Рішення від 07.10.2020 по справі 606/367/20

606/367/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2020 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючої судді Ромазан Л.С., при секретарі Будз М.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду в м.Теребовлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району, третя особа приватний нотаріус Теребовлянського районного нотаріального округу Гордєєва Л.І., про визнання права власності на спадкове майно (земельну ділянку), -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить визнати за нею право власності на спадкове майно - земельну ділянку площею 0.56 га, яка належала її бабі ОСОБА_3 відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ТР № 069211, виданого 8 серпня 2004 року, оскільки нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.

У судове засідання позивач не з'явилась, її представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала із мотивів, викладених у позові, просить його задовольнити.

Відповідач Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району у судове засідання не з'явилась, подала до суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності та визнання позовних вимог.

Третя особа приватний нотаріус Теребовлянського районного нотаріального округу Гордєєва Л.І. у судове засідання не з'явилась, хоча була належним чином повідомлена про час та місце судового розгляду.

Суд, дослідивши та оцінивши докази у справі, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

ОСОБА_3 8 серпня 2004 року одержала державний акт на право власності на земельну ділянку серії ТР № 069211, виданий 8 серпня 2004 року, згідно з яким вона стала власником земельної ділянки площею 0.56 га на території Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилась спадщина на належну їй земельну ділянку. День смерті ОСОБА_3 є часом відкриття спадщини, яку прийняла ОСОБА_1 , оскільки разом із нею проживала та була зареєстрованою в АДРЕСА_1 .

Згідно із витягом із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відділу у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 7 листопада 2019 року вартість земельної ділянки складає 20166.31 грн.

Інші спадкоємці майна померлої ОСОБА_3 відсутні.

Відповідно до ст.1258, 1265 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Зі змісту ст.1225 ЦК України випливає, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно з п."г" ч.1 ст.81, ст.131 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки також на підставі прийняття спадщини.

Аналізуючи зазначені обставини, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання за нею права власності на спадкове майно (земельну ділянку) слід задовольнити.

Керуючись статтями 76-80, 200, 263-265, ЦПК України, ст.1225, 1258, 1265 ЦК України, п."г" ч.1 ст.81, ст.131 Земельного кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , проживає с.Різдвяни Теребовлянського району Тернопільської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в порядку спадкування право власності на земельну ділянку розміром 0.56 га, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області і належної померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ТР № 069211 від 8 серпня 2004 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.

Суддя

Попередній документ
92091784
Наступний документ
92091786
Інформація про рішення:
№ рішення: 92091785
№ справи: 606/367/20
Дата рішення: 07.10.2020
Дата публікації: 12.10.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.02.2020)
Дата надходження: 06.02.2020
Предмет позову: про визнання права власності на майно в порядку спадкування.
Розклад засідань:
02.03.2020 10:00 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
12.05.2020 10:00 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
25.05.2020 10:31 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
18.06.2020 14:30 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
22.07.2020 10:00 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
21.08.2020 10:00 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
01.10.2020 10:30 Теребовлянський районний суд Тернопільської області
07.10.2020 15:00 Теребовлянський районний суд Тернопільської області