Справа № 144/1200/20
Провадження № 3/144/678/20
30.09.2020
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від Ладижинського відділення Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, працюючого в МХП «Зернопродукт», проживаючого в АДРЕСА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
14.09.2020 року відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями судді Герману О.С. передано адміністративний матеріал про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: 15 серпня 2020 року, о 22 год. 20 хв. в м. Ладижин по вул. Процишина, водій ОСОБА_1 керував автомобілем в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння. Огляд на стан наркотичного та алкогольного сп'яніння проводився в КМ «Ладижинська міська лікарня».
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнав, подав до суду письмове клопотання, в якому вказав, що дійсно пройшов огляд на стан алкогольного та наркотичного сп'яніння, на вимогу працівників поліції, результат огляду був позитивний, однак він не керував транспортним засобом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст.ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто необхідною умовою для притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є не тільки перебування особи в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також повинен бути факт керування даною особою транспортним засобом у такому стані.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 464666 від 15.08.2020, направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного чи наркотичного сп'яніння, результат приладу «Драгер», висновок № 76 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, письмові пояснення ОСОБА_1 , та електронний носій CD-R № DR5F60-PW50 JJ із відео файлами з нагрудного відео реєстратора, на записах якого не можливо встановити особу, яка керувала транспортним засобом, як вбачається з відеозапису з автомобіля, номерний знак якого не видно, вийшов чоловік, який перебував в медичні масці, також на відеозапису не видно обличчя особи та не чути, як він представився, чи надавав документи на підтвердження своєї особи, відсутність свідків, які б могли підтвердити факт керування транспортним засобом, тому, вважаю підстав для визнання ОСОБА_1 винуватим у вчинені правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП у судді немає.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, дане провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 284, ст. 294 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя