01.10.2020 Справа №607/15464/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Холява О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з які надійшли з Управління Держпраці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, громадянина України, фізичну особу-підприємця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , перебуваючи фізичною особою-підприємцем, за місцем здійснення діяльності упродовж лютого - серпня 2020 року, вчинив адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: відповідно до вимог ч.3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Постановою КМУ від 17.06.2015 року №413 встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. На підставі заяв та згідно наказів від 25.02.2020 №57 та №58 ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та від 31.08.2020 № 81 ОСОБА_4 були прийняті на роботу з 25.02.2020 року та 31.08.2020 року на посаду продавців. Згідно табелів обліку використання робочого часу за лютий та серпень 2020 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 приступили до роботи 25.02.2020 року, а ОСОБА_4 - 31.08.2020 року. Повідомлення про прийняття працівників на роботу надіслано 25.02.2020 року та 31.08.2020 року. Таким чином, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були допущені до роботи без завчасного повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу. Частиною 1 та 2 ст.115 КЗпП України і ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці» визначено: «заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата». В порушення вимог ч.1, 2 ст.115 КЗпП України та ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата ОСОБА_5 та ОСОБА_3 за другу половину червня 2020 року не виплачена. На дату проведення інспекційного відвідування порушення є триваючим. Відповідно до вимог ч.1 ст.116 КЗпП України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. В порушення вимог ч.1 ст.116 КЗпП України остаточний розрахунок з продавцями ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , яких було звільенно з роботи за угодою сторін згідно п.1 ст.36 КЗпП України наказами від 12.07.2020 року №78 та 21.07.2020 №79 відповідно, не проведено в день звільнення. Не виплаченою залишилась частина заробітної плати за червень 2020 року.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим у встановленому законом порядку про час та місце розгляду справи на 10.00 год. 01 жовтня 2020 року, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Приймаючи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розгляд справи у його відсутності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколі №ТР 5731/1806/АВ/П/ПТ про адміністративне правопорушення від 04 вересня 2020 року, витягом з акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю від 04.09.2020 ТР 5731/1806/АВ, копіями заяв на прийняття на роботу, наказів, трудових договорів відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 повідомленням ДПС, табелем обліку робочого часу за лютий, липень, серпень 2020 року, копіями відомостей нарахування заробітної плати за червень, копіями відомостей на виплату грошей за червень, липень 2020 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, тобто - порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю , а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність за вчинене правопорушення вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, 41, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців після її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання зупиняється до розгляду скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Суддя Холява О.І.