30.09.2020 Справа №607/16576/20
провадження №3/607/5942/2020
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли із Тернопільського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ;
за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
30 вересня 2020 року до Тернопільського міськрайонного суду з Тернопільського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками адміністративних правопорушень передбачених:
- ч.1 ст.187 КУпАП (судова справа №607/16576/20, провадження №3/607/5942/2020),
- ч.1 ст.187 КУпАП ( судова справа №№607/16583/20, провадження №3/607/5949/2020).
Вказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, передано на розгляд судді Ломакіну В.Є.
Приймаючи до уваги той факт, що в провадженні судді знаходиться дві справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч.1 ст.187 КУпАП, вважаю що відповідно ст.36 КУпАП, вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №607/16576/20 (провадження 3/607/5942/2020).
Встановлено, що громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 24.07.2020 р. о 22 год. 15 хв., під час перевірки працівниками поліції, був відсутнім по місцю проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду та п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду від 21.07.2020 р. про встановлення адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Встановлено, що громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 24.07.2020 р. о 22 год. 10 хв., під час перевірки працівниками поліції, був відсутнім по місцю проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду та п.1 Постанови Тернопільського міськрайонного суду від 21.07.2020 р. про встановлення адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень визнав, щиро розкаявся у вчиненому, просить його суворо не карати.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень доведена матеріалами справи дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №401606 від 08.07.2020 р.; рапортами ДОП С ДОП ВППП ТВП ГУНП в Тернопільській області капітана поліції В.Бондара від 24.07.2020 р.; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.09.2020 р. із яких вбачається, що 24.07.2020 р. о 22 год. 15 хв. та 24.07.2020 р. о 22 год. 10 хв. за місцем свого проживання він був відсутнім, оскільки ходив у магазин за продуктами; Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 21.07.2020 р. про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 20.09.2020 р.; даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №715976 від 08.07.2020 р..
Так, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 24.07.2020 р. о 22 год. 15 хв. та 24.07.2020 р. о 22 год. 10 хв., під час перевірки працівниками поліції, був відсутнім по місцю проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 .
Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а саме- порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:порушення заборони виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня, тому ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчинених правопорушень, обставини справи, особу порушника, його майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, визнання ним своєї вини та щире розкаяння у вчиненому, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність за вчинені правопорушення, а тому вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, остаточно наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу .
Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із та ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 грн. 40 коп. .
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 40-1, 187 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, -
Об'єднати справу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (судова справа №607/16576/20, провадження №3/607/5942/2020) та справу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (судова справа №607/16583/20, провадження №3/607/5949/2020) в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам номер -№607/16576/20 (провадження №3/607/5942/2020).
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу, у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню, які стягнути в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 ( чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
СуддяВ. Є. Ломакін