Справа №601/1824/20
Провадження № 3/601/862/2020
07 жовтня 2020 року м. Кременець
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Мочальська В.М.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Кременецького відділу поліції ГУНПУ в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , продавця продовольчих товарів, раніше не притягувався до адмінвідповідальності,
за ст. 44-3 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 716546 від 15 вересня 2020 року, ОСОБА_1 , 15 вересня 2020 року близько 21 години 15 хвилин по вул. Льотчиків - Визволителів 37 а у м. Кременець Тернопільської області, працюючи продавцем продовольчих товарів, перебував на робочому місці у магазині «Продукти» без засобів індивідуального захисту, а саме без захисної маски, чим порушив п.10 пп.1 постанови КМУ № 641 від 22 липня 2020 року, п.7 постанови Головного санітарного лікаря №17 від 09 березня 2020 року та Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06 квітня 2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що протягом здійснення торгівлі обслуговував покупців у захисній масці. А маску зняв коли зачинив не працював і покупців не було.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про те, що матеріалами справи, поданими до суду, а також в судовому засіданні не доведена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 44-3 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тобто, у протоколі про адміністративне правопорушення за вказаною статтею має бути вказано які саме нормативні акти і якими конкретно діями особи було порушено. Відсутність чіткої вказівки на нормативний акт, який було порушено, свідчить про неконкретність звинувачення особи і являється порушенням права на захист.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали не містять відомостей, які би підтверджували вчинення ним дій, які вказані у протоколі, а саме здійснення продажу продуктів харчування без захисної маски. .
Так, з письмових пояснень ОСОБА_1 від 15 вересня 2020 року вбачається, що він був без маски після того, як магазин зачинився.
До матеріалів справи долучено ксерокопію фото, яка ніким та нічим не завірена, та не зрозуміло, що доводить.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків.
При оформленні матеріалів цієї справи працівниками поліції не встановлено особи покупців, у них не відібрано пояснення і вони не вказані у протоколі як свідки правопорушення, що свідчить про недотримання працівниками поліції вимог п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 №1376.
Отже, будь-яких даних про здійснення продажу цим невстановленим особам продуктів харчування працівники поліції до матеріалів справи не долучили.
Також, як доказ винуватості ОСОБА_1 додано рапорт, який суперечить вимогам ст.251 КУпАП, оскільки цієї статтею рапорти працівників поліції відсутні у переліку джерел доказів.
Виходячи з наведеного, приходжу до висновку, що в матеріалах справи відсутні достатні та допустимі докази, які поза розумним сумнівом підтверджують порушення ОСОБА_1 правил щодо карантину людей, санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Беручи до уваги те, що протокол про адміністративне правопорушення від 15 вересня 2020 року на ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП складено з порушенням вимог ст.256 КУпАП і до справи не долучено належних і допустимих доказів його вини, тому приходжу до висновку, що адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП підлягають закриттю.
Керуючись ст.ст.9,44-3,221,247,284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу вказаного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення, через Кременецький районний суд Тернопільської області.
Суддя