Постанова від 06.10.2020 по справі 465/4567/20

465/4567/20

3/465/2725/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

06.10.2020 року Суддя Франківського районного суду м. Львова - Мартьянова С.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого комерційним директором ринку "Біля Універмагу", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 44-3 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

У м.Львові на вул. Володимира Великого,528.07.2020 року на ринку ТзОВ «Біля Універмагу», встановлено порушення вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 року №34. Зокрема, п.1 - допуск працівників ринку, які здійснюють торгівлю без наявності захисної маски або распіратора, вдягнутим належним чином, а також допуск відвідувачів та перебування на території ринку без захисної маски або распіратора, вдягнутим належним чином. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 подав до суду письмові пояснення стосовно протоколу від 28.07.2020 року. У своїх поясненнях зазначає, що працює на ринку ТзОВ «Біля Універмагу» на посаді комерційного директора з 18.09.2018 року. Згідно трудового договору від 18.09.2018 року до функціональних обов'язків комерційного директора не входить забезпечення на ТзОВ «Біля Універмагу» санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм. Керівником ТзОВ «Біля Універмагу» є Генеральний директор ОСОБА_2 . Просить закрити провадження в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Також ОСОБА_1 долучив світло - копії документів, а саме: наказ №21/18 від 17.09.2018 року, трудовий договір від 18.09.2018 року, наказ №03/19 від 08.04.2019 року, Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, з таких підстав.

Так, ст. 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

В статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико -санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Судом встановлено, що 28.07.2020 року на ринку ТзОВ «Біля Універмагу» в м.Львів на вул. Володимира Великого,5, встановлено порушення вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 року №34. Зокрема, п.1 - допуск працівників ринку, які здійснюють торгівлю без наявності захисної маски або распіратора, вдягнутим належним чином, а також допуск відвідувачів та перебування на території ринку без захисної маски або распіратора, вдягнутим належним чином.

Також судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді комерційного директора ринку ТзОВ «Біля Універмагу». Даний факт підтверджується копією наказу №21/18 від 17.09.2018 року. Згідно трудового договору від 18.09.2018 року укладеного між ОСОБА_1 та ТзОВ «Біля Універмагу», основними посадовими обов'язками працівника є:

-здійснення керівництва фінансово - господарською діяльністю;

-організація інструктажу і перевірки знань персоналу з питань охорони праці;

-участь в розробці наказів, інструкцій, комерційних договорів.

Крім того ОСОБА_1 є найманим працівником, а не керівником ТзОВ «Біля Універмагу».

В свою чергу, виходячи з наказу №03/19 від 08.04.2019 року на підставі Рішення №01/19 від 04.04.2019 року учасника ТзОВ «Біля Універмагу» генеральним директором призначено ОСОБА_2 .

Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань керівником ТзОВ «Біля Універмагу» є ОСОБА_2 .

Таким чином, виконання вимог вказаних в протоколі №10 від 19.03.2020 року позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міської ради, покладається на керівників продуктових ринків. Комерційний директор не уповноважений дозволяти або забороняти здійснювати торгівлю на території ринку, вирішувати питання про виконання будь-яких розпорядчих актів щодо режиму роботи ринку.

Крім того, як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, в ньому не зазначено та належно не сформульовано яким чином ОСОБА_1 будучи комерційним директором та на підставі яких наданих йому посадових повноважень міг порушити вимоги та правила карантину.

Будь-які докази, які б підтверджували вину ОСОБА_1 у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення, в матеріалах справи відсутні.

Згідно ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що провадження у вказаній справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись статтями 9, 251, 247, 283, 284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

На постанову про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд міста Львова.

Суддя Мартьянова С.М.