Справа № 640/8837/19 Головуючий у 1 інстанції: Шейко Т.І.
Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.
06 жовтня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Судді-доповідача Вівдиченко Т.Р.
Суддів Ганечко О.М.
Кузьменка В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Служби безпеки України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Служби безпеки України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Служби безпеки України, в якому просив:
- визнати дії відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо скасування врахування середньомісячних сум додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: особи, які працюють в умовах режимних обмежень - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 25,8%; надбавка за особливо важливі завдання - 44,1%; за спец. завдання чи держохорону - 40,0%; премія - 10%;
- зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві вчинити дії щодо нарахування та виплати позивачу пенсії в повному обсязі на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про розрахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без обмеження максимального розміру, з урахуванням основного розміру пенсії 89% від відповідних сум грошового забезпечення, як призначено позивачу при звільнені у запас 28 грудня 2005 року;
- зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві вчинити дії щодо нарахування та виплати позивачу пенсії в повному обсязі на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про розрахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», а саме: пункту 2, як призначено позивачу при звільнені у запас 28 грудня 2005 року з урахуванням раніше встановлених надбавок: особи, які працюють в умовах режимних обмежень - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 25,8%; надбавка за особливо важливі завдання - 44,1%; за спец. завдання чи держохорону - 40,0%; премія - 10%;
- зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок належних до виплати сум та виплатити їх за період з 01 січня 2018 року по день здійснення перерахунку.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року позов задоволено частково.
Зобов'язано Службу безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям та премії.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 під час її перерахунку з 89% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 01січня 2018 року за рахунок виплати лише 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести з 01 березня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 89% грошового забезпечення, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії однією сумою, з урахуванням раніше виплачених сум. В іншій частині адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач - Служба безпеки України звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог до Служби безпеки України , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Зокрема, апелянт вказує, довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, видаються державним органом, з якого особи були звільненні. Тому, апелянт вважає, що довідку про розмір грошового забезпечення позивача повинна видавати Служба зовнішньої розвідки України.
23 квітня 2020 року до Шостого апеляційного адміністративного суду від відповідача - Служби безпеки України надійшли пояснення разом з документами.
18 травня 2020 року до Шостого апеляційного адміністративного суду від позивача - ОСОБА_1 надійшов відзив на апеляційну скаргу, яким підтримує позицію суду першої інстанції.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 травня 2020 року зупинено провадження у справі № 640/8837/19 за апеляційною скаргою Служби безпеки України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Служби безпеки України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 (Пз/9901/20/19).
29 липня 2020 року до Шостого апеляційного адміністративного суду від позивача - ОСОБА_1 надійшло клопотання про поновлення провадження у справі.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2020 року клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі - задоволено. Апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Служби безпеки України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Служби безпеки України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - поновлено.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Частиною 2 статті 311 КАС України визначено, що якщо під час письмового провадження за наявними у справі матеріалами суд апеляційної інстанції дійде висновку про те, що справу необхідно розглядати у судовому засіданні, то він призначає її до апеляційного розгляду в судовому засіданні.
Колегія суддів, враховуючи обставини даної справи, а також те, що апеляційна скарга подана на рішення, перегляд якого можливий за наявними у справі матеріалами на підставі наявних у ній доказів, визнала можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
14 грудня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, з метою отримання розрахунку пенсії і пояснень щодо зменшення основного розміру пенсії та не включення усіх додаткових видів грошового забезпечення.
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 09 грудня 2019 року №3791/03 повідомило, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, на підставі довідки, наданої Службою безпеки України.
Згідно перерахунку, пенсію позивача перераховано з 01 січня 2018 року, виходячи із основного розміру пенсії 70% та сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання та процентна надбавка за вислугу років.
Не погоджуючись із діями Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями частини 1 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі - Закон №2011-XII) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
В силу частини 3 статті 43 Закону №2011-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).
Нормами частини 4 статті 63 Закону №2262-XII визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно ч. 18 ст. 43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).
У відповідності до п. 1 вищевказаного Порядку № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку № 45 передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії
В силу пункту 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
На звернення позивача від 14 грудня 2018 року з метою отримання пояснень щодо зменшення основного розміру пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 09 грудня 2019 року №3791/03 повідомило, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, на підставі довідки, наданої Службою безпеки України.
Колегія суддів зазначає, що апелянтом оскаржується рішення суду першої інстанції в частині задоволення позову до Служби безпеки України
Відповідно до частини 1 статті 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Таким чином, апеляційному перегляду підлягає рішення суду першої інстанції в частині зобов'язання Служби безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям та премії.
Щодо доводів апелянта про те, що довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 повинна видавати Служба зовнішньої розвідки України, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до пункту 3 Порядку №45, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно Наказу Голови Служби безпеки України від 25 листопада 2004 року №2430-ос По особовому складу, ОСОБА_1 , відповідно до Положення про проходження військової служби за контрактом та кадрової військової служби у Службі безпеки України, переведено в розпорядження Голови Служби зовнішньої розвідки України (а.с. 105).
У відповідності до Витягу з наказу Голови Служби зовнішньої розвідки України від 22 грудня 2005 року №559-ос, ОСОБА_1 звільнено з військової служби за підпунктом «б» пункту 67 (за станом здоров'я) в запас Служби безпеки України (а.с. 16).
Отже, колегія суддів наголошує на тому, що позивача було звільнено саме із Служби зовнішньої розвідки України.
Також, матеріали справи містять лист Служби зовнішньої розвідки України від 17 січня 2006 року №7/417, з якого вбачається, що документи для призначення пенсії майору ОСОБА_1 надсилалися Службою зовнішньої розвідки України (а.с 43).
Згідно Протоколу про призначення (поновлення) пенсії за вислугу років від 14 лютого 2006 року №10016, посада позивача при призначенні пенсії - Начальник 3 відділу 4 служби Управління адміністративно-господарського забезпечення 5 Департаменту Служби зовнішньої розвідки України (а.с. 40).
Колегія суддів, також, зазначає, що Службою зовнішньої розвідки України видавалася довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 04 квітня 2008 року №516П (а.с. 38).
Крім того, колегія суддів бере до уваги Лист Заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України від 23 березня 2020 року № 4/3/982/П, який поданий відповідачем - Службою безпеки України до суду апеляційної інстанції.
Згідно вищевказаного листа, повідомлено, що ОСОБА_1 була призначена пенсія, як звільненому з військової служби у Службі зовнішньої розвідки України 28.12.2005 року з посади начальника відділу.
У листі Служби зовнішньої розвідки України від 23 березня 2020 року № 4/3/982/П вказано, що при проведенні перерахунків у 2012 та 2018 роках пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 не був включений до списків, які були надані Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві для проведення перерахунку пенсії пенсіонерів СЗРУ. Таким чином, уповноваженим структурним підрозділом СЗРУ довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 в зазначений період не складались та до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві не направлялись.
Також, зазначено, що СЗРУ не була стороною у справі 640/8837/19 за позовом ОСОБА_1 до СБУ та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві. Зважаючи на вказане, та, у відповідності з Порядком № 45, СЗРУ матиме підстави здійснити підготовку довідки лише у разі надходження від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до СЗРУ списку стосовно необхідності надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 або за відповідним рішенням суду, що набрало законної сили та є обов'язковим для виконання СЗРУ.
Таким чином, колегія суддів вважає вірними доводи апелянта про те, що довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 повинна видавати Служба зовнішньої розвідки України, як орган, з якого було звільнено позивача.
Щодо посилання позивача у відзиві на апеляційну скаргу на абзац 2 пункту 3 Порядку №45, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 2 пункту 3 Порядку №45, довідки видаються на осіб, які звільнені із служби, зокрема, у розвідувальних підрозділах органів державної безпеки колишнього Союзу РСР та Служби безпеки України, що ліквідовані, - Службою зовнішньої розвідки за відповідними посадами у такому державному органі на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Так, вказані положення Порядку №45 поширюються щодо розвідувальних підрозділів Служби безпеки України що були ліквідовані, а тому, на думку колегії суддів, не стосуються обставин у даній справі.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції помилково зобов'язано Службу безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям та премії.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що, у відповідності до ч. 7 ст. 48 КАС України, заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.
Однак, жодних доказів того, що суд першої інстанції запропонував сторонам здійснити заміну відповідача, залучити співвідповідача - Службу зовнішньої розвідки України , матеріали справи не містять.
Колегія суддів зазначає, що суд апеляційної інстанції, переглядаючи рішення суду першої інстанції в порядку апеляційного провадження позбавлений можливості, в межах наданих йому КАС України процесуальних повноважень, виправити вказаний процесуальний недолік суду першої інстанції та здійснити заміну первинного відповідача належним відповідачем чи залучити співвідповідача.
Так само, в силу приписів статті 315 КАС України, суд апеляційної інстанції не наділений повноваженнями направляти справу на новий розгляд, у разі виявлення поршень норм процесуального права, які є безумовною підставою до скасування судового рішення.
Даний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного, викладеною у постанові від 28 листопада 2019 року у справі № №826/12172/18.
Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції безпідставно задоволено позовні вимоги до Служби безпеки України, а тому, рішення суду підлягає скасуванню в частині з прийняттям нового рішення про відмову в задоволенні адміністративного позову в частині позовних вимог, в іншій частині рішення суду слід залишити без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
При цьому, доводи викладені в апеляційній скарзі частково спростовують висновки суду першої інстанції та знайшли своє належне підтвердження в суді апеляційної інстанції.
Відповідно до ч. 3 ст. 242 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Таким чином, колегія суддів вважає, що висновки суду першої інстанції частково не відповідають встановленим обставинам по справі, допущені судом першої інстанції порушення норм матеріального права частково призвели до неправильного вирішення справи, а тому, оскаржуване рішення підлягає скасуванню в частині з прийняттям нового рішення в цій частині.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Служби безпеки України задовольнити.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року в частині задоволення позовних про зобов'язання Службу безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям та премії - скасувати та прийняти в цій частині нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в цій частині.
В іншій частині рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2019 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статтями 328-329 КАС України.
Суддя-доповідач Вівдиченко Т.Р.
Судді Ганечко О.М.
Кузьменко В.В.