Справа № 420/10177/20
08 жовтня 2020 року 15 годин 25 хвилин м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Білостоцького О.В.
При секретарі: Збарацької А.І.
За участю сторін:
Представника заявника: Коперсак М.С.
Представник відповідача: Селіхової Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, -
06.10.2020 року о 15 год. 21 хв. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС в Одеській області про зупинення видаткових операцій на рахунках товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» у банках та інших фінансових установах.
В обґрунтування своїх вимог заявник зазначив, що на підставі наказу Головного управління ДПС в Одеській від 18.09.2020 року №4479 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скай Екс» та направлень на перевірку від 18.09.2020 року №1765, №1766, від 05.10.2020 року №1885, №1892, №1893, №1894, №1895, №1896 посадовими особами податкового органу, з метою проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скай Екс», 05.10.2020 року було здійснено виїзд за податковою адресою м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1-А.
Після вручення директору TOB «Скай Екс» копії наказу від 18.09.2020 року №4479, пред'явлення направлення на проведення перевірки та службових посвідчень посадових осіб Головного управління ДПС в Одеській області заявником було розпочато позапланову перевірку.
При цьому, на виконання приписів п.п.20.1.13 п. 20.1 ст. 20 ПК України 05.10.2020 року о 15:30 вищезазначеними посадовими особами контролюючого органу було вручено директору ТОВ «Скай Екс» Михайловій К.В. лист від 05.10.2020 року №18887/10/15-32-04-02-10 з вимогою допустити співробітників Головного управління ДПС в Одеській області до проведення обстеження територій, приміщень та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування ТОВ «Скай Екс».
Водночас керівником підприємства ОСОБА_1 без зазначень будь-яких причини було відмовлено у допуску співробітників Головного управління ДПС в Одеській області до проведення обстеження територій, приміщень та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності ТОВ «Скай Екс». Зазначені обставини слугували підставою для звернення контролюючого органу до суду із заявою в порядку ст. 283 КАС України.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 07.10.2020 року заяву Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» було прийнято до розгляду, у справі було відкрито спрощене позовне провадження із повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.
Представник Головного управління ДПС в Одеській області у судовому засіданні 08.10.2020 року вимоги заяви підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» до суду відзив на адміністративний позов не надала. Водночас, у судовому засіданні заперечувала проти задоволення заяви Головного управління ДПС в Одеській області та зазначила, що директор ТОВ «Скай Екс» не вчиняла будь-яких дій щодо не допуску посадових осіб до проведення обстеження територій, приміщень та іншого майна, що використовується відповідачем для провадження господарської діяльності, що підтверджується відсутністю підпису директора підприємства в акті від 05.10.2020 року №700/15-32-04-02/43155662 «Щодо не доступу до території та приміщень».
Крім того, представник відповідача зазначила, що допуск до проведення обстеження територій та приміщень може бути наданий лише під час проведення перевірки. Разом з тим, враховуючи те, що Головним управління ДПС в Одеській області перевірку проведено не було через відсутність у товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» первинних документів, а отже у відповідача були відсутні підстави для надання такого допуску.
Судом у справі встановлено наступне.
18.09.2020 року на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.8 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України заступником начальника Головного управління ДПС в Одеській області В.Політило було видано наказ №4479 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скай Екс» з питань законності декларування відповідачем від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тисяч гривень та визначеного в додатку 3 до декларації з ПДВ за липень 2020 року, тривалістю 5 робочих днів з 05.10.2020 року (а.с.7).
Підставою для видання такого наказу зазначено доповідну записку начальника управління відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС а Одеській області Борболюка М. від 17.09.2020 року №391/11/15-32-04-02-11 (а.с. 6).
Як вбачається з вищезазначеної доповідної записки, ТОВ "СКАЙ ЕКС" 18.08.2020 року подало податкову декларацію з ПДВ за липень 2020 року №9204413586, де задекларовано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, у розмірі 30 555 933 грн. (відображена у рядку 20.2.1 декларації).
Причиною виникнення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту є: декларування залишків ТМЦ, придбаних на митній території (тютюнові вироби в асортименті) у ТОВ "АЙСГРІН" (код 43358211).
У службовій записці зазначено, що правомірність формування від'ємного значення по деклараціям з ПДВ, заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість на рахунок платника у банку, який визначений у рядку 20.2.1 по декларації з ПДВ за липень 2020 року, не можливо перевірити камеральною перевіркою. Такою перевіркою також неможливо перевірити фактичну наявність залишків ТМЦ (орієнтовна сума залишку товарів становить 152 779 666 грн., без ПДВ.) та фактичне використання їх в господарській діяльності.
Також у зазначеній записці зазначено, що платником ТОВ "СКАЙ ЕКС" було подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податку на додану вартість, з огляду на що наявні достатні підстави для проведення документальної позапланової виїзної перевірки визначених у розділі V Податкового Кодексу та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
На підставі наказу від 18.09.2020 року №4479 та направлень на перевірку від 18.09.2020 року №1765, №1766, від 05.10.2020 року №1885, №1892, №1893, №1894, №1895, №1896 посадовими особами Головного управління ДПС в Одеській області 05.10.2020 року було здійснено вихід за податковою адресою відповідача: м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1-А.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, директору ТОВ «Скай Екс» ОСОБА_1 було вручено під особистий підпис копію наказу від 18.09.2020 року №4479, пред'явлені направлення на проведення перевірки та службові посвідчення посадових осіб, зазначених в таких направленнях. У зв'язку з чим, контролюючим органом було розпочато перевірку.
При цьому 05.10.2020 року о 15 год. 30 хв. на виконання приписів п.п.20.1.13 п. 20.1 ст. 20 ПК України посадовими особами контролюючого органу було вручено директору ТОВ «Скай Екс» Михайловій К.В. лист від 05.10.2020 року №18887/10/15-32-04-02-10 з вимогою допустити співробітників Головного управління ДПС в Одеській області до проведення обстеження територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування ТОВ «Скай Екс».
Водночас відповідачем було відмовлено у допуску співробітників Головного управління ДПС в Одеській області до проведення обстеження територій, приміщень та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності ТОВ «Скай Екс» без надання відповідних пояснень.
На підставі зазначеного, посадовими особами контролюючого органу було складено акт від 05.10.2020 року №700/15-32-04-02/43155662 «Щодо не доступу до території та приміщень», а також Акт відмови від підпису акту про відмову у праві доступу під час проведення перевірки до території, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу.
За таких умов, враховуючи той факт, що директором ТОВ «Скай Екс» Михайловою К.В. було недопущено посадових осіб Головного управління ДПС в Одеській області до обстеження території та приміщень, заявник вважає, що наявні всі правові та фактичні підстави для застосування заходів, передбачених п.п.20.1.31 п. 20.1 ст.20 ПК України.
Також під час судового засідання судом було встановлено, що ТОВ Скай Екс» 02.09.2020 року було подано до ГУ ДПС в Одеській області лист №69/9/20, в якому повідомлено про втрату фінансового-господарських документів підприємства.
Як вбачається з Акту про неможливість проведення перевірки від 05.10.2020 року №699/15-32-04-02/43155662, в ході перевірки посадовою особою ТОВ «СКАЙ ЕКС» Михайловою К.В. документів у зв'язку з їх втратою надано не було, про що складено акт від 05.10.2020 698/15-32-04-02. З огляду на що податковим органом зроблено висновок про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки у зв'язку із відсутністю первинних документів, що підтверджують господарсько-фінансову діяльність ТОВ «СКАЙ ЕКС».
На підставі вищезазначеного наказом Головного управління ДПС в Одеській області №4849 від 05.10.2020 року було перенесено проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Скай Екс» з питань законності декларування відповідачем від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень та визначеного в додатку 3 до декларації з ПДВ за липень 2020 року до дати відновлення та подання документів до перевірки в межах строків визначених п.44.5 ст.44 ПК України.
Заслухавши у судовому засіданні учасників справи, дослідивши заяву Головного управління ДПС в Одеській області, інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, та судову практику, суд доходить висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, порядок проведення перевірок, права та обов'язки платників податків, адміністративний арешт майна, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі ПК України).
Згідно зі ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право зокрема проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України) у т.ч. після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до п.п.78.1.8 п.78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється у разі якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Вдповідно до п.200.11 статі 200 ПК України контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями:
за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до статті 209 цього Кодексу.
У визначені цим пунктом терміни проводяться також документальні перевірки, передбачені підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
Пунктами 78.4 та 78.5 статті 78 ПК України встановлено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.21 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.
Згідно з п.81.1 ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
Пунктом 81.2 ст. 81 ПК України встановлено, що у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.
Посадова (службова) особа платника податків (його представник або особа, яка фактично проводить розрахункові операції) має право надати свої письмові пояснення до складеного контролюючим органом акта.
У разі відмови платника податків та/або його посадових (службових) осіб (представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) підписати акт, що засвідчує факт відмови у допуску до проведення перевірки, посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, що засвідчує факт відмови в отриманні акта та/або наданні письмових пояснень до нього.
Відповідно до п. 81.3 ст. 81 ПК України, під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - платники податків під час перевірки, що проводиться контролюючими органами, зобов'язані виконувати вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).
Відповідно до ст.16 цього Кодексу платник податків зобов'язаний, зокрема, не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.п.20.1.6, п.п. 20.1.9, п.п. 20.1.13 п. 20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи, серед іншого мають такі права:
запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи;
вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки;
доступу під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу.
Відповідно п.п.20.1.13 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право, серед іншого доступу під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно п.п. 20.1.31 п. 20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень.
На підставі вищевикладеного, враховую доведеність заявником обставин щодо не допуску директором ТОВ «Скай Екс» посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності, суд доходить висновку про обґрунтованість заяви Головного управління ДПС в Одеській області про зупинення видаткових операцій на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» у банках та фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу).
Суд при вирішенні справи критично ставиться до посилання представника відповідача на те, що Акт про не допуск до території та приміщень від 05.10.2020 року №700/15-32-04-02/43155662 не містить підпису директора ТОВ «Скай Екс» ОСОБА_1 , а отже директор не відмовляв податковому органу у допуску перевіряючих осіб до територій та приміщень, що використовуються для провадження господарської діяльності, оскільки зазначені обставини спростовуються складеним посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області Актом про відмову у праві доступу під час проведення перевірки до території, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності та відповідним Актом про відмову керівника підприємства від підпису цього акту.
Також суд не приймає до уваги зауваження ТОВ «Скай Екс» відносно того, що у зв'язку із відсутністю у підприємства відповідача первинних документів, документальна виїзна позапланова перевірка не проводилась, а отже директор не повинна була допускати перевіряючи х осіб до обстеження територій та приміщень.
Так як було зазначено з даного приводу у судовому засіданні представником заявника та не було спростовано відповідачем, проведення перевірки посадовими особами податкового органу фактично було розпочато, при цьому в межах її проведення був вручений наказ про її проведення, направлення перевіряючих осіб, з якими ознайомлювалась керівник підприємства, складались вищезазначені акти. Лише після отримання відмови директора ТОВ «Скай Екс» ОСОБА_1 у допуску до обстеження території підприємства та приміщення складу та від надання нею первинних документів, ГУ ДПС в Одеській області було прийнято рішення про неможливість подальшого проведення перевірки та перенесення строків її проведення на інші дати.
При цьому посилання представника відповідача на те, що у разі ненадання підприємством первинних документів під час перевірки, у перевіряючих осіб не виникає права проводити інші дії в межах її проведення, зокрема, проводити дослідження фактичної наявності залишків ТМЦ, їх використання в господарській діяльності та т.і., на думку суду є помилковим та таким, що не ґрунтується на положеннях чинного податкового законодавства.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи (а.с. 5), у товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» відкриті наступні розрахункові рахунки у банківських установах: р/р НОМЕР_1 (українська гривня) АБ «УКРГАЗБАНК» МФО 320478; р/р НОМЕР_2 (українська гривня) АТ «КІБ» МФО 322540; р/р НОМЕР_3 (українська гривня) АТ «Укрбудінвестбанк» МФО 380377; р/р UA 028999980385169000000421641 (українська гривня) Казначейство України (ел.адм.подат.) МФО 899998.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вимоги заяви Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків є обґрунтованими, документально підтвердженими, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись вимогами ст.ст. 6-11, 77, 90, 241-246, 255, 257, 258, 262, 268-272, 283, 293, 295 КАС України, суд, -
Заяву Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 43142370) до товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» (65007, м.Одеса, вул. Водопроводна, 1-А, код ЄДРПОУ 43155662) про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків задовольнити.
Зупинити видаткові операції на рахунках товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Екс» (код ЄДРПОУ 43155662) у банках та фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу).
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені ст. 283 та пп. 15.5 п. 15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.ст. 255, 272, 283 КАС України.
Суддя О.В. Білостоцький
.