про залишення позову без розгляду
08 жовтня 2020 року Справа № 320/9391/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Київської обласної організації Політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" до Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району, третя особа - ОСОБА_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Київська обласна організація Політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" з позовом до Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району, третя особа - ОСОБА_1 , в якому просить суд:
1. Визнати протиправною та скасувати постанову Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області №44 від 29.09.2020 року про відмову ОСОБА_1 у реєстрації кандидатом на посаду Васильківського міського голови Поповича В.Ф., висунутого КИЇВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ".
2. Зобов'язати Васильківську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області розглянути документи подані для реєстрації кандидата на посаду Васильківського міського голови Обухівського району Київської області ОСОБА_1 , висунутого КИЇВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» та прийняти рішення по суті щодо реєстрації кандидата на посаду Васильківського міського голови Обухівського району Київської області ОСОБА_1 , висунутого КИЇВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ».
Так, особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій визначені статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частинами 1 та 2 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.
Згідно із частиною 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Судом встановлено, що позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області №44 від 29.09.2020, отже строк, визначений частиною 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, на звернення до суду з даним позовом сплинув 03.10.2020, водночас позов подано до суду 08.10.2020.
Особливості обчислення процесуальних строків в окремих категоріях адміністративних справ визначені статтею 270 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вказана стаття Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.
Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами.
Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.
Днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято рішення.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Таким чином, враховуючи те, що позивач звернувся з даним позовом поза межами строку, визначеного частиною 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що поданий позов слід залишити без розгляду.
Керуючись статтями 243, 248, 268-270, 273, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Київської обласної організації Політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" до Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району, третя особа - ОСОБА_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 2 днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Терлецька О.О.