Рішення від 02.10.2020 по справі 127/8092/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

02 жовтня 2020 р. Справа № 127/8092/20

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Шаповалової Т.М.,

за участю:

секретаря судового засідання: Волинець В.М.

позивача: ОСОБА_1

представника позивача Семенини В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дільничного офіцеру поліції Вишенського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Мартинюка Д.А. про скасування термінового заборонного припису,

ВСТАНОВИВ:

09.04.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з адміністративним позовом до Дільничного офіцеру поліції Вишенського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Мартинюка Д.А., у якому просив скасувати терміновий заборонний припис, винесений 01.04.2020 року серії АА № 036157, дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області. старшим лейтенантом поліції Мартинюком Д.А. відносно ОСОБА_1 .

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області 14.04.2020 року адміністративну справу за вказаним позовом передано на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду на підставі п. 2 ч.1 ст. 29 КАС України.

18.05.2020 року до Вінницького окружного адміністративного суду з Вінницького міського суду Вінницької області надійшла вказана справа.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 22.05.2020 року матеріали адміністративної справи № 120/8092/20 повернуто до Вінницького міського суду Вінницької області.

21.07.2020 року до Вінницького окружного адміністративного суду з Вінницького міського суду Вінницької області надійшла вказана справа.

Ухвалою суду від 27.07.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи на 14.09.2020 року, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву. Цією ж ухвалою зобов'язано відповідача надати суду належним чином завірені копії матеріалів з приводу події, яка мала місце 01.04.2020 року за фактом винесення термінового заборонного припису 01.04.2020 року відносно ОСОБА_1 .

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 23.07.2019 року шлюб між ним та ОСОБА_2 розірвано. Від шлюбу мають малолітнього сина ОСОБА_3 , який після розірвання шлюбу проживав з позивачем.

01.04.2020 року позивач перебував в квартирі своєї матері ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем його реєстрації та реєстрації його сина ОСОБА_3 . Також в квартирі знаходилися його малолітній син ОСОБА_3 та колишня дружина ОСОБА_2 .

Між позивачем та ОСОБА_2 виник конфлікт у присутності малолітнього сина ОСОБА_3 .

ОСОБА_2 викликала працівників поліції, стверджуючи, що позивачем вчинено щодо неї психологічне насильство, оскільки їй позивач забороняє забрати малолітнього сина ОСОБА_3 .

01.04.2020 року дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області, винесено терміновий заборонний припис серії АА № 036157 відносно ОСОБА_1 , яким зобов'язано: залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи ОСОБА_2 , заборонено в будь-який час контактувати з постраждалою особою. Терміновий заборонний припис винесений строком на 5 діб, з 15:00 год. 01.01.2020 року та діє до 15:00 год. 06.04.2020 року.

Вважаючи вказаний припис неправомірним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки відсутні докази для оцінки ризиків вчинення позивачем 01.04.2020 року психологічного насильства відносно ОСОБА_2 , настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, хоча копію ухвали про відкриття провадження отримав, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою суду від 27.07.2020 року клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено участь позивача в судовому засіданні, призначеному на 14.09.2020 року о 13:00 год., в режимі відеоконференції в приміщенні Вінницького окружного адміністративного суду. Доручено Сихівському районному суду м. Львова, забезпечити проведення відеоконференції 14.09.2020 року.

Також 27.07.2020 року позивач подав до суду клопотання про приєднання до матеріалів справи копію постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 15.07.2020 року, якою провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (домашнє насильство) за протоколом, складеним дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області старшим лейтенантом поліції Мартинюком Д.А. відносно ОСОБА_1 , закрито у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення. Вказана постанова суду набрала законної сили. Також до суду надано відповідь ВП ГУНП у Вінницькій області № 0-1209/200/01-2020 від 12.06.2020 року щодо результатів розгляду скарги позивача на дії ОСОБА_5 .

14.09.2020 року на виконання вимог ухвали суду від 27.07.2020 року Вишенським відділенням поліції ВП ГУНП у Вінницькій області надано копію оскаржуваного припису, інших доказів, а саме матеріалів з приводу події, яка мала місце 01.04.2020 року за фактом винесення термінового заборонного припису 01.04.2020 року відносно ОСОБА_1 до суду не надано.

Ухвалою суду від 14.09.2020 року витребувано у Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області належним чином завірені копії матеріалів з приводу події, яка мала місце 01.04.2020 року за фактом винесення термінового заборонного припису 01.04.2020 року відносно ОСОБА_1 ; а також зобов'язано надати форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (якщо така складалася); інформацію щодо того за чиєю заявою винесено припис, письмові пояснення осіб, які мають відношення до оскаржуваного припису та чи міститься відносно ОСОБА_1 відомості в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Ухвалою суду від 18.09.2020 року клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено участь позивача в судовому засіданні, призначеному на 02.10.2020 року о 10:30 год., в режимі відеоконференції в приміщенні Вінницького окружного адміністративного суду. Доручено Сихівському районному суду м. Львова, забезпечити проведення відеоконференції 02.10.2020 року.

01.10.2020 року на виконання вимог ухвали суду від 14.09.2020 року відповідач надав копію оскаржуваного припису, інших витребовуваних документів і інформації суду не надав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши інші докази в їх сукупності, заслухавши позивача та його представника, суд встановив наступні обставини.

01.04.2020 року дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області винесено терміновий заборонний припис серії АА № 036157 відносно ОСОБА_1 .

Вказаним приписом стосовно кривдника ОСОБА_1 встановлено наступні заходи термінового заборонного припису: зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи ОСОБА_2 , заборона в будь-який час контактувати з постраждалою особою. Терміновий заборонний припис винесений строком на 5 діб, з 15:00 год. 01.01.2020 року та діє до 15:00 год. 06.04.2020 року. Постраждалою особою зазначено ОСОБА_2 .

Припис підписано позивачем. Разом з тим, у приписі також зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від підпису в присутності постраждалої особи ОСОБА_6 та свідка ОСОБА_2 .

Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 15.07.2020 року закрито провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (домашнє насильство) за протоколом, складеним дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області. старшим лейтенантом поліції Мартинюком Д.А. відносно ОСОБА_1 , у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.

Вказана постанова суду набрала законної сили.

Також, 03.04.2020 року позивач звернувся до відповідача з заявою про неправомірні дії працівника поліції ОСОБА_7 .

За результатами звернення позивача, листом відповідача № 0-1209/200/01-2020 від 12.06.2020 року позивача повідомлено, що на підставі наказу Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області від 25.05.2020 року № 304 за скаргою ОСОБА_1 ініційовано проведення службового розслідування. За порушення службової дисциплін, вимог ч.1, п.1,2,6 ст. 3 Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», п.1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», п. 2,3 та 4 розділу 4 Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 року № 1179 та розділу 2 п. 2.12 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року № 1376 до старшого лейтенанта ОСОБА_5 застосовано дисциплінарне стягнення у виді догани.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, визначає Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII (далі - Закон № 2229-VIII).

Пунктом 3 ст. 1 Закону № 2229-VIII визначено, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Відповідно до п. 16 ст. 1 Закону України № 2229-VIII терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

Згідно із ч. 1 ст. 16 Закону України № 2229-VIII Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі - Реєстр) - це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, адаптування, зміни, поновлення, використання, поширення (розповсюдження, реалізації, передачі), знеособлення і знищення визначених цим Законом даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Згідно із ст. 24 Закону України № 2229 - VIII до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

2) обмежувальний припис стосовно кривдника;

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України № 2229-VIII терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Згідно із ч. 2 ст. 25 Закону України № 2229-VIII терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

1) зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Частиною 3 ст. 25 Закону України № 2229-VIII визначено, що під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.

Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.

Згідно із ч. 4 25 Закону України № 2229-VIII терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону України № 2229-VIII визначено, що терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.

Частиною 6 ст. 25 Закону України № 2229-VIII визначено, що терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія - постраждалій особі або її представнику.

Згідно із ч. 5 ст. 25 Закону України № 2229-VIII дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 8 ст. 25 Закону України № 2229-VIII кривдник, стосовно якого винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов'язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ органів Національної поліції України за місцем вчинення домашнього насильства.

Згідно із ч. 9 ст. 25 Закону України № 2229-VIII особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.

Частиною 11 ст. 25 Закону України № 2229-VIII терміновий заборонний припис виноситься в порядку, затвердженому Міністерством внутрішніх справ України.

Відповідно до п.1 наказу Міністерства внутрішніх справ України про затвердження «Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» від 01.08.2018 №654 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.08.2018 за № 965/32417 (далі - Порядок № 654) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (далі - припис) виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ поліції) у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Відповідно до статті 25 Закону № 2229 та п. 4 розділу II Порядку № 654 припис може містити такі заходи: зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Згідно пунктів 6, 7 Порядку №654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника (додаток 1) складається на бланку, виготовленому друкарським способом згідно з технічним описом бланка термінового заборонного припису стосовно кривдника (додаток

2), на якому проставлено відповідні серію та номер. Усі реквізити припису заповнюються державною мовою, розбірливим почерком, чорнилом чорного або синього кольору. У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.

Пунктами 10, 11 Порядку №654 передбачено які відомості зазначаються у приписі.

Припис підписується працівником уповноваженого підрозділу поліції, який його виніс, постраждалою особою (її представником) і кривдником власноруч на оригіналі та кожній з копій.

Відповідно до п. 22 Порядку № 654 особа, стосовно якої винесено припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівника уповноваженого підрозділу поліції, який виносив припис.

Згідно до п.2 розділу II Порядку №654 терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Процедуру проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення визначено Порядком проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України Міністерства внутрішніх справ України 13.03.2019 року № 369/180, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.04.2019 року за № 333/33304.

Відповідно до п. 1, 2, 3 Порядку оцінки ризиків, оцінка ризиків проводиться за факторами небезпеки/ризиків щодо вчинення домашнього насильства, передбачених у формі оцінки ризиків вчинення домашнього насильства згідно з додатком до цього Порядку, шляхом спілкування/бесіди з постраждалою від такого насильства особою або її представником, з'ясування обставин конфлікту та виявлення чинників і умов, які створюють або можуть створювати небезпеку для цієї особи.

За результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства поліцейський уповноваженого підрозділу поліції визначає рівень небезпеки, який ураховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам.

Фактори небезпеки/ризику щодо вчинення домашнього насильства визначаються за результатами оцінки дій кривдника, які свідчать про ймовірність настання летальних наслідків у разі вчинення домашнього насильства, і представлені у формі оцінки ризиків вчинення домашнього насильства у вигляді питань, на які відповідає поліцейський уповноваженого підрозділу поліції за результатами спілкування з постраждалою особою, та загальної оцінки ситуації вчинення домашнього насильства з метою виявлення вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті такої особи.

Відповідно Додатку до Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (п. 1 розділу ІІ) заповнюється Форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.

Аналізуючи наведені норми, під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлові приміщення. При винесенні припису працівник уповноваженого підрозділу поліції отримує пояснення від кривдника, постраждалої особи (її представника), свідка(ів) (у разі наявності).

Вищенаведені положення Закону України № 2229-VIII у випадках звернення до органів поліції із заявами щодо домашнього насильства зобов'язують відповідні органи для підтвердження факту домашнього насильства чи його спростування щонайменше здійснити перевірку відповідної інформації.

Згідно до п.2 розділу II Порядку №654 терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Водночас, матеріали справи не містять жодного доказу в підтвердження вжиття заходів з боку уповноважених органів поліції щодо здійснення перевірки інформації щодо наявності підстав для винесення заборонного припису, оцінки ризиків.

При цьому, ухвалами суду від 27.07.2020 року та 14.09.2020 року у Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області витребувано матеріали з приводу події, яка мала місце 01.04.2020 року за фактом винесення термінового заборонного припису 01.04.2020 року відносно ОСОБА_1 ; зобов'язано надати форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства (якщо така складалася); інформацію щодо того за чиєю заявою винесено припис, письмові пояснення осіб, які мають відношення до оскаржуваного припису та чи міститься відносно ОСОБА_1 відомості в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Разом з тим, жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у приписі Вишенським ВП ГУНП у Вінницькій області надано не було.

Крім того, згідно наданих позивачем доказів, судом встановлено, що на підставі наказу Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області від 25.05.2020 року № 304 за скаргою ОСОБА_1 ініційовано проведення службового розслідування. За порушення службової дисциплін, вимог ч.1, п.1,2,6 ст. 3 Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», п.1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», п. 2,3 та 4 розділу 4 Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 року № 1179 та розділу 2 п. 2.12 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року № 1376 до старшого лейтенанта ОСОБА_5 застосовано дисциплінарне стягнення у виді догани.

Враховуючи наведені встановлені судом обставини, відсутність доказів, які стосуються виникнення конфліктної ситуаціїї 01.04.2020 року, за наслідками якої складено оскаржуваний припис, форми оцінки ризиків, пояснень осіб, суд приходить до висновку про протиправність термінового заборонного припису, винесеного 01.04.2020 року серії АА № 036157, дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області старшим лейтенантом поліції Мартинюком Д.А. відносно ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч. 2 ст. 2 КАС України).

В силу приписів ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частин першої - другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази, надані сторонами, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а також те, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій при складанні оскаржуваного припису, а відтак, адміністративний позов належить задовольнити.

Судові витрати не підлягають стягненню, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис серії АА № 036157, винесений 01.04.2020 року дільничним офіцером поліції Вишенського ВП ГУНП у Вінницькій області, старшим лейтенантом поліції Мртинюком Д.А. відносно ОСОБА_1 .

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено та підписано 08.10.2020

позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 )

відповідач: Дільничний офіцер поліції Вишенського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Мартинюк Д.А. (вул. Миколи Ващука, 16-А, м. Вінниця, м. Вінниця, 21029)

Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна