Справа №399/662/20
Провадження № 3/399/253/2020
Іменем України
07 жовтня 2020 року смт Онуфріївка Кіровоградської області
Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шульженко Вікторія Володимирівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Керч. АР Крим, громадянин України, місце проживання: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, -
встановила:
01.10.2020 року від Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області до суду повторно надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно з протоколом серії ГП № 596624 про адміністративне правопорушення складеного інспектором СРПП Онуфріївського ВП Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області Гавріловим О.А., 07.08.2020 року о 19 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 повторно протягом року вчинив насильство в сім'ї фізичного характеру відносно своєї співмешканки громадянки ОСОБА_2
19.08.2020 року постановою Онуфріївського районного суду Кіровоградської області матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП повернуто до Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області для належного оформлення.
Однак після повторного направлення до суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення суддею встановлено, що вимоги вказаної постанови виконано частково.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Окрім того, відповідно до п.9 Інструкції № 1376 у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Проте, в порушення даного пункту Інструкції та вимог КУпАП, які так і не усунуто після дооформленя, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено усі ознаки складу адміністративного правопорушення, які зазначені у статті 173-2 КУпАП (частини 1 та 2).
Тобто, відповідно до статті 173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Враховуючи вищезазначені недоліки у протоколі про адміністративне правопорушення суд позбавлений можливості своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.
З огляду на зазначене, вважаю за необхідне направити справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП до Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області для дооформлення.
Керуючись ч. 2 ст.173-2КУпАП, ст. ст.268, 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
постановила:
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП повернути до Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Онуфріївського районного
суду Кіровоградської області В.В. Шульженко