Справа № 405/5255/20
3/405/1215/20
05 жовтня 2020 року Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі: головуючої судді Лук'янової О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
в провадження Ленінського районного суду м.Кіровограда надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 656163 від 19.08.2020 з додатками, складений ДОП СДОП Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області Сініченком В.С. у відношенні ОСОБА_2 за ст.44-3 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення вказана адреса проживання ОСОБА_2 - АДРЕСА_2 . Однак, листи з судовими повістками, надіслані за даною адресою, повертаються до суду не врученими адресату з відміткою пошти «адресат відсутній за вказаною адресою» (а.п. 9-10, 11-12), що свідчить про неналежну перевірку посадовою особою, яка склала протокол, дійсного місця проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, та унеможливлює здійснити виклик ОСОБА_2 за зазначеною адресою й позбавляє суд можливості розглянути справу у строки, передбачені ст. 277 КУпАП. Вказаний в протоколі номер мобільного телефону ОСОБА_2 НОМЕР_1 - відключений.
За відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Кіровоградській області від 24.09.2020 та Відділу реєстрації місця проживання особи міської ради міста Кропивницького від 29.09.2020 - даних щодо місяця реєстрації та проживання ОСОБА_2 не значиться (а.п. 15, 16).
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення в графі «Особу встановлено» не міститься жодних відомостей про документ, відповідно до якого було встановлено особу, що притягується до адміністративної відповідальності, що не є належним оформленням протоколу та викликає у суду сумнів щодо достовірності інформації про особу, яка вчинила правопорушення, оскільки необхідно зазначати: назву документа, серію, номер, ким і коли виданий.
В ст. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» наведено перелік документів, які посвідчують особу. За змістом вказаної норми закону до документів, які посвідчують особу, відносяться: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення в графі «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, по суті порушення» зазначено, що пояснення ОСОБА_2 додаються на окремому аркуші, однак вказані пояснення до протоколу додані не були.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Оскільки наведені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи, як неналежно оформлені, підлягають направленню до органу, який порушив адміністративне переслідування для доопрацювання з метою встановлення фактичного місця проживання ОСОБА_2 та долучення інших матеріалів, що мають значення для розгляду справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
постановив:
матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 44-3 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії АРП18 № 656163 від 19.08.2020) повернути до Кропивницького ВП ГУ НП в Кіровоградській області для належного оформлення.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Олена Вікторівна Лук'янова