Рішення від 06.10.2020 по справі 360/3158/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

06 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3158/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі також - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі також - відповідач, ГУПФУ в Луганській області), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області в частині невжиття заходів щодо усунення допущеного порушення розрахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з моменту призначення, шляхом включення до розрахунку пенсії грошового забезпечення за період часу з червня по грудень 2017 року, а саме: з урахуванням одноразової премії в сумі 36650 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що з 2000 року по 31.05.2019 позивач проходив службу в органах внутрішніх справ та Національній поліції України. 31.05.2019 позивача звільнено з роботи у зв'язку зі скороченням штатів.

01.06.2019 ГУПФУ в Луганській області позивачу було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262.

При призначенні пенсії відповідно до інформації, яка міститься у відповіді ГУПФУ в Луганській області, взяті до уваги документи надані Головним управлінням Національної поліції, які містять грошовий атестат від 31.07.2019 № 59 та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 31.07.2019 № 633/111/22-2019 за період служби з 01.06.2017 по 31.05.2019.

Згідно довідки від 31.07.2019 № 633/111/22-2019 в червні 2017 року позивач отримав премію в розмірі 4284,90 грн., в серпні 2017 - 4284,90 грн., вересні 2017 - 4284,90 грн., жовтні 2017 - 4284,90 грн., листопаді 2017 - 4284,90 грн. та в груді 2017 - 4284,90 грн., однак із довідки «Про доходи» від 03.09.2019 № 704/111/22- 2019 вбачається, що сума премії в червні 2017 року фактично становила 11784,9 грн., в серпні 2017 - 8934,9 грн., вересні 2017 - 14284,90 грн., жовтні 2017 - 7284,90 грн., листопаді 2017 - 9284,90 грн. та в груді 2017 - 10784,90 грн. В зв'язку з цим, ГУПФУ в Луганській області при нарахуванні пенсії не було враховано суму премії в розмірі 36650 грн., з якої було сплачено єдиний соціальний внесок і, як наслідок, сума для нарахування пенсії склала не 16648,61 грн., яку вказано в довідці від 31.07.2019 № 633/111/22-2019, а 15079,03 грн., що в значній мірі вплинуло на суму нарахованої мені пенсії.

11.12.2019 до ГУПФУ в Луганській області позивач звернувся із заявою про внесення змін до розрахунку призначеної пенсії, оскільки згідно довідки ГУНП в Луганській області від 31.07.2019 № 633/111/22-2019 з 01.06.2017 по 31.05.2019 позивач отримав премію у розмірі 186936,75 грн., хоча із довідки «Про доходи» від 03.09.2019 № 704/111/22-2019 вбачається, що сума премії за цей же період часу становила 223586,75 грн.

До заяви від 11.12.2019 була додана довідка ГУНП в Луганській області від 03.09.2019 № 704/111/22-2019, де зазначено, що за період часу з 01.06.2017 по 31.05.2019 премія складає 223586,75 грн., яка входить до складу грошового забезпечення та повинна відповідно до діючого законодавства України враховуватись при призначенні пенсії, однак для нарахування пенсії відповідачем була врахована лише частина премії у розмірі 186936,75 грн., а іншу частину премії у розмірі 36650 грн. враховано не було.

Відповідач відмовив позивачу, посилаючись на те, що вказана премія не носила постійний характер, тому підстав для врахування її при призначенні пенсії немає.

На думку позивача, зазначене твердження відповідача є хибним, оскільки всі види премій, які нараховуються поліцейським, по своїй суті є системними і виплачуються щомісячно відповідно до особистого внеску поліцейського в загальні результати служби, у зв'язку з чим звернувся до суду.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 по справі № 360/339/20 позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви від 11.12.2019 про перерахунок пенсії та зобов'язано відповідача повторно її розглянути і прийняти рішення відповідно до вимог Закону України від 09.04.1992 № 2262- XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням ГУПФУ в Луганській області від 12.08.2020 про повторний розгляд заяви від 11.12.2019 про призначення/перерахунок пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 по справі № 360/339/20 позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, враховуючи той факт, що одноразова премія не є основною, постійною складовою грошового забезпечення, а надана довідка не відповідає вимогам Порядку 3-1.

Однак із зазначеним рішенням позивач не згодний та вважає, що бездіяльність відповідача в частині невжиття заходів щодо усунення допущеного порушення розрахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» є протиправною, а тому звернувся з цим позовом до суду і є підстави задовольнити позовні вимоги.

Відповідач заперечував проти задоволення вимог, про що подав відзив на позовну заяву (арк. спр. 51-55), в якому зазначено таке.

Позивач перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області як отримувач пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі також - Закон № 2262).

Пенсію Позивачу призначено з 01.06.2019 по лінії Національної поліції України.

З поданням про призначення пенсії від 02.08.2019 до головного управління була надана довідка про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії, видана 31.07.2019 Головним управлінням Національної поліції в Луганській області № 633/111/22- 2019.

Розмір премії в сумі 7789,03 грн., який зазначено у цій довідці, був врахований для обчислення пенсії позивача.

Інформації про розмір премії в сумі 36650 грн. ця довідка не містила.

Інших довідок про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії уповноваженим підрозділом не надавалось, про що свідчить список назв документів, перелічених у поданні про призначення пенсії. Будь-яких додаткових документів до цієї заяви надано не було.

13.12.2019 на адресу відповідача надійшло звернення позивача щодо проведення перерахунку пенсії, до заяви були додані фотокопії довідок від 31.07.2019 №633/111/22-2019, від 03.09.2019 № 704/111/22-2019, від 03.07.2019 № 2340/111/19-2019, та фотокопія довідки ПФУ від 24.09.2019 форми ОК-5.

Довідка про доходи від 03.09.2019 № 704/111/22-2019, на яку посилається позивач та додає до позовної заяви, містить інформацію про загальну суму доходів ОСОБА_1 за період з 01.06.2017 по 30.06.2019 та складена не за формою згідно Додатку 4 до Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 № 760 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.10.2018 за № 1152/32604.

03.01.2020 дане звернення було розглянуто та надано роз'яснення, що відповідно до статті 63 Закону № 2262 та п.п. 23, 24 Порядку № 3-1 перерахунок призначеної пенсії здійснюється на підставах наданих додатково документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначені зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Також було повідомлено, що відсутні правові підстави для врахування при обчисленні розміру пенсії одноразових виплат.

Разом із відповіддю на звернення Позивачу було повернуто додані до заяви фотокопії документів.

25.02.2020 позивач подав позов, яким просив здійснити перерахунок та виплату пенсії з моменту призначення, шляхом включення до її розрахунку премії у сумі 36650 грн.

Рішенням суду було зобов'язано відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.12.2019 про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 по справі №360/339/20 був проведений повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 11.12.2019 та винесене рішення, яким відмовлено в проведенні перерахунку з вищезазначених підстав.

Абзацом третім статті 43 Закону № 2262 визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" одноразова премія не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії Позивачу, так як така премія не має статусу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців.

У пункті 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 № 393 (зі змінами) зазначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Враховуючи, що премія у розмірі 36650 грн. згідно довідки про доходи від 03.09.2019 № 704/111/22-2019 є одноразовою, тимчасовою, несистемною, відсутні правові підстави для врахування цієї одноразової премії для обчислення розміру пенсії позивача.

Аналогічна правова позиція щодо відсутності підстав для врахування для обчислення розміру пенсії одноразової премії викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17.

Також зазначає, що формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям силових відомств, не входить до компетенції головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області. Так, позивачем на підставі наданих уповноваженим органом документів призначено пенсію за вислугу років з 01.06.2019 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262 - XII. Окрім того, пенсії військовослужбовцям не перераховуються індивідуально кожній особі окремо за їх заявами, а тільки у разі прийняття постанов Кабінету Міністрів України чи законів України про зміну розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців.

Просить відмовити ОСОБА_1 у задоволені позовних вимог.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином (арк. спр. 49, 50).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.

Ухвалою від 14.09.2020 після усунення недоліків позовної заяви відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження (арк. спр. 44-45).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статтей 72-79, 90 КАС України, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 03.11.1998 Погребищенським РВ УМВС України у Вінницькій області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (арк. спр. 10-11).

Позивач є учасником бойових дій, про що свідчить відповідне посвідчення серії НОМЕР_3 від 04.02.2016 (арк. спр. 12).

Згідно з протоколу за пенсійною справою № 1213010960 від 01.06.2019, позивачу було призначено пенсію по лінії Національної поліції України у розмірі 40 відсотків грошового забезпечення з 01.06.2019 (арк.спр. 62).

З поданням про призначення пенсії від 02.08.2019 до головного управління було надано довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії, видана 31.07.2019 Головним управлінням Національної поліції в Луганській області № 633/111/22- 2019, згідно якої в червні 2017 року позивач отримав премію в розмірі 4284,90 грн., в липні 2017 року - 4284,90 грн., в серпні 2017 року - 4284,90 грн., вересні 2017 року - 4284,90 грн., жовтні 2017 року - 4284,90 грн., листопаді 2017 року - 4284,90 грн. та в груді 2017 року - 4284,90 грн.(арк. спр. 15, 69).

11.12.2019 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Луганській області із заявою довільної форми, відповідно до якої просив здійснити перерахунок пенсії, оскільки Головним управлінням Пенсійного фонду України у Луганській області при нарахуванні пенсії не було враховано суму премії у розмірі 36650,00 грн., з якої було сплачено єдиний соціальний внесок. Крім того, зазначив, що в порушення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», відсоткову надбавку за вислугу років встановлено із порушенням вимог постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Заяву зареєстровано 13.12.2019 як звернення (арк. спр. 14, 58).

До заяви додав фотокопії довідок ГУНП в Луганській області від 03.07.2019 № 2340/111/19-2019, від 31.07.2019 № 633/111/22-2019, від 03.09.2019 № 704/111/22-2019, фотокопія довідки ПФУ від 24.09.2019 форми ОК-5 (арк. спр. 15-17, ).

Згідно з довідки ГУНП в Луганській області від 03.09.2019 № 704/111/22- 2019 вбачається, що в червні 2017 року позивач отримав премію в розмірі 4284,90 грн., в липні 2017 року - 4284,90 грн., в серпні 2017 року - 4284,90 грн., вересні 2017 року - 4284,90 грн., жовтні 2017 року - 4284,90 грн., листопаді 2017 року - 4284,90 грн. та в груді 2017 року - 4284,90 грн, а також позивач отримав одноразові премії: в червні 2017 року - 7500,00 грн., в липні 2017 року - 00,00 грн., в серпні 2017 року - 4650,00 грн., вересні 2017 року - 10000,00 грн., жовтні 2017 року - 3000,00 грн., листопаді 2017 року - 5000,00 грн. та в груді 2017 року - 6500,00 грн (арк. спр. 16).

За результатами розгляду заяви від 11.12.2019 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області листом від 03.01.2020 № 1120/3-11 було надано відповідь. Згідно вказаної відповідачі вбачається, що позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262 з 01.06.2019 як працівнику Національної поліції України. Документи для призначення пенсії надані Головним управлінням національної поліції в Луганській області, які містять грошовий атестат від 31.07.2019 № 59 та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 31.07.2019 № 633/111/22-2019 за період служби з 01.06.2017 по 31.05.2019. За нормами статті 63 Закону № 2262 та пунктів 23,24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, перерахунок призначеної пенсії у зв'язку із зміною хочу б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення здійснюється на підставі наданих додатково документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсій до відповідних органів, що призначають пенсії. Пенсію обчислено з урахуванням вимог чинного законодавства (арк. спр. 19).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 11.12.2019 у справі № 360/339/20 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Національної поліції в Луганській області, про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнана протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.12.2019 про перерахунок пенсії; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.12.2019 про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням правової оцінки, наведеної судом у рішенні. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено (арк. спр. 36-42).

Рішенням ГУПФУ в Луганській області від 12.08.2020 про повторний розгляд заяви від 11.12.2019 про призначення/перерахунок пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 по справі № 360/339/20 позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, враховуючи той факт, що одноразова премія не є основною, постійною складовою грошового забезпечення, а надана довідка не відповідає вимогам Порядку 3-1 (арк. спр. 21, 57).

Вирішуючи справу у межах заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу була призначена пенсія за вислугою років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ).

Відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, та має на меті реалізацію цими особами конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Тобто, при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.

Ураховуючи наведене, розмір отриманої одноразової премії в сумі 36650 грн. згідно з довідкою про види грошового забезпечення від 03 вересня 2019 року № 704/111/22-2019, з якої щомісяця її виплати утримувався єдиний внесок, не має бути включений до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Отже, позовні вимоги про зобов'язання управління ПФУ здійснити перерахунок пенсії із включенням до складу грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, названого вище одноразового додаткового виду грошового забезпечення не підлягають задоволенню.

Аналогічна правова позиція щодо відсутності підстав для врахування для обчислення розміру пенсії одноразової премії викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відтак, в задоволенні позову необхідно відмовити.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно із пунктом 8 статті 5 Закону України «Про судовий збір», розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 139 КАС України не проводиться.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченко, буд. 9) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з моменту призначення, шляхом включення до розрахунку пенсії грошового забезпечення за період часу з червня по грудень 2017 року, а саме: з урахуванням одноразової премії в сумі 36650 грн - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця