Ухвала від 06.10.2020 по справі 120/5465/20-а

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без розгляду

м. Вінниця

06 жовтня 2020 р. Справа № 120/5465/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши матеріали адміністративного позову Вінницької регіональної організації Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» до Могилів-Подільської міської територіальної виборчої комісії Могилів-Подільського району Вінницької області за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Вінницької територіальної організації політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

05.10.2020 року о 23:50 год. до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Вінницької регіональної організації Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» (далі - позивач) до Могилів-Подільської міської територіальної виборчої комісії Могилів-Подільського району Вінницької області (далі - відповідач) за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Вінницької територіальної організації політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» (далі - третя особа) про визнання протиправною та скасування постанови № 28 від 26.09.2020 року, зобов'язання вчинити певні дії.

Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову, суд вбачає підстави для залишення останнього без розгляду з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 6 ст. 273 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

У відповідності до ст. 270 КАС України на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.

Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами.

Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Системний аналіз наведених норм доводить, що однією з умов звернення до суду за захистом порушених прав та інтересів є дотримання законодавчо встановлених строків звернення. При чому, у справах пов'язаних з виборчим процесом строк звернення до суду з метою оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії становить п'ять днів. Такий скорочений строк звернення до суду пов'язаний перш за все з необхідністю негайного відновлення порушених прав та інтересів сторін. Крім цього, законодавством визначені особливості обчислення процесуальних строків в категоріях адміністративних справ, зокрема, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій. Так, діючим законодавством передбачено, що на вказані категорії справ не розповсюджується правила ч. 2-10 ст. 120 цього Кодексу, а також чітко визначений початок перебігу строк звернення до суду.

З матеріалів справи вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову відповідача № 28 від 26.09.2020 року. У відповідності до вимог процесуального законодавства, початок перебігу строку звернення до суду розпочався 27.09.2020 року, відповідно останнім днем звернення до суду з даним позовом було 01.10.2020 року.

Таким чином, позивач звернувся до суду поза межами законодавчо встановленого строку звернення до суду.

У цьому контексті суд відхиляє доводи позивача про те, що про оскаржувану постанову йому стало відомо лише 30.09.2020 року, оскільки, як вже зазначалось, законодавством чітко визначений день початку перебігу строку звернення до суду, а також пропущений строк звернення до суду в таких категоріях справ поновленню не підлягає.

Враховуючи вищевикладені положення та обставини справи, суд вважає за належне даний адмінстративний позов залишити без розгляду.

Керуючись ст. 240, 243, 248, 270, 273 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Вінницької регіональної організації Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» до Могилів-Подільської міської територіальної виборчої комісії Могилів-Подільського району Вінницької області за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на прелмет спору на стороні відповідача Вінницької територіальної організації політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвалу може бути оскаржено до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двох днів з дня його проголошення.

Суддя Маслоід Олена Степанівна