01.10.2020
Справа № 522/12875/20
Провадження 1-кс/522/12805/20
01 жовтня 2020 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_3 , внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020160000000549 від 05.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів ,
Згідно клопотання, слідчим відділом Управління СБУ в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020160000000549 від 05.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Кримінальне провадження розпочате прокуратурою Одеської області за повідомленням Управління СБУ в Одеській області № 65/3/2-3006 від 03.06.2020.
30.07.2020 року на підставі постанови про визначення підслідності та доручення проведення досудового розслідування іншому органу від 20.07.2020 вказані матеріали надійшли до слідчого відділу Управління СБУ в Одеській області для подальшого проведення досудового розслідування.
Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Одеською обласною прокуратурою.
За матеріалами кримінального провадження, протягом листопада - грудня 2018 року посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою між собою та іншими особами, заволоділи бюджетними коштами в особливо великих розмірах при виконанні підрядних робіт по об'єкту «Реконструкція шлюза-регулятора на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_4 », на відстані 97,2 км від гирлу ріки Дунай, в 3-х км західніше міста Ізмаїл на Кілійському рукаві р. Дунай.
Так, 20.11.2018 року між ІНФОРМАЦІЯ_5 , як замовником, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », як підрядником, укладено договір №95/1 про надання послуг з будівництва по об'єкту «Реконструкція шлюза-регулятора на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». На теперішній час, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » отримало понад 3 млн. грн. (із заявлених 23,5 млн. грн.) на проведення робіт. Разом з тим, будівельні роботи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснюються неякісно, що може призвести до подальшого руйнування укріплення шлюзу та розмиву дамби « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». В ході комісійного обстеження встановлено, що побудовані в 2018 році технологічні дамби не відповідають затвердженим проектним рішенням та при підвищенні рівня води в оз. Ялпуг чи в р. Дунай можуть бути зруйновані, що призведе до аварійного стану на шлюзі-регуляторі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та, як наслідок, до різкого спаду води в оз. Ялпуг.
Також встановлено, що неякісні роботи виконувались з відома колишнього в.о. директора ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , який, за попередньою змовою з іншими посадовими особами контролюючих органів у сфері водних ресурсів отримували від посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » неправомірну вигоду за невтручання в процес реконструкції.
Крім того, з початку виконання робіт до 19 грудня 2018 року, роботи по даному проекту проводились без авторського та технічного нагляду (відсутній договори). Водночас, 13 грудня 2018 року з боку посадових осіб замовника та підрядника було складено та підписано акти виконаних робіт, проте, без погодження авторського та технічного нагляду (об'єкт будівництва належить до спеціалізованих об'єктів).
В свою чергу, більша частина бюджетних коштів була перерахована ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відповідно до договору №7/СМУ про надання послуг будівельними машинами, механізмами та обладнанням від 01.11.2018, на рахунок ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), що відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_2 )
Таким чином, більша частина бюджетних коштів на реконструкцію об'єкту критичної інфраструктури була виведена підрядником у тіньовий обіг та привласнена, чим державі завдано збитків в особливо великих розмірах.
В ході досудового розслідування необхідно встановити обставини створення та здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), укладання ФОП господарських договорів, вчинення фінансово-господарських операцій, сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), і т. ін., для чого необхідно дослідити податкову справу вказаного ФОП , а також інші документи і відомості, наявні у володінні податкового органу.
ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 з моменту взяття на облік по теперішній час.
Відомості, які містяться в податковій справі, можливо використати як докази у кримінальному провадженні для встановлення структури фінансово-господарських відносинпідприємства; його керівників та уповноважених осіб згідно статутних документів, їх повноважень; документів податкової звітності, які складались такими особами та подавались податковому органу; своєчасності та повноти сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); інших обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Слідчий до суду не з'явився та подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, яке підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.
У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з'явилися.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Надані матеріалі свідчать про те, що інформація яка зазначена в клопотанні має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та необхідні для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, зокрема для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Як вбачається з клопотання та наданих до суду матеріалів, слідчим було обґрунтованодоведено, що вказана інформація має суттєве доказове значення для встановлення істини по справі, а довести вищенаведені обставини іншим способом не надається можливим.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу та вилучення зазначеної в клопотанні інформації.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 159-164 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення в ІНФОРМАЦІЯ_7 (ідентифікаційний код органу: НОМЕР_3 ) слідчому в ОВС слідчого відділу Управління СБУ в Одеській області ОСОБА_3 , слідчим слідчого відділу Управління СБУ в Одеській області: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також, за відповідним дорученням слідчого, співробітникам оперативного підрозділу Управління СБУ в Одеській області, завірених копій матеріалів податкової справи ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) і інших відомостей, враховуючи, але не виключно:
- всіх матеріалів обліково-реєстраційної справи ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 );
- всіх матеріалів податкової звітності ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) з податку на прибуток; податку на додану вартість (включаючи розшифровки з податкового кредиту та податкових зобов'язань в розрізі контрагентів); податку з доходів фізичних осіб (Форма № 1 ДФ); інших податків, зборів (обов'язкових платежів), в паперовому та електронному вигляді, в належному для дослідження форматі, за період з моменту реєстрації юридичної особи по теперішній час;
- роздруківок всіх податкових накладних ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) з єдиної бази податкових накладних, за період з моменту реєстрації юридичної особи по теперішній час;
- аналітичної довідки (таблиці), на основі баз даних ДПС України («Податковий блок» та ін.), щодо стану формування податкових зобов'язань та податкового кредиту ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), за період з моменту реєстрації юридичної особи по теперішній час, із зазначенням кожного контрагента, періодів взаємовідносин та сум податкового кредиту (зобов'язань), сформованих у ньому;
- дані щодо особи (осіб), якій були видані електронні ключі для подачі податкової звітності ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ); документів щодо подачі ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) податкової звітності в електронному вигляді;
- дані щодо ІР-адрес і місцезнаходження комп'ютерної техніки, з якої ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) подавалась і подається податкова звітність в електронному вигляді;
- всі наявні дані (П.І.Б., дата народження, місце проживання, посада, ідентифікаційний номер платника податків, одержувані доходи, номери телефонів тощо) відносно осіб, які працювали і працюють в ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), з моменту реєстрації юридичної особи по теперішній час;
- всі наявні дані (найменування банку, МФО, номер банківського рахунку, дату відкриття, валюту тощо) стосовно всіх банківських рахунків ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ), в тому числі закритих, за весь період існування юридичної особи;
- актів податкових перевірок ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 ) і винесених за їх результатами повідомлень-рішень, за період з моменту реєстрації юридичної особи по теперішній час.
Ухвала діє протягом 1 /одного/ місяця з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: