Ухвала від 01.10.2020 по справі 554/6154/20

Дата документу 01.10.2020 Справа № 554/6154/20

Провадження № 1-кс/554/9603/2020

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2020 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність службової особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за заявою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 від 08.05.2020 року про кримінальне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

09.07.2020 року до Октябрського районного суду м. Полтави поштовим відправленням від 06.07.2020 року надійшла вищевказана скарга у порядку п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на бездіяльність службової особи органу досудового розслідування щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі по тексту - ЄРДР) за заявою скаржника про кримінальне правопорушення.

В обґрунтування скарги зазначено, що 08.05.2020 року заявник ОСОБА_4 звернувся до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, із заявою про вчинення відносно нього слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 та прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_6 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 135, ч. 1 ст. 365 КК України з фактом відмови від госпіталізації ОСОБА_4 при розгляді 29.11.2019 р. Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська клопотання слідчого ОСОБА_5 в межах кримінального провадження 12019040000000218 від 07.03.2019 року, у якому ОСОБА_4 має процесуальний статус підозрюваного. 01.07.2020 року ОСОБА_4 отримав лист від 10.06.2020 р. № Р/Д-4951/15-02-2-20 слідчого Другого СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, відповідно до якого було повідомлено про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР за вказаною заявою. Оскільки відомості за його заявою про кримінальне правопорушення у порядку та строк, передбачений ст. 214 КПК України, не було внесено до ЄРДР, витяг з ЄРДР заявнику про кримінальне правопорушення не було надано, у зв'язку із чим скаржник звернувся до суду із вказаною скаргою.

Адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 надав до суду заяву про розгляд справи за відсутності сторони скаржника, скаргу підтримав.

Представник Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві,будучи належним чином повідомлений судом про дату, час і місце розгляду скарги, у судове засідання не з'явився, неявка якого, в силу вимог ст. 306 КПК України, не перешкоджає розгляду скарги по суті.

Слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу за відсутності скаржника, який прохаврозглядати скаргу за його відсутності, у зв'язку із введеними у суді карантинними заходами.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, та відсутність клопотань про здійснення фіксації, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду скарги не здійснювалось.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, встановив наступне.

Згідно із наявною в матеріалах справи накладною № 4905505839800 вбачається, що 08.05.2020 року адвокатом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 було надіслано рекомендованим листом з описом вкладеного на адресу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, заяву про кримінальне правопорушення разом із долученими до заяви копіями документів: карти виїзду швидкої медичної допомоги за формою 110/о; листа КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» від 06.12.2019 р.; документи представництво інтересів заявника (копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та копія ордеру).

Згідно із трекінгом поштового відправлення № 4905505839800 вказане поштове відправлення отримане адресатом 13.05.2020 року.

З листа слідчого Другого СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, В. Мішуровського № Р/Д-4951/15-02-2-20 від 10.06.2020 року вбачається, що за результатом розгляду вищевказаної заяви та доданих документів слідчим не було встановлено відсутність викладених у заяві фактичних даних, які вказують на ознаки складу злочину, оскільки за вимогами ст. 214 КПК України, яка знаходиться у логічному взаємозв'язку із ч. 1 ст. 2 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про короткий виклад обставин, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення.

Положення ч. 1 ст. 214 КПК України зобов'язуютьслідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Відповідно до п. 2 підрозділу 1 розділу II «Порядок формування та ведення Реєстру» Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань (далі - Положення), порядок його формування та ведення, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам пункту 4 частини п'ятої статті 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Реєстратор (прокурори, у тому числі керівники органів прокуратури, керівники органів досудового розслідування; керівники органів дізнання; слідчі, дізнавачі) є відповідальною особою за своєчасність, повноту та об'єктивність внесених до Реєстру відомостей згідно з чинним законодавством (п. 1 розділу Положення).

Слідчим встановлено відсутність обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

В силу вимог ст. 214 КПК України реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті з них, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення (злочин). Підставами вважати заяву такою, що містить відомості про злочин, є наявність в ній об'єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину.

За відсутності протиправної бездіяльності службової особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя, керуючись вимогами ст. 307 КПК України, дійшов висновку про відмову у задоволенні скарги.

Керуючись ст. ст. 214, 303-307, 376 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність службової особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за заявою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 від 08.05.2020 року про кримінальне правопорушення - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
91976906
Наступний документ
91976908
Інформація про рішення:
№ рішення: 91976907
№ справи: 554/6154/20
Дата рішення: 01.10.2020
Дата публікації: 10.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (09.11.2020)
Дата надходження: 09.11.2020
Розклад засідань:
14.09.2020 09:00 Октябрський районний суд м.Полтави
01.10.2020 16:00 Октябрський районний суд м.Полтави
16.11.2020 14:15 Полтавський апеляційний суд