Ухвала від 05.10.2020 по справі 539/2846/20

Справа № 539/2846/20

Провадження № 2-н/539/679/2020

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2020 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Лубнигаз» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послугу розподілу природного газу з ОСОБА_1 , - ВСТАНОВИВ:

Заявник Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Лубнигаз» звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послугу розподілу природнього газу у розмірі 2181,57 грн. з ОСОБА_1

28.09.2020 року судом отримано відповідь з виконавчого комітету Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області № 02-47/4142 від 24.09.2020 року про те, що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а/з № 41 від 04.11.2014 року.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Пунктом 4 ч.1 ст.165 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені ч.1 ст.186 цього Кодексу.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Чинним ЦПК України не передбачено можливості видачі судового наказу про стягнення заборгованості з газопостачання з боржника після його смерті та залучення правонаступників боржника до участі у справі, натомість нормами цивільного права, а зокрема статтею 1281 ЦК України визначено право кредитора на пред'явлення вимоги про стягнення боргу безпосередньо до спадкоємців боржника, які несуть відповідальність за зобов'язанням спадкодавця лише в межах вартості майна, одержаного у спадщину.

Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне відмовити у видачі судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за послугу розподілу природного газу з ОСОБА_1 , оскільки боржник померла.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.165, 167, 186, ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

У видачі судового наказу за вимогою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Лубнигаз» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послугу розподілу природного газу з ОСОБА_1 - відмовити в зв'язку зі смертю боржника.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Лубенський міськрайонний суд або безпосередньо до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Лубенського міськрайонного суду О.С. Алтухова

Попередній документ
91976759
Наступний документ
91976761
Інформація про рішення:
№ рішення: 91976760
№ справи: 539/2846/20
Дата рішення: 05.10.2020
Дата публікації: 07.10.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості