Справа №766/13992/20
н/п 1-в/766/817/20
01.10.2020 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
за участю секретаря: ОСОБА_2
представника ХВП ГУНП в Херсонській області: ОСОБА_3
засудженого: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні матеріали подання начальника Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
17.09.2020 р. до Херсонського міського суду Херсонської області надійшло подання начальника Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області ОСОБА_5 щодо продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 на підставі ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». В обґрунтування зазначив, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі та під час перебування під адміністративним наглядом на шлях виправлення не став та протягом 2019-2020 рр. неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Суд, заслухавши думку представника ХВП ГУНП в Херсонській області, який підтримав подання та просив задовольнити його з викладених у ньому підстав, засудженого ОСОБА_4 , який у вирішенні подання покладався на розсуд суду, приходить до таких висновків.
Судом встановлено, що ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 27.09.2019 р. відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, із встановленням певних обмежень.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч.ч.2, 3 ст. 6 Закону у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Зі змісту подання вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 25.07.2016 р., протягом 2019-2020 рр. неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. В той же час до матеріалів не долучено жодного доказу, який би давав можливість встановити чи дійсно ОСОБА_4 притягався до адміністративної відповідальності, за якими вироками був засуджений і коли звільнився з місць позбавлення волі.
Проаналізувавши надані суду докази, не можливо визначити кількість, характер та періодичність вчинення адміністративних правопорушень, суспільну небезпеку або тяжкість наслідків після вчинення правопорушень, що не дає можливості встановити у діях ОСОБА_4 систематичність протиправної поведінки, а також явне небажання стати на шлях виправлення.
Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства відсутні, а тому достатніх підстав, визначених п. «в» ст. 3 Закону для продовження адміністративного нагляду відносно останнього не вбачається.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 537, 539 КПК України суд, -
У задоволенні подання начальника Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1