Копія
Справа № 560/4299/20
іменем України
02 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Хмельницької міської ради, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії та бездіяльність Хмельницької міської ради з розгляду заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020 в порядку Закону України «Про звернення громадян»;
- визнати протиправною бездіяльність непередачі Хмельницькою міською радою заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води і нерозгляд заяви № Г-9626-20 від 23.01.2020 на найближчому засіданні цієї комісії;
- зобов'язати Хмельницьку міську раду передати заяву ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води та розглянути заяву на найближчому засіданні постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води;
- зобов'язати Хмельницьку міську раду за результатами розгляду заяви надати ОСОБА_1 рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання у квартирах АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та щодо збору вихідних даних і технічних умов для виготовлення відповідної проектної документацій, і у визначений законом строк видати витяг із протоколу засідання Комісії з результатами розгляду звернення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що їй на праві власності належать дві квартири АДРЕСА_3 . Квартири підключені до системи централізованого опалення і не підключені до системи централізованого постачання гарячої води. Виконавцем послуги з централізованого опалення у будинку є Хмельницьке міське комунальне підприємство "Хмельницьктеплокомуненерго". Колективного договору на постачання тепла між виконавцем і власниками квартир будинку немає. Між виконавцем та кожним власником квартир будинку укладений індивідуальний договір про надання послуги з централізованого опалення. На день набрання чинності Законом України від 09.11.2017 № 2189-VІІІ «Про житлово - комунальні послуги» менше половини квартир та нежитлових приміщень будинку відокремлено (відключено) від мереж централізованого опалення. На час виникнення спірних правовідносин за даними Хмельницької міської ради від мереж централізованого опалення відключені 31% квартир у будинку. Позивач не задоволена якістю наданих послуг теплопостачання, вважає, що плата за них є непомірно високою і бажає відключити квартири від систем централізованого опалення і встановити в них індивідуальні системи опалювання. Для виконання процедури відключення квартир від систем централізованого опалення 23.01.2020 позивач звернулася до голови Хмельницької міської ради з обґрунтованою письмовою заявою, в якій просила розглянути на найближчому засіданні постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води її заяву про відключення її квартир, від систем централізованого теплопостачання. Відповідь на заяву надано уповноваженою посадовою особою Хмельницької міської ради, як того вимагає Закон України «Про звернення громадян», а від директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» (вих. № Г-9626-20 від 17.02.2020. Оскільки в компетенцію і повноваження директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» не входить розгляд порушених у зверненнях позивача питань, звернулася з письмовим запитом до голови Хмельницької міської ради О.С. Симчишина, в якому просила повідомити, чи створена Комісія, який її склад і де на офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради оприлюднюються рішення Комісії. Відповідь на запит прийшла не від уповноваженого посадовця Хмельницької міської ради, а від директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго», в якій повідомлялося, що «рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 16.08.2006 №581 створена постійно діюча комісія з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання», а «відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 № 169 Комісія в процесі створення». Позивач отримала від заступника міського голови вих. № Г-783У-20 від 03.03.2020, в якій повідомлялося, що «оскільки у будинку АДРЕСА_4 менше половини квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, тому немає/підстав для винесення на розгляд комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води заяви позивача щодо відключення від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ». Позивачу з даної відповіді не цілком зрозуміло, чи була її заява передана на розгляд Комісії, але не винесена на засідання Комісії, або вона не була передана на розгляд Комісії зовсім. При цьому, заява так і не була розглянута по суті, а сам її розгляд був виконаний з численними порушеннями Закону України «Про звернення громадян». З метою врегулювання спірних правовідносин позивач повторно знову звернулася з відповідною письмовою заявою до голови Хмельницької міської ради ОСОБА_2 , у якій вказала на те, що «Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води», який визначає процедуру відключення власників квартир від систем централізованого опалення, не наділяє орган місцевого самоврядування правом не виносити заяву власника квартири на розгляд Комісії, та вказала, що її заява беззастережно має бути передана на розгляд Комісії, ще раз просила розглянути заяву на найближчому засіданні Комісії. На заяву позивач отримала відповідь від в.о. директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго». Тобто і повторна заява не була розглянута Хмельницькою міською радою по суті. У відповіді в.о. директора МКП «Хмельницьктеплокомуненерго», окрім іншого повідомлялося, що «на момент написання відповіді комісія з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води в процесі створення». Позивач не погоджуючись із діями та бездіяльністю Хмельницької міської ради з розгляду її заяви № Г-9626-20 від 23.01.2020 в порядку Закону України «Про звернення громадян», звернулася до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 21.08.2020 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та запропоновано відповідачу надати відзив протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
14.09.2020 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просить відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі. Відповідач зазначає, що у спірних правовідносинах діяв відповідно до вимог чинного законодавства, в межах наданих повноважень.
Зважаючи на незначну складність справи, суд вважає за необхідне розглянути її в порядку п. 2 ч. 1ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив наступне.
Судом встановлено, що позивач є власником квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
24.01.2020 позивач звернувся до голови Хмельницької міської ради із заявою про розгляд на найближчому засіданні постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води заяву ОСОБА_1 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання.
17.02.2020 на заяву позивача директором міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго" надано відповідь № Г-9626-20, в якій повідомлено позивача про те, що працівниками міського комунального підприємства проведено обстеження системи централізованого опалення та виконані заміри температури повітря у кв. АДРЕСА_3 , про що складені відповідні акти. Температура повітря у квартирах становила (+18,5°С) - (+20°С), яка відповідала діючій нормі: не нижче (+18°С), (+20°С) - в кутовій кімнаті, а лише в кутовій кімнаті кв.1 незначне відхилення фактичної температури (+19,5°С) від діючої норми. Відповідно до пункту 7 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VІІІ, у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
У будинку АДРЕСА_4 лише 31% квартир та нежитлових приміщень з індивідуальним опаленням.
24.02.2020 позивач звернулася до голови Хмельницької міської ради із запитом про постійно діючу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення, в якому просила міського голову надати інформацію: "Чи створена Хмельницькою міською радою комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення. Склад комісії. Де на офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради оприлюднюються рішення комісії.
Листом від 28.02.2020 №Г-20971-20 позивачу надано відповідь на його звернення в якому на запитувану інформацію повідомлено наступне: 1.Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 16.08.2006 №581 створена постійно діюча міжвідомча комісія з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання. 2. Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 №169 «Про затвердження порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» Комісія в процесі створення. 3. На сьогодні Комісія згідно наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 №169 «Про затвердження порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» рішень не приймала, а тому такі рішення на офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради відсутні.
03.03.20 заступник голови Хмельницької міської ради на адресу позивача направив лист № Г-78ЗУ-20, в якому зазначив, що звернення ОСОБА_1 щодо надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 розглянуто, та повідомив позивача про те, що згідно інформації МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» у будинку АДРЕСА_4 лише 31% квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Оскільки у будинку АДРЕСА_4 менше половини квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, тому немає підстав для винесення на розгляд комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, заяви позивача щодо відключення від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 . Окрім того, позивача повідомлено, що у випадку порушення даною відповіддю прав позивача останній має право оскаржити її в судовому порядку.
В подальшому позивач повторно звернулася до голови Хмельницької міської ради із заявою, яка зареєстрована за Вх.№Г-24652-20 від 07.04.2020, в якій просила у найкоротший термін розглянути на засіданні постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води заяву ОСОБА_1 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання, та надати рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання у квартирах і щодо збору вихідних даних, технічних умов для виготовлення відповідної проектної документації; видати витяг з протоколу Комісії з результатами розгляду звернення ОСОБА_1 ..
22.04.2020 в.о. директора міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго" позивачу надано відповідь № Г-24652-20, в якій повідомлено ОСОБА_1 про те, що у будинку АДРЕСА_4 лише 31% квартир та нежитлових приміщень відключені від мережі централізованого теплопостачання та у яких влаштована система індивідуального теплопостачання. На сьогодні комісія з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 року №169 «Про затвердження порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» в процесі створення.
15.07.2020 позивачем голові Хмельницької міської ради направлено запит, в якому ОСОБА_1 просила надати інформацію, а саме завірену копію рішення Хмельницької міської ради про створення і склад постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.
28.07.2020 листом відповідач на запит на інформацію від 24 липня 2020 року надав завірену копію рішення 42-ї сесії міської ради від 17.06.2020 №14 «Про створення постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води та затвердження її складу».
Позивач вважаючи протиправними дії та бездіяльність Хмельницької міської ради з розгляду заяви № Г-9626-20 від 23.01.2020 в порядку Закону України «Про звернення громадян», звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 № 169 (далі Порядок № 169).
Пунктом 4 Розділу І Порядку № 169 передбачено, що орган місцевого самоврядування створює своїм рішенням та затверджує склад постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води (далі - Комісія).
Орган місцевого самоврядування розглядає звернення про відключення від ЦО та/або ГВП у строк, визначений Законом України "Про звернення громадян".
Комісія є консультативно-дорадчим органом органу місцевого самоврядування, основним завданням якого є розгляд питань щодо відключення споживачів від ЦО та/або ГВП.
Засідання Комісії відбуваються не рідше ніж один раз на місяць.
Згідно з п. 1 Розділу ІІІ Порядку № 169 власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України "Про житлово-комунальні послуги" не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
Відповідно до п. 3 Розділу ІІІ Порядку № 169 для відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку звертається до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення) та подає інформацію про намір влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) такої квартири чи нежитлового приміщення.
Заява про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку від ЦО та ГВП передається на розгляд Комісії (п. 4).
Комісія на найближчому засіданні розглядає заяву про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП за участю заявника або його уповноваженого представника (п. 5).
З аналізу викладених положень суд дійшов висновку, що ініціювати питання відключення квартири від централізованого опалення (теплопостачання) має право власник шляхом подачі заяви довільної форми до відповідного органу місцевого самоврядування. Необхідність додавання до заяви будь-яких документів Порядком № 169 не передбачена.
Така заява органом місцевого самоврядування передається на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, яка на найближчому засіданні (не рідше ніж один раз на місяць) розглядає заяву за участю заявника або його представника. Порядком № 169 не передбачено необхідності подання заявником будь-яких документів до Комісії.
Таким чином, подавши заяву про надання дозволу на відокремлення квартири від централізованого опалення (теплопостачання), позивач правомірно очікував передачі його заяви до Комісії для розгляду. Проте, відповідач - Хмельницька міська рада не передав заяви позивача № Г-9626-20 від 23.01.2020 на розгляд Комісії, а розглянув дану заяву за правилами Закону України "Про звернення громадян" та зазначив, що згідно інформації МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» у будинку АДРЕСА_4 лише 31% квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої вод, а тому оскільки у будинку АДРЕСА_4 менше половини квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, тому немає підстав для винесення на розгляд комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, заяви позивача щодо відключення від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
Суд критично оцінює позицію відповідача, яка зводиться до того, що відповідно до вимог пункту 7 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово - комунальні послуги» та пункту 1 розділу III Порядку № 169, у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності Законом України «Про житлово - комунальні послуги» не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні. Відповідно до розділу III Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 26.07.2019 № 169, на розгляд комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води виносяться лише заяви, які відповідають вищевказаним вимогам. Оскільки у будинку АДРЕСА_4 менше половини квартир та нежитлових приміщень відокремлені (відключені) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, тому не було підстав для винесення на розгляд комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води заяви ОСОБА_1 від 23.01.2020 щодо відключення від системи централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
Така позиція відповідача є хибною, оскільки заступник голови Хмельницької міської ради розглядав заяву позивача, як звернення громадян, що підтверджується матеріалами справи. На засідання Комісії заява ОСОБА_1 не передавалася та розглянута не була. Відповідачем не доведено жодними належними та допустимими доказами, що заява позивача передавалася на розгляд Комісії.
Твердження відповідача у додаткових поясненнях про те що, 17.09.2020 на засіданні постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води повинна була розглядатися передана Хмельницькою міською радою заява ОСОБА_1 №Г-9626-20 від 23.01.2020 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання, однак враховуючи ту обставину, що ОСОБА_1 на засідання комісії не з'явилася і телефоном повідомила про неможливість прибути на засідання комісії через хворобу, було вирішено відкласти розгляд заяви позивача на наступне засідання комісії, суд не бере до уваги, оскільки під час звернення позивача із адміністративним позовом до суду вищевказану заяву не було передано та розглянуто на засіданні комісії, як цього вимагає Порядок № 169.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про порушення відповідачем вимог Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4, а отже позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Хмельницької міської ради з розгляду заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020; визнання протиправною бездіяльності щодо непередачі Хмельницькою міською радою заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020 на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води та зобов'язання відповідача передати заяву позивача № Г-9626-20 від 23.01.2020 на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води на найближчому засіданні, підлягають до задоволення.
Вирішуючи позовні вимоги щодо зобов'язання Хмельницьку міську раду за результатами розгляду заяви надати ОСОБА_1 рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання у квартирах АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та щодо збору вихідних даних і технічних умов для виготовлення відповідної проектної документацій, і у визначений законом строк видати витяг із протоколу засідання Комісії з результатами розгляду звернення, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову в цій частині, так як дані вимоги є передчасними.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з статтею 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина перша статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.
Частиною 1 статті 143 КАС України встановлено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Згідно частини першої цієї статті при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 73, 77-78, 139, 143, 243-246, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Хмельницької міської ради з розгляду заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020, в порядку Закону України «Про звернення громадян».
Визнати протиправною бездіяльність Хмельницької міської ради щодо не передачі заяви ОСОБА_1 № Г-9626-20 від 23.01.2020 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.
Зобов'язати Хмельницьку міську раду передати заяву ОСОБА_1 № Г - 9626-20 від 23.01.2020 про відключення квартир АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 від систем централізованого теплопостачання на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води та розглянути заяву на її найближчому засіданні.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Хмельницької міської ради судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Хмельницька міська рада (вул. Гагаріна, 3, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 33332218)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький
Згідно з оригіналом
Суддя І.І. Тарновецький