ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/14516/20
провадження № 3/753/6639/20
"17" вересня 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Лужецька О.Р., розглянувши матеріали, які надійшли з Дарницького управлінням поліції ГУ Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.44-3 КУпАП
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №971631 від 31.08.2020 р., ОСОБА_1 31.08.2020 року о 10 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , в «Київській кав'ярні» знаходилась на робочому місці без засобів індивідуального захисту, чим порушила п.п.3 п.6 постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 р., тобто вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні, свою вину у вчиненні правопорушення не визнала. Пояснила, що не вчиняв даного правопорушення, оскільки 31.08.2020 року була на робочому місці в кав'ярні в засобах індивідуального захисту, приблизно о 11 год. мала намір зробити вологе прибирання та змінити засоби індивідуального захисту, у зв'язку із чим зняла їх.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ст.44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
Як вбачається, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 31.08.2020 року ОСОБА_1 порушила п.п.3 п.6 постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 р.
Встановлено, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 р. пункт 6 постанови КМУ №392 від 20.05.2020 р. втратив чинність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП бов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
При вивчені та дослідженні доказів у справі, судом встановлено, працівником поліції складено протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , оскільки вона 31.08.2020 р. порушила п.п.3 п.6 постанови КМУ №392 від 20.05.2020 р., який втратив чинність 22.07.2020 р.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи та оцінюючи обставини і докази по справі в їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.44-3 КУпАП.
За таких обставин, провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 44-3, 245, 247, 283-285 КУпАП
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.44-3 - закрити за відсутності в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Дарницький районний суд м. Києва.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА