Єдиний унікальний номер 719/437/20
Номер провадження 3/719/223/20
02 жовтня 2020 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Солоне, Заліщицького району, Тернопільської області, громадянки України, розлученої, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером державного комунального підприємства Управління «Тепловодоканал», за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи переведена на посаду головного бухгалтера ДКП Управління «Тепловодоканал» з 02.05.2019р. та відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, несвоєчасно, а саме 24.06.2020р., без поважних причини подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019р., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дата вчинення порушення - 24 червня 2020р.
Місце вчинення - за місцем роботи ОСОБА_1 , а саме м. Новодністровськ, Чернівецької області, оскільки обов'язок подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що вона працює головним бухгалтером ДКП Управління «Тепловодоканал», м.Новодністровськ.
Дата виявлення правопорушення - 31 серпня 2020р.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала в повному обсязі та пояснила, що їй було відомо про обов'язок подачі декларації за 2019р. до 01 червня 2020р. Підтвердила, що лише всередині червня 2020р. замовила та отримала електроно-цифровий підпис, а до цього жодних дій щодо подачі декларації не вчиняла. Вказала, що не з першої спроби ввійшла у систему для подачі декларації, однак, увійшовши, 24 червня 2020р. подала щорічну декларацію за 2019р. Розуміє, що, подавши декларацію 24 червня 2020р., фактично порушила визначені законом строки без поважних причин та допустила адміністративне правопорушення.
Прокурор Бандуряк Ю.В. вважала доведеним наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення у вигляді штрафу.
Під час складання протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 роз'яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП, та зміст ст. 63 Конституції України, зауважень до протоколу про адміністративне правопорушення не надавала, дії осіб, уповноважених на складення протоколів, не оскаржувала.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані письмові докази, судом встановлено, що з 25 грудня 2006р. ОСОБА_1 була прийнята на посаду бухгалтера по матеріалах УТВК згідно наказу № 144-К від 25.06.2006р.
В подальшому, з 02.05.2019р. ОСОБА_1 переведено на посаду головного бухгалтера ДКП Управління «Тепловодоканал» за її згодою, що підтверджується наказом № 24-к від 02.05.2019р., посадовою інструкцією №3, обов'язками головного бухгалтера з охорони праці, з якими ознайомлена ОСОБА_1 , та табелями виходу на роботу в період з 01.01.2019р. по 31.12.2019р.
Згідно пояснень ОСОБА_1 та як вбачається із скріншотів з електронної адреси, належної останній, ОСОБА_1 отримала електронно-цифровий підпис 19.06.2020р. та 22.06.2020р., здійснила перший вхід у Єдиний державний реєстр декларацій 24.06.2020р., коли й подала щорічну декларацію за 2019р.
За даними Єдиного державного реєстру декларації ОСОБА_1 подала щорічну декларацію 24.06.2020р о 12 год. 14 хв.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Беручи до уваги ст. 65 ГК України, враховуючи роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020р. № 1 під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед, державних та комунальних установ і підприємств слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі тчи адміністративно-господарські функції, зокрема, керівник, головний бухгалтер, начальники відділів, служб, центрів, бюро, груп, тощо.
Згідно ч. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня. Суб'єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв'язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.
Згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Таким чином, за відсутності обставин, які б перешкоджали ОСОБА_1 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абз. 1 ч. 2 ст. 45 цього Закону, у зв'язку із встановленням на території її проживання карантинно-обмежувальних заходів, суд приходить до висновку, що оскільки в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому остання повинна нести відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність винного, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність винного, не встановлено.
Майнова шкода, вчиненими адміністративними правопорушеннями, не заподіяна.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, її поведінку до та після вчинення адміністративного правопорушення, зокрема, те, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь її вини, майновий стан, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність майнової шкоди, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП, оскільки такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
На підставі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 65 ГК України, керуючись ст.ст. 7, 27, 33-35, 38, 40-1, 221, 245, 251, 254-256, 276-277, 279-280, 283-285, 287, 294, 298-300, 303, 306-307 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану за адресою АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 ) винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок), на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 копійок), на користь держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Новодністровський міський суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Строк звернення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення такої постанови. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Суддя: