Справа№718/1869/20
Провадження№3/718/839/20
01.10.2020 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення які надійшли з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, водій АТП «Денисівка», зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП ,-
До Кіцманського районного суду Чернівецької області 11.09.2020 року надійшли матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення: серії АПР18 №223537 від 03.09.2020 року, згідно якого, водій ОСОБА_1 03.09.2020 року близько 09 год 40 хв. в с. Оршівці, Кіцманського району, Чернівецької області,керуючи транспортним засобом «MERCEDES-BENZ 3120» державний номерний знак НОМЕР_1 , здійснював регулярні пасажирські міжобласні перевезення, сполучення Чернівці - Ужгород, при цьому здійснюючи посадку пасажирів в с. Коровія, Глибоцького району Чернівецької області, яке знаходиться у червоній зоні карантину, чим порушив п.п. 1 п. 15 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020, відповідальність за що передбачено ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
У листі Верховного Суду України від 25.01.2006 року № 1-5/45, визначено критерії оцінювання розумності строку розгляду справи, якими серед іншого є складність справи та поведінка заявника.
Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі - КпАП) завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідаціїепідеміїчиспалаху особливо небезпечноїінфекційноїхвороби.
На цей період можутьзмінюватисярежимироботипідприємств, установ, організацій, вноситисяіншінеобхіднізмінищодо умов їхвиробничої та іншоїдіяльності. До відміни карантину йоготериторіюможутьзалишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протии епідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
З диспозиції статті 44-3 КпАП випливає, що відповідальність за даною нормою настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Слід звернути увагу, що стаття 44-3 КпАПне визначає конкретних правил карантину, проте має посилання на ряд нормативно-правових актів, якими такі правила встановлюються, тобто дана норма є бланкетною.
Згідно підпункту 1 пункту 15 Постанови КМУ від 22.07.2020 року №641, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено червоний рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для зеленого, жовтого та помаранчевогорівня епідемічної небезпеки, забороняються:
1) регулярні та нерегулярніперевезенняпасажирівавтомобільним, залізничним транспортом, міськимелектротранспортом, метрополітеном у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, крім перевезення:
Легковимиавтомобілями, кількістьпасажирів, включаючиводія, в яких не більшеп'ятиосіб без урахуванняосібвіком до 14 років;
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №223537 від 03.09.2020 року, письмових пояснень ОСОБА_1 та рапорту поліцейського Кисилиці Т., які долучені до матеріалів справи, вбачається те, що ОСОБА_1 здійснював перевезення людей, в кількості 9 осіб, з с. Коровія Глибоцького району Чернівецької області до м. Ужгород. Село Коровія, станом на 03.09.2020 року знаходилося у «червоній зоні» епідемічної небезпеки.
За таких підстав, суд вважає доведеним наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
При прийнятті рішення про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 , суд враховує обставини, зазначені уст. 33 КУпАП, а саме: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан.
Враховуючи обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ступінь вини та відношення ОСОБА_1 до скоєного, його особу, а також той факт, що від вчиненого правопорушення суспільно-небезпечних наслідків не настало тараніше до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягувався, суд прийшов до висновку, що з огляду на дотримання принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення і заходом державного примусу, про доцільність звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, можезвільнитипорушника від адміністративної відповідальності і обмежитисьуснимзауваженням.
Відповідно до ч. 3 ст. 284 КУпАП, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.
Враховуючи, що відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, а ОСОБА_1 звільняється від адміністративної відповідальності, то суд дійшов висновку, що в даному випадку судовий збір сплаті не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.22, ст. 40-1, 44-3, 284 КУпАП України, суддя, -
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оголосивши йому усне зауваження.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 ,за ст. 44-3 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: Мінів О.І.