Постанова від 01.10.2020 по справі 710/1145/20

Справа № 710/1145/20

Провадження № 3/710/613/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2020 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою : АДРЕСА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України, місце роботи (проходження служби) Лип'янська сільська рада Шполянського району Черкаської області, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури і туризму, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 12.02.2009 Городищенським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , яка є провідним спеціалістом відділу освіти молоді та спорту, культури і туризму Лип'янської сільської ради Шполянського району Черкаської області та, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, не своєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020, а декларація фактично подана 23.06.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 до суду з'явилась та зазначила, що вину свою визнає повністю.

Прокурор в судове засідання з'явився, обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно з п.п. в, п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено Форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п.1 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи) зокрема: декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону. Суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Згідно п.5 розділу ІІ даного порядку, суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 2-1 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

У ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 було призначено з 16.01.2020 року на посаду провідного спеціаліста відділу освіти, молоді спорту, культури і туризму Лип'янської сільської ради з посадовим окладом згідно штатного розпису, як таку, що пройшла конкурсний відбір. ОСОБА_1 присвоєно 11 ранг п'ятої категорії, що підтверджується розпорядженням Лип'янського сільського голови від 15.01.2020 №3/К (а.с.20). Будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, подала Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 23.06.2020 року (а.с.14-17), хоча законом передбачено граничний термін подачі такої декларації до 01.06.2020 року.

Згідно даних Єдиного Державного Реєстру Декларацій отриманого з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції « https:public.nazk.gov.ua» ОСОБА_1 заповнила декларацію (щорічна) 23.06.2020 (а.с.14-17).

Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення в даному випадку є місце виникнення обов'язку подавати декларацію, а саме Лип'янська сільська рада, Шполянського району, Черкаської області, за адресою: Черкаська область, Шполянський район, с. Лип'янка, вул. І. Гончара, 1/а.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 01.06.2020 - дата до якої необхідно було здійснити подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначені строки, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами зокрема, протоколом №212/2020 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією від 10.09.2020 року,(а.с.2-9), копією із сторінки Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.11), роздрукованою інформацією та скріншот з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с. 14-18), розпорядженням Лип'янського сільського голови Шполянського району, Черкаської області від 15.01.2020 №3/К (а.с. 20).

Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до характеристики № 434 від 20.07.2020 виданої сільським головою Лип'янської сільської ради, Шполянського району, Черкаської області, ОСОБА_1 за час роботи в Лип'янській сільській раді зарекомендувала себе з позитивної сторони. До роботи відноситься добросовісно, виконує всі розпорядження сільського голови та начальника відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму. Дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку. Проявила себе відповідальним, сумлінним працівником. Уважна, спокійна, врівноважена, самокритична та вимоглива до себе. (а.с.29).

З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальному розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1 , нових правопорушень.

Відповідно до ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, з неї підлягає стягненню судовий збір в сумі 420,40 грн.

Керуючисьст.ст.2, 12, 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»,ст.ст. 1,3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.9,10,11,33-35, 401,172-6, 252, 280, 283, 288, 294, 307, 308 КУпАП, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят) гривень, який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», по КЕКД 21081100, назва отримувача ГУК у Шпол.р-н/Шполянський р-н/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 38031276, МФО 899998, бюджетний рахунок №UA 508999980313030106000023552).

Штраф має бути сплачений правопорушницею не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушницею ОСОБА_1 , штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України, місце роботи (проходження служби) Лип'янська сільська рада Шполянського району, Черкаської області, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури і туризму, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 12.02.2009 Городищенським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь Державної судової адміністрації України, за такими реквізитами (отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, бюджетний рахунок UA908999980313111256000026001).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя О.В. Симоненко