Постанова від 30.09.2020 по справі 706/869/20

Справа №: 706/869/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2020 рокум.Христинівка Черкаської області

Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Олійник М.Ф.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Христинівського відділення поліції Уманського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , машиніста локомотивного депо станції Христинівка,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР 268207 від 10.08.2020 р. зазначено, що ОСОБА_1 06.08.2020 р. близько 14 год. 00 хв. по АДРЕСА_1 відмовився здавати зразки біоматеріалу медичній бригаді КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», чим порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні правила і норми, передбачені ст. 35-1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», за що відповідальність передбачена ст. 44-3 КУпАП.

Оповіщений в установленому порядку про час та місце розгляду справи, ОСОБА_1 в суд не з'явився, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення та клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 35-1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Згідно з ч. 1 ст. 35-1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою ефективного виявлення осіб, які мали контакт із особами, хворими на коронавірусну хворобу (COVID-19), та застосування обмежувальних протиепідемічних заходів центральний орган виконавчої влади, що здійснює формування державної політики у сфері охорони здоров'я, забезпечує організацію проведення посиленого тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях залежно від медичних показань відповідно до галузевих стандартів медичної допомоги.

У ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» зазначено, що тестування відповідно до частини першої цієї статті є обов'язковим для:

- осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби (СOVID-19);

- осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, з яких підстав ОСОБА_1 мав обов'язок пройти тестування.

У справі про адміністративне правопорушення відсутні докази на підтвердження обставин наявності у ОСОБА_1 ознак коронавірусної хвороби (СOVID-19), наявності встановленого контакту ним із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись судом лише у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.

Враховуючи зазначені обставини, приходжу до висновку про відсутність складу адміністративного порушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, та до висновку про відсутність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за цією статтею КУпАП в межах даної справи про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247 п.1, 284, 287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Христинівський районний суд Черкаської області.

Суддя М.Ф. Олійник