Ухвала від 02.10.2020 по справі 699/416/16-к

Справа № 699/416/16-к

Номер провадження № 1-в/699/28/20

ПОСТАНОВА

щодо встановлення адміністративного нагляду

02.10.2020 року м. Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Корсунь-Шевченківського відділу Звенигородської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду подання начальника Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сотники Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, жителя АДРЕСА_1 , гр. України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:

- 20.05.2015 Корсунь-Шевченківським районним судом Черкаської області за ч.1 ст.309 КК України до позбавлення волі на строк 1 рік, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном з іспитовим строком 1 рік;

- 03.07.2017 Корсунь-Шевченківським районним судом Черкаської області за ч.3 ст.185 КК України, на підставі ст. 71 КК України до покарання строком 3 роки і 1 місяць позбавлення волі, на підставі ст. 81 КК України згідно ухвали Придніпровського районного суду м. Черкаси звільнений умовно-достроково на не відбутий строк 11 місяців 06 днів;

про встановлення адміністративного нагляду та обмежень піднаглядному,

ВСТАНОВИВ:

До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області звернувся начальник Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області з поданням про можливість встановлення адміністративного нагляду та обмежень піднаглядному ОСОБА_6 , в якому просив на підставі ч.2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити адміністративний нагляд та застосувати такі обмеження: заборонити виходити з будинку у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня; заборонити перебувати в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі міста та району без дозволу органів Національної поліції; реєструватися в органах національної поліції чотири рази на місяць.

У судовому засіданні прокурор просив відмовити у задоволенні клопотання, оскільки на час розгляду подання у суді ОСОБА_6 засуджений до реального покарання у виді позбавлення волі.

Засуджений ОСОБА_6 у суд не з'явився через реальне відбуття покарання у виді позбавлення волі.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання необхідно відмовити в силу наступного.

В судовому засіданні встановлено, що вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 03.03.2017 ОСОБА_6 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки, на підставі ч.1 ст.71 КК України до даного покарання частково приєднано не відбуту частину покарання, яке було призначене вироком Корсунь-Шевченківського районного суду від 20.05.2015 року за ч. 1 ст. 309 КК України у виді 1 року позбавлення волі, остаточно призначено до відбуття покарання строком три роки і один місяць позбавлення волі. Даний вирок набрав законної сили 10.04.2017 року.

Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 19.03.2019 ОСОБА_6 умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі 27.03.2019. Невідбутий строк покарання 11 місяців 6 днів, що підтверджується довідкою про звільнення ЧРК № 08585 від 27.03.2019 (а.с.21-22).

Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 21.05.2019 відносно ОСОБА_6 встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік та застосовано до нього такі обмеження: заборонено виходити з будинку у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня; заборонено перебувати в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонено виїзд в особистих справах за межі міста та району без дозволу органів Національної поліції; реєструватися в органах національної поліції чотири рази на місяць (а.с.23-24).

Звільненому з місць позбавлення волі ОСОБА_6 10.06.2019 року дільничним офіцером поліції Корсунь-Шевченківського ВП винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду (а.с.8).

Постановами Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 притягнений до адміністративної відповідальності, а саме:

-постановою ГАА № 286506 від 10.06.2020 за ч.1 ст.178 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (а.с. 9);

-постановою ГАА № 286507 від 11.06.2020 за ч.2 ст.178 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51 грн. (а.с. 11);

-постановою ГАА № 110447 від 11.06.2020 за ч.1 ст.177 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 грн. (а.с. 11);

-постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 18.05.2020 по справі № 699/284/20 визнано ОСОБА_6 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП та звільнено його від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрито;

-постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 12.06.2020 по справі № 699/339/20 визнано ОСОБА_6 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП та звільнено його від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрито.

Згідно характеристики виконавчого комітету Моринської сільської ради № 102 від 10.06.2020 ОСОБА_6 за місцем проживання характеризується негативно.

Відповідно до приписів ст..1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється за особами зазначеним у пункті "в" статті 3 цього Закону за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Наказом МВС України від 04.11.2003 N 1303/203, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2004 р. за N 46/8645 затверджено Інструкцію про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, підпунктом 4.1. якої передбачено, що відносно раніше судимих осіб, які підпадають під дію пункту "в" статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», які, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, учиняють інші правопорушення, міськ-, райвідділом готуються матеріали про необхідність встановлення щодо них адміністративного нагляду.

Згідно підпунктів 4.3.-4.5. вищезгаданої Інструкції, у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд (додаток 10).

У разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.

До рапорту додаються:

- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;

- довідка про перевірку на наявність судимостей;\

характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення:

- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до

адміністративної відповідальності;

- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд;

- пояснення правопорушника;

- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;

- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;

- інші матеріали. Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його та разом із вищезазначеними матеріалами направляє до суду.

Разом з тим, вироком Городищенського районного суду від 18.06.2020 року, який набрав законної сили 05.08.2020 року, визнано ОСОБА_6 винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 186 КК України та призначено покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України, остаточне покарання визначено за сукупністю вироків, шляхом часткового приєднання до призначеного покарання за даним вироком у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі, не відбуту частину покарання за вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 03.03.2017 року у виді 3 (трьох) місяців позбавлення волі, і остаточну міру покарання ОСОБА_6 призначено у виді 4 (чотирьох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі. До набрання вироком законної сили, обрано обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою. Строк відбуття покарання засудженому рахувати з 18.06.2020 року.

На підставі вище викладеного, суд вважає, що у задоволенні подання необхідно відмовити, оскільки вироком Городищенського районного суду від 18.06.2020 року, який набрав законної сили 05.08.2020 року, ОСОБА_6 призначено покарання у виді 4 (чотирьох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі, що унеможливлює встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 537, 539 КПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні подання начальника Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_6 .

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1