02 жовтня 2020 року м. Київ № 810/4845/15
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Журавля В.О., суддів - Басая О.В., Панової Г.В., розглянувши заяву Державної судової адміністрації України про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та про виправлення описок у виконавчому листі в адміністративній справі №810/4845/15 за позовом Києво-Святошинської районної партійної організації політичної партії край "НАШ КРАЙ" до Боярської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправним та скасування рішення,
3 жовтня 2015 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулась Києво-Святошинська районна партійна організація політичної партії край "НАШ КРАЙ" з позовом до Боярської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправним та скасування рішення.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2015 р. адміністративний позов задоволено частково.
Разом з позовною заявою позивач заявив клопотання про вжиття заходів забезпечення позову. 4 жовтня 2015 р. ухвалою Київського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
Вказану ухвалу 5 жовтня 2015 р. було оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.
Київським апеляційним адміністративним судом апеляційну скаргу Києво-Святошинської районної партійної організації політичної партії край "НАШ КРАЙ" залишено без задоволення та ухвалено стягнути з Києво-Святошинської районної партійної організації політичної партії край "НАШ КРАЙ" до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1218 грн. 00 коп.
6 липня 2020 р. Київським окружним адміністративним судом видано два виконавчі листи у цій справі, строк їх пред'явлення до виконання - до 7 січня 2016 р.
18 серпня 2020 р. до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява Державної судової адміністрації України про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та про виправлення описки у виконавчому листі, виданому в адміністративній справі №810/4845/15.
За наслідками автоматизованого розподілу цієї заяви головуючим суддею визначено Волкова А.С., оскільки справа розглядалася колегією суддів Київського окружного адміністративного суду у складі колегії суддів: головуючий - суддя Волков А.С, судді Скрипка І.М., Харченко С.В.
У зв'язку зі звільненням судді ОСОБА_1 розпорядженням керівника апарату Київського окружного адміністративного суду призначено повторний автоматизований розподіл цієї справи, за результатами якого головуючим суддею визначено Журавля В.О.
22 вересня 2020 р. адміністративну справу передано судді Журавлю В.О. для розгляду вказаної заяви, що підтверджується Актом Київського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2020 р.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2020 р. призначено судове засідання з розгляду цієї заяви на 2 жовтня 2020 року.
ДСА України розгляд заяви просила здійснювати без участі свого представника. 2 жовтня 2020 р. у судове засідання учасники розгляду не прибули. Ураховуючи положення ч.9 ст. 205 та ч. 3 ст. 376 КАС України, подальший розгляд заяви здійснено судом без участі учасників розгляду заяви у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи, встановив таке.
Порядок оформлення та видачі виконавчих листів визначено Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та Законом України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 р. №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII), який набрав чинності 5 жовтня 2016 р.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
За приписами ч. 1 ст. 12 Закону №1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 12 названого Закону строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
16 липня 2020 р. Державною судовою адміністрацією України отримано виконавчий лист, виданий 6 липня 2020 р. Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 810/4845/15 із строком пред'явлення до виконання до 7 січня 2016 р., копія якого міститься в матеріалах адміністративної справи.
Наведене свідчить, що виконавчий лист в адміністративній справі № 810/4845/15 був виданий Київським окружним адміністративним судом після спливу строку для пред'явлення такого виконавчого листа до виконання (до 7 січня 2016 р.).
Із урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що Державною судовою адміністрацією України пропущено строк пред'явлення до виконання виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №810/4845/15 з причин, які не залежали від стягувача, а отже вважає за необхідне клопотання про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа в адміністративній справі № 810/4845/15 задовольнити та поновити строк для пред'явлення до виконання вказаного виконавчого листа у справі № 810/4845/15 на три місяці, який має обчислюватись з дати винесення цієї ували судом.
При цьому суд звертає увагу Державної судової адміністрації України на те, що згідно з ч. 1 ст. 12 Закону №1404-VIII цей виконавчий лист, за якими стягувачем є держава або державний орган (що має місце у даному випадку), може бути пред'явлений до примусового виконання протягом трьох місяців.
Щодо питання про виправлення описки у виконавчому листі суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 374 КАС України про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ (ч. 1 ст. 15 Закону №1404-VIII).
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 15 Закону №1404-VIII за рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Судом встановлено, що у цьому виконавчому листі зазначено як стягувача Державну судову адміністрацію України, ідентифікаційний код (номер) стягувача - 26255795, проте не зазначено місцезнаходження (місце проживання) стягувача - вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601.
У зв'язку з викладеним суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Державної судової адміністрації України про виправлення описки у виконавчому листі в адміністративній справі № 810/4845/15.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 373, 374, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Заяву Державної судової адміністрації України в частині поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, виданого в адміністративній справі №810/4845/15, задовольнити.
2. Строк пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 810/4845/15, поновити та обчислювати з 2 жовтня 2020 р.
3. Заяву Державної судової адміністрації України в частині виправлення описок у виконавчому лист в адміністративній справі № 10/1719/15 - задовольнити.
4. Виправити описку у виконавчому листі Київського окружного адміністративного суду, який виданий 6 липня 2020 р. в адміністративній справі № 810/4845/15 про стягнення з Києво-Святошинської районної партійної організації політичної партії "НАШ КРАЙ" до Державного бюджету України судового збору у сумі 365 гривень 40 коп., а саме:
- замість зазначення у тексті виконавчого листа не правильного місцезнаходження (місце проживання) стягувача - немає відомостей, зазначити правильне місцезнаходження (місце проживання) стягувача - вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601.
5. У решті текст виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду, який виданий 6 липня 2020 р. в адміністративній справі № 810/4845/15 залишити без змін.
6. Копію ухвали надіслати (вручити) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Відповідно до пункту 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.
Головуючий суддя Журавель В.О.
Судді Басай О.В.
Панова Г.В.