Рішення від 02.10.2020 по справі 280/6972/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

02 жовтня 2020 року 17 год. 30 хв.Справа № 280/6972/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , який висувається шляхом самовисування на посаду Бердянського міського голови на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. Єдності, 2, код ЄДРПОУ 43755616) про визнання незаконною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

01.10.2020 о 17 год. 35 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , який висувається шляхом самовисування на посаду Бердянського міського голови на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року (далі - позивач) до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області (далі - відповідач), відповідно до якого позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову відповідача №29 від 27.09.2020 про відмову в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови, висунутого шляхом самовисування; зобов'язати відповідача негайно зареєструвати ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови висунутого шляхом самовисування на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Ухвалою судді від 01 жовтня 2020 року провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 02 жовтня 2020 року на 12 год. 00 хв. Крім того, у відповідача витребувано додаткові докази по справі.

02 жовтня 2020 року в підготовчому судовому засіданні протокольною ухвалою суду підготовче засідання відкладено на 02 жовтня 2020 року об 16 годині 30 хвилин.

Протокольною ухвалою суду від 02 жовтня 2020 року закрито підготовче засідання, призначено справу до розгляду в той же день.

Представниками сторін подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Позовна заява обґрунтована тим, що 24.09.2020 позивачем були подані до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області документи для реєстрації у якості кандидата на посаду Бердянського міського голови на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2010. Зазначає, що документи подані у повному обсязі у відповідності до вимог статті 224 Виборчого кодексу України Проте, 27.09.2020 на засіданні Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області прийнято постанову №29 від 27.09.2020 про відмову у реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови з посиланням на витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань з кримінального провадження №12020080130002116 та пункту 5 частини другої статті 230 Виборчого кодексу України. Вважає вказану постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки не містить передбачених Виборчим кодексом України підстав для відмови у реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови, а також грубо порушує виборчі права позивача. Просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача просив суд позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечив. У задоволенні позову просить відмовити. Письмового відзиву на позовну заяву не надав.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України, при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Частиною 5 статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.

Розглянувши доводи позовної заяви, перевіривши матеріали справи, судом встановлено наступне.

24.09.2020 об 11 годині 45 хвилин ОСОБА_1 подав до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області документи на реєстрацію кандидатом на посаду міського голови (самовисування) на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, а саме: заяву на самовисування із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних; документ про внесення грошової застави; автобіографію; фото 4х6; копії паспорту; електронний носій.

27.09.2020 о 23 годині 45 хвилин Бердянською територіальною виборчою комісією Бердянського району Запорізької області прийнято постанову №29 «Про відмову в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови Бердянського району, висунутого шляхом самовисування.

Судом встановлено, що оскаржувана постанова мотивована наступним.

24 вересня 2020 року до Бердянської міської територіальної виборчої комісії ОСОБА_1 особисто подав заяву про самовисування та інші, визначені частиною другою статті 224 Виборчого кодексу України, документи для реєстрації кандидатом на посаду Бердянського міського голови Бердянського району в єдиному одномандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Розглянувши подані документи, Бердянська міська територіальна виборча комісія встановила відповідність цих документів вимогам Виборчого кодексу України. На підставі Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, номер кримінального провадження 12020080130002116, керуючись пунктом 5 частини другої статті 230 Виборчого кодексу України та враховуючи вищевказане, керуючись статтями 216, частиною першою та шостою статті 221, частиною другою статті 224, статтею 229 Виборчого кодексу України, Бердянська міська територіальна виборча комісія постановила відмовити в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови, висунутого шляхом самовисування в єдиному одномандатного виборчому окрузі.

Не погоджуючись з таким рішенням позивач звернувся з позовною заявою до суду.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов до наступних висновків.

Гарантії права громадян на участь у виборах, підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів регулюється та визначається Виборчим кодексом України від 19 грудня 2019 року № 396-IX (далі - Виборчий кодекс України).

Згідно статті 11 Виборчого кодексу України громадяни України, які є виборцями, мають право висування кандидатів на виборах, яке реалізується ними через політичні партії (далі - партії) та їхні місцеві організації або шляхом самовисування у порядку, встановленому цим Кодексом.

За правилами частини 1 статті 6 Виборчого кодексу України визначено, виборчі права громадян України - це гарантовані Конституцією України та цим Кодексом їхні права на участь у виборах, які проводяться в Україні.

Згідно абзацу третьому частини другої статті 216 Виборчого кодексу України право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до частини шостої статті 221 КАС України громадянин України, який відповідно до статті 193 цього Кодексу має право бути кандидатом на місцевих виборах, може самовисунутися кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови шляхом подачі заяви про самовисування до відповідної територіальної виборчої комісії.

До заяви про самовисування додаються документи, передбачені частиною другою статті 224 цього Кодексу.

Статтею 224 Виборчого кодексу України визначено умови реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Згідно частини першої вказаної статті відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, за умови отримання нею таких документів:

1) заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, підписаної керівником організації партії та засвідченої печаткою організації партії або організації відповідної партії вищого рівня, або печаткою партії;

2) рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яке має бути підписане керівником організації партії та засвідчене печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня, а у разі висування місцевою організацією партії кандидата на посаду міського голови - також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);

3) заяви особи про згоду балотуватися кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яка повинна також містити згоду на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зобов'язання в разі обрання протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати у порядку, встановленому законом, в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права (у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав - зазначити про їх відсутність), а також зобов'язання в разі обрання припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції та законів України несумісні з посадою сільського, селищного, міського голови (у разі відсутності такої діяльності чи такого мандата - зазначити про їх відсутність);

4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу;

5) автобіографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п'яти років до дня висування кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови змінювала прізвище та/або власне ім'я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (складається у друкованому вигляді);

6) однієї фотографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;

7) копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

Подання документів до сільської, селищної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, здійснюється представником відповідної організації партії, уповноваженим на це довіреністю від організації партії.

Згідно частини другої статті 224 Виборчого кодексу України відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого частиною першою статті 8 цього Кодексу, та подання ним документів, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, а також подання особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних у зв'язку з участю у місцевих виборах.

Відповідно до частини першої статті 229 Виборчого кодексу України кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови реєструється відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією, за умови подання їй документів, передбачених статтею 224 цього Кодексу.

Відмова в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови визначається статтею 230 Виборчого кодексу України.

Так, пунктом частиною другою вищевказаної статті визначено, що Територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у разі:

1) відсутності хоча б одного з документів стосовно кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зазначених у пунктах 5-12 частини першої статті 222, пунктах 3-7 частини першої статті 223, частині першій статті 224 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави кандидата на посаду міського голови)";

1-1) порушення порядку висування окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого статтями 216-221 цього Кодексу, в тому числі щодо заборони одночасного висування;

2) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України особою, висунутою кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови;

3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, за межі України для постійного проживання;

4) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, визнано недієздатною;

5) наявності в особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

6) виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом.

Відповідач у оскаржуваній постанові, як на підставу у відмові у реєстрації кандидата посилається на пункт 5 частини другої статті 230 Виборчого кодексу України та наявність витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань, номер кримінального провадження 12020080130002116.

Щодо встановленого факту суд зазначає наступне.

В матеріалах справи наявна Довідка Міністерства внутрішніх справ України серія ІІА №1891707, відповідно до якої ОСОБА_1 станом на 29.09.2020 до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої або непогашеної судимості не має, в розшуку не перебуває.

Суд звертає увагу, що відповідно до змісту оскаржуваної постанови відповідачем встановлено відповідність поданих ОСОБА_1 документів вимогам Виборчого кодексу України.

При цьому пункт 5 частини другої статті 230 Виборчого кодексу України чітко визначає одну з підстав для відмови в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, а саме: наявності в особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

При цьому, відповідач на вимогу суду витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань, номер кримінального провадження 12020080130002116 не надав.

Суд зазначає, що згідно статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

При цьому, згідно частини першої статті 88 Кримінального кодексу України особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості.

Статтею 21 Виборчого кодексу України визначено основні засади виборчого процесу, а саме:

1) гарантії реалізації виборчих прав громадян, визначених Конституцією України та цим Кодексом;

2) дотримання основних принципів виборчого права, визначених Конституцією України та цим Кодексом;

3) законності та заборони протиправного втручання будь-кого у виборчий процес;

4) політичного плюралізму та багатопартійності;

5) публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу;

6) свободи передвиборної агітації, рівного доступу всіх кандидатів і суб'єктів їх висування на відповідних виборах до засобів масової інформації незалежно від їх форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками яких є партії (організації партій);

7) неупередженості органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до кандидатів, партій.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що лише наявність витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань з кримінального провадження не свідчить наявність судимості у позивача. При цьому наявні Довідка з органів внутрішніх справ підтверджує відсутність притягнення позивача до кримінальної відповідальності. Відтак оскаржувана постанова є необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню.

Враховуючи те, що оскаржувана постанова відповідача №29 від 27.09.2020 про відмову в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови, висунутого шляхом самовисування є протиправною та має бути скасованою, та оскільки реєстрація кандидатів на посаду голів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів закінчилася, то суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Щодо посилання позивача про негайність реєстрації, то суд зазначає, що належним та достатнім способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача зареєструвати ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови висунутого шляхом самовисування на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 29.06.2019 у справі № 855/161/19.

За приписами частини 2 статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно вимог статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з тим, судом встановлено, що при зверненні до суду з даним адміністративним позовом ОСОБА_1 судовий збір не сплачено.

Відповідно частити девятої статті 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривень.

Згідно частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру, інша є похідною.

За таких підстав, відповідно до частини першої статті 139 КАС України, з Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області на спеціальний рахунок Державного бюджету України слід стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840 грн. 80 коп.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , який висувається шляхом самовисування на посаду Бердянського міського голови на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. Єдності, 2, код ЄДРПОУ 43755616) про визнання незаконною та скасування постанови - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати постанову Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області «Про відмову у реєстрації ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови Бердянського району, висунутого шляхом самовисування» №29 від 27.09.2020 .

Зобов'язати Бердянську міську територіальну виборчу комісію Бердянського району Запорізької області зареєструвати кандидата ОСОБА_1 кандидатом на посаду Бердянського міського голови висунутого шляхом самовисування на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Стягнути з Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області на користь Державного бюджету України судовий збір за подання позовної заяви у сумі 840 грн. 80 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів з дня його проголошення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Текст рішення виготовлено в повному обсязі та підписано 02 жовтня 2020 року.

Суддя О.О. Артоуз