Постанова від 01.10.2020 по справі 420/9581/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 р.м.ОдесаСправа № 420/9581/20

Суддя першої інстанції Завальнюк І.В.

Час та місце ухвалення судового рішення « 16:32», м. Одеса

Повний текст судового рішення складений 29.09.2020р.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Бітова А.І., Яковлєва О.В.,

за участю секретаря судового засідання Синіговець А.В.,

представника позивача Брильова О.С., представника відповідача Онищук Г.А., представника третьої особи Байло Є.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Одеської обласної організації Політичної партії «Разом сила» на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2020 року у справі за адміністративним позовом Одеської обласної організації Політичної партії «Разом сила» до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області, третя особа Одеська обласна організація Політичної партії «За майбутнє» про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

28.09.2020р. Одеська обласна організація Політичної партії «Разом сила» звернулася до суду з позовом до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області, третя особа Одеська обласна організації Політичної партії «За майбутнє» про визнання протиправними дій щодо реєстрації кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради у єдиному виборчому окрузі та у кожному територіальному виборчому окрузі від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє»; визнання протиправною та скасування постанови №41 від 26.09.2020р. про реєстрацію кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради у єдиному виборчому окрузі та у кожному територіальному виборчому окрузі від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє».

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що 26.09.2020р. Фонтанською сільською територіальною виборчою комісією Одеського району Одеської області всупереч вимогам Виборчого кодексу України прийнято постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради у єдиному виборчому окрузі та у кожному територіальному виборчому окрузі від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє», оскільки кількість кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради у єдиному виборчому окрузі та у кожному територіальному виборчому окрузі від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє», на момент прийняття оскаржуваної постанови, склала менш ніж 20 кандидатів, що суперечило вимогам ч.5 ст.219 Виборчого кодексу України. Так, постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 06.09.2020р. затверджено чотири територіальних виборчих округи з виборів депутатів у Фонтанській сільській територіальній громаді Одеського району Одеської області. Отже, від кожної партії необхідна кількість депутатів щонайменше 20 людей разом, тобто від 5 або більше людей на кожен округ від кожної партії, а тому список кандидатів, на час прийняття оскаржуваного рішення, не відповідає вимогам ч.5 ст.219 Виборчого кодексу України, що в свою чергу є підставою для відмови у реєстрації всіх кандидатів у депутати, згідно з п.2 ч.1 ст.230 Виборчого кодексу України.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29.09.2020р. відмовлено у задоволенні позову, оскільки оскаржувана постанова виборчої комісії прийнята відповідно до вимог Виборчого кодексу України, а факт зменшення кандидатів у депутати від окремої політичної партії не утворює порушення, передбаченого ч.1 ст.230 Виборчого кодексу України.

Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаються на неповне з'ясування судом першої інстанції при вирішені справи обставин справи та порушення норм матеріального, процесуального права, просить рішення суду скасувати і ухвалити нове про задоволення позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 06.09.2020р. №11 визначено, що загальний склад (кількість депутатів) Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області становить 26 депутатів; рішення про утворення єдиного сільського виборчого округу не приймається; визначено кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області на перших та чергових місцевих виборах 25.10.2020р. - 4 (чотири) територіальні виборчі округи; утворено територіальні виборчі округи з виборів депутатів Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області на перших та чергових місцевих виборах 25.10.2020р. /а.с.17-22/

24.09.2020р. уповноваженою особою Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє» подано до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області документи від вищезазначеної політичної партії, необхідні для реєстрації кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради в єдиному виборчому окрузі та у територіальних виборчих округах, згідно з ч. 1 ст.222 Виборчого кодексу України, всього 22 особи. /а.с.51-93/

Разом з тим, 24.09.2020р. до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області звернувся ОСОБА_1 із заявою про відкликання своєї заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє». /а.с.79/

Також, 25.09.2020р. до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області із аналогічними заявами звернулись ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 /а.с.61, 74, 87/

Постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 26.09.2020р. №41, відповідно до ч.6 ст.227 Виборчого кодексу України, зареєстровано 18 кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради в єдиному виборчому окрузі та у територіальних виборчих округах висунутих Одеською обласною організацією Політичної партії «За майбутнє» згідно переліку. /а.с.5-8/

Постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 26.09.2020р. №42, відповідно до ч.4 ст.228 Виборчого кодексу України, відмовлено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у реєстрації кандидатами у депутати Фонтанської сільської ради від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє» та останні вважаються виключеними з виборчих списків Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє». /а.с.9-10/

Не погоджуючись з діями та постановою територіальної виборчої комісії щодо реєстрації 18 кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради від Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє», позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіривши матеріали справи, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції щодо безпідставність позовних вимог виходячи з наступного.

Гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів визначені Виборчим кодексом України (надалі - ВК України).

Згідно ч.1 ст.1 ВК України підготовка та проведення виборів регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України «Про Державний реєстр виборців», іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства та актами Центральної виборчої комісії.

Частинами 4, 5 ст.12 ВК України визначено, що усі партії (організації партій), які набули статусу суб'єкта виборчого процесу відповідно до цього Кодексу, мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі відповідних загальнодержавних (відповідних місцевих) виборів у порядку та в межах, встановлених цим Кодексом.

Рівність прав і можливостей кандидатів, партій (організацій партій) - суб'єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі відповідних виборів забезпечується: 1) забороною привілеїв чи обмежень кандидатів в залежності від суб'єкта висування, за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, інвалідності та стану здоров'я, за мовними або іншими ознаками; 2) забороною втручання органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та службових осіб у виборчий процес, за винятком здійснення повноважень, передбачених цим Кодексом; 3) рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, закладів, установ, організацій, їх посадових та службових осіб до кандидатів, партій (організацій партій) - суб'єктів відповідного виборчого процесу; 4) забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчого фонду партії (кандидата, організації партії); 5) рівним та неупередженим ставленням засобів масової інформації, інформаційних агентств до кандидатів, партій (організацій партій) - суб'єктів виборчого процесу.

Відповідно до ч.1 ст.219 ВК України висування кандидатів у депутати організацією партії, формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків здійснюються на її зборах, конференції організації партії у порядку, встановленому статутом партії та цим Кодексом.

Частинами 3-6 ст.219 ВК України передбачено, що організація партії висуває кандидатів з числа осіб, зазначених у ч.2 цієї статті, у вигляді єдиного виборчого списку, який формується та затверджується на зборах, конференції організації партії.

Кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку організації партії, не повинна перевищувати кількісний склад депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради.

У єдиному виборчому списку визначається перший кандидат. З числа інших кандидатів, включених до єдиного виборчого списку, організація партії на тих самих зборах, конференції формує і затверджує територіальні списки кандидатів у депутати у кожному територіальному виборчому окрузі. Територіальний виборчий список організації партії повинен включати не менше п'яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати.

Кожен кандидат у депутати, включений до єдиного виборчого списку (крім першого кандидата), також має бути включений до одного з територіальних виборчих списків. Кандидат не може бути включений до єдиного виборчого списку (крім першого кандидата) організації партії більше ніж один раз, а також до двох чи більше різних територіальних виборчих списків.

Отже, виборчим законодавством передбачено, що висування кандидатів у депутати організацією партії відбувається шляхом формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків. При цьому, кожен кандидат у депутати, включений до єдиного виборчого списку (крім першого кандидата), також має бути включений до одного з територіальних виборчих списків. Кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку організації партії, не повинна перевищувати кількісний склад депутатів відповідної ради, а територіальний виборчий список організації партії повинен включати не менше п'яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати.

Так, постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 06.09.2020р. №11 визначено, що загальний склад (кількість депутатів) Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області становить 26 депутатів; рішення про утворення єдиного сільського виборчого округу не приймається; визначено кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області на перших та чергових місцевих виборах 25.10.2020р. - 4 (чотири) територіальні виборчі округи; утворено територіальні виборчі округи з виборів депутатів Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області на перших та чергових місцевих виборах 25.10.2020р. /а.с.17-22/

Таким чином, враховуючи те, що територіальний виборчий список організації партії повинен включати не менше п'яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати, а постановою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області від 06.09.2020р. №11 утворено чотири територіальні виборчі округи, загальна кількість кандидатів у чотирьох територіальних виборчих округах з виборів депутатів Фонтанської сільської територіальної громади Одеського району Одеської області на перших та чергових місцевих виборах 25.10.2020р. повинна становити не менше 20 кандидатів від політичної партії.

Як вбачається з матеріалів справи, 24.09.2020р. уповноваженою особою Одеської обласної організації Політичної партії «За майбутнє» подано до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області документи від вищезазначеної політичної партії, необхідні для реєстрації кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради в єдиному виборчому окрузі та у територіальних виборчих округах, згідно з ч. 1 ст.222 Виборчого кодексу України, всього 22 особи. /а.с.51-93/

Однак, 24.09.2020р. та 25.09.2020р. до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області звернулися ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 із заявами про відкликання своїх заяв про згоду балотуватися кандидатом у депутати від Одеської обласної організації політичної партії «За майбутнє». /а.с.61, 74, 79, 87/

Згідно ч.4 ст.227 ВК України особа, включена організацією партії до єдиного та/або єдиного та відповідного територіального виборчих списків, має право до дня реєстрації її кандидатом відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії. Заява про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України «Про нотаріат», або особисто подана відповідною особою до територіальної виборчої комісії. З моменту отримання територіальною виборчою комісією заяви про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною із виборчого списку (виборчих списків) цієї організації партії, що враховується при прийнятті територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів, включених до виборчих списків. Про отримання такої заяви відповідна виборча комісія письмово повідомляє організацію партії не пізніше наступного дня після отримання заяви. Повторна заява особи про її згоду балотуватися від організації партії не приймається.

Таким чином, станом на 26.09.2020р. з єдиного виборчого списку та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Фонтанської сільської ради від Одеської обласної організації політичної партії «За майбутнє» виключені чотири кандидата, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Згідно з ч.1 ст.222 ВК України виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті, сільська, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею таких документів: 1) заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, підписаної керівником організації партії та скріпленої печаткою відповідної організації партії, організації партії вищого рівня або печаткою партії; 2) рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати від організації партії, передбаченого частиною десятою статті 219 цього Кодексу, підписаного керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається); 3) єдиного виборчого списку та всіх територіальних виборчих списків кандидатів у депутати, віднесених організацією партії до відповідних багатомандатних виборчих округів, за формами, встановленими Центральною виборчою комісією, на паперових носіях, які обов'язково повинні містити відомості, передбачені частиною десятою статті 220 цього Кодексу, підписаних керівником організації партії і скріплених печаткою організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, та в електронному вигляді; 4) передвиборної програми організації партії, викладеної державною мовою, обсягом до 4000 друкованих знаків, затвердженої зборами, конференцією організації партії, на паперових носіях, засвідченої підписом керівника організації партії і скріпленої печаткою організації партії, організації партії вищого рівня або печаткою партії, та в електронному вигляді; 5) документа про внесення організацією партії грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу; 6) заяв осіб, включених до виборчих списків організації партії, про згоду балотуватися кандидатами у депутати від цієї організації партії, які повинні також містити згоду на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних, а також зобов'язання в разі обрання скласти інший представницький мандат (у разі відсутності такого мандата - зазначити про його відсутність); 7) заяви осіб, включених до виборчих списків республіканської в Автономній Республіці Крим організації партії, повинні також містити зобов'язання в разі обрання припинити діяльність, несумісну з мандатом депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим (у разі відсутності такої діяльності - зазначити про її відсутність), та зобов'язання в разі обрання протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати у порядку, встановленому законом, в управління іншій особі належні підприємства та корпоративні права (у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав - зазначити про їх відсутність); 8) автобіографій кандидатів у депутати на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п'яти років до дня виборів змінювала прізвище та/або власне ім'я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата у депутати (складається у друкованому вигляді); 10) заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, кожного кандидата у депутати; 11) по одній фотографії кандидата у депутати розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді; 12) копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата у депутати.

Згідно з ч. 6 ст. 227 ВК України територіальна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття заяви організації партії про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації.

Відповідно до ч.1 ст.230 ВК України територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі:

1) порушення встановленого цим Кодексом порядку висування кандидатів, у тому числі перевищення встановленої цим Кодексом кількості кандидатів у депутати у єдиному виборчому списку та територіальному виборчому списку організації партії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), кандидатів у депутати в кожному багатомандатному окрузі на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), які можуть бути висунуті організаціями партій;

2) відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1 - 5 частини першої статті 222, пунктах 1, 2, 4 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави);

3) встановлення нею наявності у передвиборній програмі організації партії положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення;

4) висування кандидатів у депутати від організації партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Отже, чинним законодавством не передбачено, що реалізація окремими кандидатами у депутати своїх прав на відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії має негативні наслідки у вигляді відмови в реєстрації кандидатів для всього списку політичної партії, а лише визначено негативні наслідки в разі перевищення встановленої цим Кодексом кількості кандидатів у депутати сільської ради у єдиному виборчому окрузі.

Разом з тим, учасниками справи не оспорюється факт того, що висування 22 кандидатів у депутати організацією партії, формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків відбулись без порушень ст.219 Виборчого кодексу України, а передбачений ст.222 Виборчого кодексу України перелік документів відповідав вимогам Кодексу і до виборчої комісії 24.09.2020 надійшов у повному обсязі, у зв'язку із чим посилання позивача на те, що відкликання чотирма кандидати своєї згоди балотуватися кандидатами у депутати від організації партії має наслідком порушення ч.1 ст.230 Виборчого кодексу України є безпідставними та не ґрунтуються на вимогах виборчого законодавства.

Крім того, положення п.2 ч.1 ст.230 ВК України не передбачають обов'язок територіальної виборчої комісії відмовляти в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі відкликання окремими кандидатами наданої ними згоди балотуватися в депутати від організації партії. Сам по собі факт зменшення кількості кандидатів у депутати не утворює передбаченого ст.230 ВК України правопорушення, та надає згідно з ч.4 ст.227 ВК України можливість особі, включеної організацією партії до єдиного та/або єдиного та відповідного територіального виборчих списків, до дня реєстрації її кандидатом відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії, та з моменту отримання територіальною виборчою комісією заяви про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною із виборчого списку (виборчих списків) цієї організації партії, що враховується при прийнятті територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів, включених до виборчих списків, без будь-яких санкцій для політичної партії.

В іншому випадку таке рішення не відповідало б критеріям, визначеним ч. 2 ст. 2 КАС України, зокрема щодо його пропорційності, оскільки було б прийнято без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, так як поведінка окремого чи окремих кандидатів в депутати не може мати вплив щодо права решти кандидатів від організації партії балотуватися кандидатами у депутати та не може бути підставою для відмови в їх реєстрації, що буде суперечити положенням ст. 12 ВК України щодо рівного виборчого права.

На підставі викладеного, оскільки судом першої інстанції при вирішенні справи повно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, правильно застосовано норми матеріального права, рішення суду першої інстанції в порядку ст.316 КАС України підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст.ст.272, 273, 278, 315, 316, 321, 322 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Одеської обласної організації Політичної партії «Разом сила» залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2020 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, та відповідно до ч.3 ст.272 КАС України оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Крусян А.В.

Судді Бітов А.І. Яковлєв О.В.