Постанова від 01.10.2020 по справі 420/9575/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 р.м.ОдесаСправа № 420/9575/20

Категорія: 101030000 Головуючий в 1 інстанції: Корой С.М.

Час і місце ухвалення: 15:14, м. Одеса

Дата складання повного тексту: 28.09.2020 р.

Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Лук'янчук О.В.

- Ступакової І.Г.

при секретарі - Рощіній К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2020 року у справі за позовом кандидата на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_1 до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - кандидат на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_2 , про скасування постанови Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області,

ВСТАНОВИЛА:

26 вересня 2020 року кандидат на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області (далі Фонтанська СТВК) про скасування постанови Фонтанської СТВК №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта - середня-технічна, безпартійного, тимчасово не працючого, місце проживання: АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказувала, що як встановлено членами комісії під час розгляду документів, до сільської виборчої комісії громадянином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пред'явлено паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Роздільнянським РВ ГУМВС України в Одеській області 11 березня 2011 року, у формі книжечки. При цьому, до пред'явленої паспортної книжечки з 29 січня 2020 року та станом на дату подання документів на реєстрацію кандидатом не вклеєно нову фотокартку при досягненні громадянином 25-річного віку. Позивач вважає, що пред'явлений та поданий паспорт громадянина України ОСОБА_2 є недійсним. Таким чином, на думку позивача, громадянином ОСОБА_2 при поданні документів до територіальної виборчої комісії не виконано (порушено) приписи ст. 224 Виборчого кодексу України, тобто не пред'явлено оригінал передбаченого ч.1 ст. 8 цього Кодексу, та не додано до заяви про самовисування копії паспорта громадянина України.

Відповідач позов не визнав, з посиланням на положення ст.ст. 8, 58 Конституції України, ч.2 ст. 6, ч.ч.1, 2 ст. 224, ст. 229 Виборчого кодексу України, вказував, що третьою особою було подано усі необхідні документи, у тому числі копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки; кандидат на посаду Фонтанського сільського голови ОСОБА_2 виборчій комісії надав особисто і особисто пред'явив свій паспорт громадянина України.

Обґрунтовуючи власні доводи положеннями п.1 ч.2 ст. 230 Виборчого кодексу України, п.п.1, 3 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ, відповідач зазначав, що при досягненні громадянином 25-річного віку нова фотокартка, що відповідає його вікові, вклеюється до паспорту на третю сторінку. Надання виборчій комісії під час реєстрації кандидата копії третьої сторінки паспорту Виборчий кодекс України не передбачає.

Враховуючи наведене, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову кандидата на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_1 .

Справу розглянуто за правилами встановленими ст.ст. 268-273 КАС України.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2020 року адміністративний позов кандидата на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_1 до Фонтанської СТВК, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - кандидат на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області Крупенко В.С., про скасування постанови Фонтанської СТВК №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта - середня-технічна, безпартійний, тимчасово не працює, місце проживання: АДРЕСА_1 - задоволено.

Скасовано постанову Фонтанської СТВК №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта - середня-технічна, безпартійний, тимчасово не працює, місце проживання:

АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840,80 (вісімсот сорок гривень 80 копійок) грн.

В апеляційній скарзі Фонтанської СТВК ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального права, з порушенням норм процесуального права, з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, а також у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Доводи апеляційної скарги:

- за наявними у розпорядженні виборчої комісії документами, які були надані суду, достеменно відомо, що ОСОБА_2 , маючи намір бути обраним на посаду голови сільської ради, як і інші особи, 21 вересня 2020 року особисто звернувся до Фонтанської СТВК з заявою про реєстрацію його кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови; разом з заявою ним було надано виборчій комісії документ про внесення грошової застави, автобіографію, одну фотографію розміром 4 х 6 см. на паперових носіях та в електронному вигляді, а також копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки і при подачі документів пред'явлено паспорт. Прийнявши документи, у встановлений Законом строк Фонтанська СТВК 24 вересня 2020 року розглянула його звернення і ухвалила постанову №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови висунутого шляхом самовисування;

- на момент розгляду комісією документів кандидата 24 вересня 2020 року жодних підстав вважати, що документи ОСОБА_2 неповні, недійсні чи не відповідають ч.1 ст. 224 Виборчого кодексу України, або іншим вимогам цього Кодексу не було;

- суд першої інстанції ґрунтував свої висновки на свідченнях свідка ОСОБА_3 , який є прихильником позивача, і який особисто фізично не приймав документів від ОСОБА_2 та не оглядав оригіналу його паспорту, а тому свідчення ОСОБА_3 носять виключно суб'єктивний характер, є припущенням і об'єктивно нічим не підтверджуються;

- в судовому рішенні зазначено, що свідок засвідчив, що до початку засідання комісії 24 вересня 2020 року він уточнив (невідомо у кого) питання щодо особи, яка подавала заяву про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області та встановив, що така заява була подана особисто третьою особою. Крім того, свідок зазначив, що при огляді документів ним було зауважено, що ОСОБА_2 виповнилось 25 років і що у нього не має другої фотографії у паспорті, проте 24 вересня 2020 року перед засіданням таких обставин бути не могло, оскільки документи ОСОБА_2 подав особисто, пред'явивши паспорт, ще 21 вересня 2020 року, в момент здачі заяви та документів;

- Верховний Суд у постанові від 01 липня 2019 року у подібних правовідносинах у справі №855/213/19 вказував на неприпустимість надмірного формалізму і зазначав, що рішення суб'єкта владних повноважень не відповідає критеріям правомірності, визначених частиною другою ст. 2 КАС України та вимог ч.2 ст. 19 Конституції України, так як помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для формальної відмови в реєстрації кандидата в депутати;

- судом першої інстанції задоволенням позову порушено право виборців громади вільно обирати голову громади та право ОСОБА_2 бути обраним на таку посаду.

У відзиві кандидата на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області ОСОБА_1 на апеляційну скаргу вказується, що вона не погоджується з апеляційною скаргою та вважає її необґрунтованою.

У відзиві ОСОБА_2 на апеляційну скаргу вказується, що він повністю підтримує її, і вважає за необхідне пояснити наступне.

Маючи намір бути обраним на посаду голови сільської ради шляхом самовисування, він як і інші особи, 21 вересня 2020 року особисто звернувся до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії з заявою про реєстрацію його кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови. Разом з заявою ним було надано виборчій комісії усі передбачені Законом документи.

У тому числі він пред'явив особі, яка приймала у нього документи, оригінал паспорту, а також копії сторінок паспорта, які знайшов у себе дома, і які вдома зберігались тривалий час. На момент пред'явлення паспорта він був дійсним, в ньому були всі необхідні фотографії та відмітки.

Потім, після реєстрації його кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови він передав свій паспорт до Центру надання адміністративних послуг для здійснення його заміни на паспорт нового зразка у виді паспортної картки, внаслідок чого йому було видано довідку про вилучення паспорту з викладенням усіх паспортних даних. Копію довідки він згодом передав виборчій комісії.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Фонтанської СТВК, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.

Обставини встановлені судом першої інстанції, підтверджені судом апеляційної інстанції.

21 вересня 2020 року ОСОБА_2 подав до Фонтанської СТВК заяву, в якій просив зареєструвати його кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області шляхом самовисування на перших та чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

До вказаної заяви ОСОБА_2 було додано:

- автобіографію на паперовому та електронному носію;

- документ про внесення грошової застави;

- копія паспорта громадянина України (перша та друга сторінка);

- фото розміром 4*6 см.

У вказаній заяві міститься згода третьої особи на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних у зв'язку з участю у місцевих виборах.

З наданих відповідачем разом із відзивом на позовну заяву документів, судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 також було подано до Фонтанської СТВК квитанцію №ПН645 від 21 вересня 2020 року про сплату 5 000 грн. грошової застави кандидата на посаду сільського голови, який висувається шляхом самовисування.

Згідно протоколу засідання Фонтанської СТВК №6 від 24 вересня 2020 року, головою комісії ОСОБА_4 під час засідання комісії, яке відбувалось 24 вересня 2020 року о 18:40 год. повідомлено членів комісії про надходження вказаної заяви та член комісії ОСОБА_5 запропонувала зареєструвати кандидата на посаду Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області.

У вказаному протоколі зазначено, зокрема, що:

- член комісії ОСОБА_3 повідомив, що у кандидата відсутня фотокартка на третій сторінці у ксерокопії паспорта, поданого до Фонтанської СТВК;

- член комісії ОСОБА_6 повідомила, що Фонтанська СТВК не є міграційною службою та не має перевіряти чи є дійсним паспорт у громадянина України;

- член комісії ОСОБА_7 підтримала позицію члена комісії ОСОБА_3 .

У протоколі зазначено, що 12 членів комісії, з 18 присутніх на засіданні проголосували "За" прийняття рішення про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування.

Суд першої інстанції зазначив, що згідно протоколу засідання Фонтанської СТВК №6 від 24 вересня 2020 року, член комісії ОСОБА_3 повідомив, що у кандидата відсутня фотокартка на третій сторінці у ксерокопії паспорта, поданого до Фонтанської СТВК.

Допитаний у судовому засіданні суду першої інстанції 28 вересня 2020 року свідок ОСОБА_3 , який є членом Фонтанської СТВК, пояснив, що до початку засідання комісії 24 вересня 2020 року він уточнив питання щодо особи, яка подавала заяву про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області та встановив, що така заява була подана особисто третьою особою. Свідок зазначив, що при огляді документів ним було зауважено, що ОСОБА_2 виповнилось 25 років і що у нього не має другої фотографії у паспорті.

Як пояснено свідком у судовому засіданні, ним, як до засідання Фонтанської СТВК 24 вересня 2020 року, так і під час вказаного засідання зверталася увага членів комісії на те, що у ОСОБА_2 не повинні були приймати документи, так як паспорт в силу приписів законодавства України є недійсним, а отже ОСОБА_2 не додано до заяви про реєстрацію кандидатом паспорта громадянина України.

Також, свідок зазначав, що він голосував проти прийняття спірного у даній справі рішення.

24 вересня 2020 року Фонтанською СТВК прийнято постанову №23, якою відповідно до ч.7 ст. 229 Виборчого кодексу України постановлено, зокрема, зареєструвати ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта - середня-технічна, безпартійний, тимчасово не працює, місце проживання: АДРЕСА_1 .

У протоколі від 24 вересня 2020 року №6 міститься відмітка про подання ОСОБА_3 окремої думки за вх.№71 від 25 вересня 2020 року.

Вважаючи постанову Фонтанської СТВК №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта - середня-технічна, безпартійний, тимчасово не працює, місце проживання: Одеська область, Роздільнянський район, місто Роздільна, такою, що підлягає скасуванню, позивач звернулась до суду з даною позовною заявою.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що згідно чинного законодавства громадянин України, який має паспорт у формі паспортної книжечки, зобов'язаний протягом місяця після досягнення 25- чи 45-річного віку звернутись до уповноважених державних органів із заявою про вклеєння до паспорту фотокартки.

При цьому, суд зазначив, що паспорт, в якому не вклеєно фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним для встановлення відповідної особи, однак, визнання паспорту недійсним немає наслідком його вилучення.

Так, датою народження ОСОБА_2 є 28 січня 1995 року, тобто, 28 січня 2020 року третій особі виповнилось 25 років і у вказаної особи виник обов'язок у зверненні до уповноваженого органу для вклеєння фотокартки не пізніше як 29 лютого 2020 року.

При вирішенні даної адміністративної справи, суд першої інстанції також врахував, що згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)" з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

В той же час, даний закон набув чинності 17 березня 2020 року, а отже не підлягає застосуванню в питанні щодо дотримання ОСОБА_2 обов'язку у зверненні до уповноваженого органу для вклеєння фотокартки не пізніше як 29 лютого 2020 року.

Таким чином, суд першої інстанції прийшов до висновку, що паспорт третьої особи - ОСОБА_2 є недійсним в силу приписів Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ.

Суд першої інстанції погодився з доводами відповідача, що надання виборчій комісії під час реєстрації кандидата копії третьої сторінки паспорту Виборчий кодекс України не передбачає.

Однак, однією з необхідних умов для реєстрації особи кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування є особисте пред'явлення ним документа, передбаченого ч.1 ст. 8 Виборчого кодексу України, яким відповідно до ч.1 ст. 8 цього Кодексу є паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки).

Третя особа не скористалась своїм процесуальним правом на спростування відомостей, які повідомлені позивачем і які стали підставою для звернення позивача до суду з даною позовною заявою, а саме щодо недійсності його паспорта шляхом надання до суду його оригіналу для огляду.

Суд першої інстанції констатував, що зважаючи на те, що факт недійсності паспорта вважається виявленим при його пред'явленні для реєстрації особи кандидатом на посаду сільського голови, надання третьою особою разом із заявою про реєстрацію кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області копії 1 і 2 акр недійсного документа не є доказом виконання особою, яка має намір зареєструватись вимог ст. 224 Виборчого кодексу України.

Зважаючи на вищевказані обставини, судом першої інстанції встановлено, що у відповідача були наявні підстави для прийняття рішення відповідно до вимог п.1 ч.2 ст. 230 Виборчого кодексу України, а саме, у зв'язку із відсутності хоча б одного з документів стосовно кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зазначених у п.п.5-12 ч.1 ст. 222, п.п.3-7 ч.1 ст. 223, ч.1 ст. 224 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави кандидата на посаду міського голови)".

Враховуючи наведене, суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для скасування постанови Фонтанської СТВК №23 від 24 вересня 2020 року про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом на посаду Фонтанського сільського голови Одеського району Одеської області висунутого шляхом самовисування, на підставі приписів ст. 231 Виборчого кодексу України.

Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 6-12, 77 КАС України, ст. 224 Виборчого кодексу України, п.8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ, які регулюють спірні правовідносини.

Судова колегія не приймає до уваги доводи апелянта, виходячи з наступного.

Умови реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови визначені ст. 224 Виборчого кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст. 224 Виборчого кодексу України, відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, за умови отримання нею таких документів:

- заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, підписаної керівником організації партії та засвідченої печаткою організації партії або організації відповідної партії вищого рівня, або печаткою партії;

- рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яке має бути підписане керівником організації партії та засвідчене печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня, а у разі висування місцевою організацією партії кандидата на посаду міського голови - також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);

- заяви особи про згоду балотуватися кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яка повинна також містити згоду на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зобов'язання в разі обрання протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати у порядку, встановленому законом, в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права (у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав - зазначити про їх відсутність), а також зобов'язання в разі обрання припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції та законів України несумісні з посадою сільського, селищного, міського голови (у разі відсутності такої діяльності чи такого мандата - зазначити про їх відсутність);

- документа про внесення грошової застави відповідно до ст. 225 цього Кодексу;

- автобіографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п'яти років до дня висування кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови змінювала прізвище та/або власне ім'я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (складається у друкованому вигляді);

- однієї фотографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови розміром 4x6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;

- копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

Відповідно до ч.2 ст. 224 Виборчого кодексу України відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого ч.1 ст. 8 цього Кодексу, та подання ним документів, передбачених п.п.4-7 ч.1 цієї статті, а також подання особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних у зв'язку з участю у місцевих виборах.

Довід апелянта про те, що надання виборчій комісії під час реєстрації кандидата копії третьої сторінки паспорту Виборчим кодексом України не передбачено, є вірним.

Разом з тим, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що однією з необхідних умов для реєстрації особи кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування є особисте пред'явлення ним паспорта громадянина України.

Згідно з п.8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ до паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, з протоколу засідання Фонтанської СТВК №6 від 24 вересня 2020 року, член комісії ОСОБА_3 повідомив комісію, що у кандидата відсутня фотокартка на третій сторінці паспорта, поданого до Фонтанської СТВК.

Ці обставини були підтверджені свідком ОСОБА_3 в суді першої інстанції особисто.

З матеріалів справи вбачається, що 25 вересня 2020 року паспорт ОСОБА_2 вилучений міграційною службою, що також, опосередковано підтверджує висновки суду першої інстанції, оскільки відповідно до діючих норм та правил міграційна служба вилучає паспорт саме у разі порушення терміну вклеювання фотокарток у паспорт книжечку.

Отже, паспорт ОСОБА_2 є недійсним в силу приписів Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ.

З урахуванням наведеного, судова колегія вважає вірним та таким, що підтверджений належними та допустимими доказами, висновок суду першої інстанції про те, що на час подання документів до виборчої комісії паспорт ОСОБА_2 був недійсним.

Інші доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують, та є тотожними відзиву на адміністративний позов, факти та мотивування яких повністю спростовуються матеріалами справи та обставинами, які повно та об'єктивно були встановлені судом першої інстанції при вирішенні спірного питання.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Судова колегія не змінює розподіл судових витрат відповідно ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 272, 273, 278, 308, 310, п.1 ч.1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322 КАС України, судова колегія, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2020 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, та відповідно до ч.3 ст. 272 КАС України оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Лук'янчук О.В.

Суддя: Ступакова І.Г.