Рішення від 01.10.2020 по справі 620/1140/20

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 року Чернігів Справа № 620/1140/20

Чернігівський окружний адміністративний суду у складі головуючого судді Лобана Д.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області, Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області (далі по тексту - відповідач, Бобровицька райдержадміністрація), Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» Бобровицької районної державної адміністрацією (далі по тексту - Конкурсна комісія), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 (далі по тексту - третя особа, ОСОБА_2 ), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Бобровицької районної державної адміністрації в Чернігівській області з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади генерального директора КНП «Бобровицька центральна районна лікарня» від 18.03.2020, яким визнано переможця конкурсу ОСОБА_2 .

В обґрунтування своїх вимог позивачем зазначено, що в порушення вимог пункту 11 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 9далі по тексту - Порядок № 1094), до складу Конкурсної комісії включені чотири представники органу управління, три представники трудового колективу та один представник громадського об'єднання. 18.03.2020 Конкурсною комісією було проведено друге засідання з проведення конкурсу на посаду генерального директора КНП «Бобровицька центральна районна лікарня», на якому були присутні вісім членів комісії. Роботу конкурсної комісії було зупинено на час дії карантину - до 03.04.2020. Із протоколу № 4 зазначеної комісії вбачається, що на засіданні були присутні лише шість членів комісії та визначено переможцем конкурсу ОСОБА_2 . Всупереч пункту 37 Порядку № 1094 ведення відеозапису засідання конкурсної комісії під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників не проводилось. Стаж роботи ОСОБА_2 на керівних посадах становить три місяці, а отже, він не має необхідного стажу роботи на керівних посадах районного рівня медичних закладів, визначеного у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 78 «Охорона здоров'я», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.2018 № 1977 (а.с. 1-3).

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 01.04.2020 ухвалено заяву про вжиття заходів забезпечення позову повернути без розгляду.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.04.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому висловив незгоду із заявленими позовними вимогами, оскільки на виконання Порядку № 1094 затверджено персональний склад Конкурсної комісії, представники до якої включені на підставі відповідних протоколів, наданих трудовим колективом, профспілковою організацією комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» та відповідної громадської організації. Інших пропозицій від трудового колективу та громадських організацій не надходило. Розпорядження голови Бобровицької райдержадміністрації щодо створення та затвердження складу Конкурсної комісії позивачем не оскаржуються. Під час заслуховування конкурсних пропозицій відеозапис ведення відеозапису засідання не відбувалося з технічних причин, про що учасники конкурсу, в тому числі позивач, були попереджені. Протокольним рішенням (Протокол № 3 від 18.03.2020) призупинила прийняття рішення по порядку денному, зокрема визначенню переможця конкурсу. Однак, враховуючи те, що без керівника існувала загроза залишення лікарні без фінансування, Конкурсною комісією було прийнято рішення відновити засідання для вирішення питання по суті. Порядком № 1094 не передбачена можливість перенесення конкурсу на підставі заяви учасника або з інших підстав. Прийняття рішення Конкурсною комісією відповідає вимогам пункту 23 Порядку № 1094.

Відповідно до пункту 11 Загальних положень Випуску 1 «Професії працівник що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336, особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії. Проте Конкурсна комісія, в разі відсутності відповідного стажу роботи, який встановлений кваліфікаційними вимогами, наділена повноваженнями оцінки практичного досвіду, успішності виконання ту повному обсязі покладеного на кандидата завдань та обов'язків, та прийнятті відповідного колегіального рішення щодо визнання такої особи переможцем та рекомендації її для призначення на керівну посаду.

У наданих до суду поясненнях ОСОБА_2 зазначив, що рішення Конкурсної комісії від 16.03.2020, яким вирішувалося питання допуску до участі в конкурсі на заміщення посади генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ» і ним, і позивачем не оскаржувалось. Претензій до персонального і кількісного складу Конкурсної комісії позивач не мав. Про те, що відеозапис засідання Конкурсної комісії здійснюватися не буде у зв'язку з відсутністю технічних можливостей, а буде здійснюватися протокольна фіксація засідання третю особу та позивача було повідомлено до засідання. Заперечення з приводу зазначеного з боку позивача не було. Засідання Конкурсної комісії 18.03.2020 відбувалося з дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідеміологічних вимог, Порядком № 1094 не передбачено підстав для зупинення роботи конкурсної комісії на підставі заяви одного з учасників, а також у зв'язку з уведенням карантину. Згідно приписів Порядку № 1094 конкурсна комісія, в разі відсутності відповідного стажу роботи, який встановлений кваліфікаційними вимогами, наділена повноваженнями оцінки практичного досвіду, успішності виконання у повному обсязі покладеного на кандидата завдань та обов'язків, та прийнятті відповідного колегіального рішення щодо визнання такої особи переможцем та рекомендації її для призначення на керівну посаду (а.с. 168-172).

Розпорядженням в.о. керівника апарату Чернігівського окружного адміністративного суду щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ від 20.08.2020 № 108 справу № 620/1140/20 передано на розгляд судді Чернігівського окружного адміністративного суду ОСОБА_3 у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Поліщук Л.О.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 справу прийнято до провадження судді Лобана Д.В. та призначено до судового розгляду одноособово суддею Лобаном Д.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив на нього та пояснення третьої особи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Рішенням Бобровицької районної ради 24 сесії VII скликання «Про реорганізацію шляхом перетворення КЛПЗ «Бобровицька центральна районна лікарня» в Комунальне некомерційне підприємство «Бобровицька центральна районна лікарня» Бобровицької районної ради Чернігівської області» від 21.01.2020 № 7-24 затверджено статут комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» Бобровицької районної ради Чернігівської області (пункт 1), делеговано повноваження зазначеним закладом охорони здоров'я Бобровицькій райдержадміністрації (пункт 7) (а.с. 70-71).

Згідно пунктів 1.4, 1.5, 7.2 Статуту Комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» Бобровицької районної ради Чернігівської області КНП «Бобровицька ЦРЛ» створене на базі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, міста Бобровицького району. Засновником є територіальна громада Бобровицького району в особі Бобровицької районної ради. Поточне керівництво Підприємством здійснює керівник Підприємства - Генеральний директор, який призначається на посаду рішенням ceciї Бобровицької районної ради відповідно до результатів конкурсного відбору, який проводиться уповноваженим органом управління (а.с. 72-89).

Розпорядженням Бобровицької райдержадміністрації «Про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора» від 12.02.2020 № 13-к зобов'язано провести конкурс на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» (далі по тексту - КНП «Бобровицька ЦРЛ») (а.с. 90).

Розпорядженням Бобровицької райдержадміністрації «Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня»» від 18.02.2020 № 14-к затверджено персональний склад Конкурсної комісії, до складу якої увійшли: заступник голови Бобровицької райдержадміністрації, заступник керівника апарату-юрисконсульт Бобровицької райдержадміністрації, начальник гуманітарного відділу Бобровицької райдержадміністрації, керівник апарату Бобровицької райдержадміністрації, завідувач терапевтичного відділення КНП «Бобровицька ЦРЛ», юрисконсульт КНП «Бобровицька ЦРЛ», голова райкому профспілки працівників охорони здоров'я України, голова Бобровицької районної організації Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля (а.с. 91-92).

Згідно Протоколу засідання Конкурсної комісії № 1 від 18.02.2020 вирішено затвердити текст оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ». Присутні на засіданні 7 членів з 8 (а.с. 93-94).

Для участі у конкурсі на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» заяву від 11.03.2020 (а.с. 140) разом з документами (а.с. 141-165) подав ОСОБА_1 та заяву від 12.03.2020 (а.с. 109) разом з документами (а.с. 110-111, 114-139) подав ОСОБА_2 .

Із копії трудової книжки від 01.09.2008 серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_2 працював:

з 01.08.2008 - 30.06.2011 - працював на посаді лікаря-інтерна в Ніжинській міській центральній лікарні ім. М.Галицького;

з 01.07.2011 - 09.12.2019 - працював на посаді лікаря хірурга в Ніжинській міській центральній лікарні ім. М.Галицького;

з 11.12.2019 - 01.01.2020 - працював на посаді лікаря хірурга в Комунальному лікувально-профілактичному закладі «Бобровицька центральна районна лікарня»;

з 02.01.2020 - призначено на посаду завідувача хірургічного відділення в Комунальному лікувально-профілактичному закладі «Бобровицька центральна районна лікарня» (а.с. 128-130).

Згідно Протоколу засідання Конкурсної комісії № 2 від 16.03.2020 вирішено допустити до участі у конкурсі на посаду генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ» ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Присутні на засіданні 8 членів з 8 (а.с. 95-96).

Згідно Протоколу засідання Конкурсної комісії № 3 від 18.03.2020 вирішено призупинити прийняття рішення Конкурсною комісією до з'ясування можливості продовження виконання її функцій, зокрема визначення переможця конкурсу. Присутні на засіданні 8 членів з 8 (а.с. 97-98).

Із Протоколу засідання Конкурсної комісії № 4 від 18.03.2020 вбачається, що присутніми на засіданні були 6 членів з 8. Голова Конкурсної комісії, заступник голови Бобровицької райдержадміністрації Ляшенко Т.О., яка повідомила, що на першому засіданні Конкурсної комісії було розглянуто конкурсні пропозиції кандидатів на посаду генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ», та проведено співбесіди з ними. Оскільки з'ясовано, що підстави, передбачені чинним законодавством, для перенесення голосування у зв'язку з запровадженням карантинних обмежень з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відсутні, необхідно провести друге засідання Конкурсної комісії на зайняття посади генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ» та визначити переможця конкурсу, якого буде рекомендовано на посаду генерального директора.

Результати голосування за ОСОБА_1 : «за» - 1, «проти» - 4, «утримались» -1; за ОСОБА_2 : «за» - 4, «проти» - 1, «утримались» -1. Вирішено: визнати переможцем конкурсу на зайняття посади генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ» ОСОБА_2 ; рекомендувати голові районної державної адміністрації призначити ОСОБА_2 генеральним директором КНП «Бобровицька ЦРЛ» (а.с. 99-100).

Розпорядженням Бобровицької райдержадміністрації «Про призначення ОСОБА_2 » від 25.03.2020 № 17-к ОСОБА_2 зобов'язано призначити на посаду генерального директора «Бобровицької ЦРЛ» з 25.03.2020, як такого, що пройшов конкурсний відбір. Подати дане розпорядження на затвердження сесією Бобровицької районної ради (а.с. 178).

25.03.2020 між Бобровицькою районною радою та ОСОБА_2 укладено контракт на посаду керівника КНП «Бобровицька ЦРЛ» (а.с. 101-108).

Із копії наказу КНП «Бобровицька ЦРЛ» «Про призначення на посаду генерального директора» від 25.03.2020 № 26 вбачається, що ОСОБА_2 приступив до виконання посадових обов'язків генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ» з 25.03.2020 (а.с. 177).

Надаючи нормативно-правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров'я в Україні визначені Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801-XII (далі по тексту - Основи законодавства України про охорону здоров'я).

Відповідно до статті 1 Основ законодавства України про охорону здоров'я законодавство України про охорону здоров'я базується на Конституції України і складається з цих Основ та інших прийнятих відповідно до них актів законодавства, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони здоров'я.

Згідно статті 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я заклад охорони здоров'я - це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

Відповідно до статті 16 Закону 2801-XII встановлено, що керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства. Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі, шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Так 27.12.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1094, якою затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я (далі по тексту - Порядок).

Відповідно до пункту 5 Порядку конкурс складається з таких етапів: 1) прийняття рішення про проведення конкурсу; 2) формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); 3) підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); 4) проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); 5) оприлюднення результатів конкурсу.

Згідно пунктів 8, 11, 13 Порядку для проведення конкурсу рішенням органу управління утворюється конкурсна комісія (постійно діюча або для проведення окремого конкурсу). До складу конкурсної комісії входять у рівній кількості: представники органу управління; представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу; представники громадської ради органу управління або особи (за згодою), делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та погоджені громадською радою при органі управління - по одній особі від кожного громадського об'єднання. У разі утворення постійно діючої конкурсної комісії до її складу представники органу управління та представники громадськості входять на постійній основі, а представники трудового колективу залучаються до складу конкурсної комісії для кожного закладу окремо. Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я становить шість - дев'ять осіб.

Судом встановлено, що персональний склад Конкурсної комісії затверджено розпорядженням Бобровицької райдержадміністрації «Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня»» від 18.02.2020 № 14-к (а.с. 91-92), яке не є предметом оскарження в даній справі.

Відповідно до пункту 15 Порядку формою роботи конкурсної комісії є засідання. Засідання конкурсної комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.

Із Протоколу засідання Конкурсної комісії № 4 від 18.03.2020, згідно якого було вирішено визнати переможцем конкурсу ОСОБА_2 , вбачається, що присутніми на засіданні були 6 членів з 8. Тобто, в даному випадку засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менше 5 членів.

Таким чином, засідання Конкурсної комісії, на якому розглядалося питання щодо визначення переможця конкурсу на посаду генерального директора КНП «Бобровицька ЦРЛ», було правоможним, оскільки в ньому брали участь члени у кількості не менше двох третин її складу.

Згідно пунктів 22, 23, 24 Порядку Конкурсна комісія: оприлюднює оголошення про проведення конкурсу; встановлює вимоги до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог; встановлює вимоги до конкурсних пропозицій; оприлюднює результати засідань конкурсної комісії та результати конкурсу; перевіряє документи, подані претендентами щодо відповідності установленим вимогам; приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур; забезпечує відкритість конкурсу відповідно до вимог цього Порядку; оцінює професійний досвід, знання, якості та конкурсні пропозиції учасників конкурсу; відбирає шляхом голосування з числа учасників одну кандидатуру на посаду керівника закладу, оформлює відповідне рішення конкурсної комісії та вносить подання керівникові органу управління, який призначає такого кандидата на посаду керівника закладу; здійснює інші повноваження, передбачені цим Порядком.

Рішення конкурсної комісії приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Пропозиція про включення питання до порядку денного може бути поставлена на голосування на вимогу будь-якого члена конкурсної комісії. Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні конкурсної комісії. Рішення оформлюється протоколом не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу окрему думку щодо змісту та обставин засідання конкурсної комісії не пізніше наступного дня після ознайомлення з протоколом. Надана окрема думка до протоколу засідання конкурсної комісії є невід'ємною частиною такого протоколу. Конкурсна комісія оприлюднює на офіційному веб-сайті органу управління інформацію про рішення конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу.

Відповідно до пункту 31 Порядку за рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі: неподання ним необхідних документів; його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій; наявності у претендента незнятої або непогашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або провадити певні види діяльності; наявності судового рішення, яке набрало законної сили, за яким претендент визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками. Про прийняте конкурсною комісією рішення претенденти та учасники повідомляються секретарем конкурсної комісії протягом трьох робочих днів з дня проведення засідання з розгляду документів.

Судом встановлено, що і ОСОБА_1 , і ОСОБА_2 було допущено до участі у конкурсі, а отже була встановлена їх відповідність встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій.

Пунктами 34, 35, 38 Порядку передбачено, що конкурсна комісія заслуховує на засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсу, проводить з ним співбесіду та враховує відповідність учасника конкурсу та його конкурсної пропозиції встановленим вимогам. Під час прийняття рішень за результатами конкурсу конкурсна комісія враховує здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки, уміння викладати інформацію, комунікабельність, тактовність, ділові та вольові якості, готовність брати на себе відповідальність, уміння аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, доброчесність (у тому числі академічну), емоційну врівноваженість.

За результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу. Рішення про призначення на посаду та укладення контракту на строк від трьох до п'яти років, приймається протягом одного місяця з дня внесення конкурсною комісією відповідного подання. Зазначений строк може бути продовжено на період проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком (у випадках, передбачених законодавством), інших процедур, передбачених законодавством.

Суд звертає увагу на те, що за своєю правовою природою вищенаведені повноваження Конкурсної комісії є її дискреційним повноваженням.

Поняття дискреційних повноважень наведене, зокрема, у Рекомендаціях Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року № R (80) 2, відповідно до яких під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень.

За змістом пункту 34 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Єрузалем проти Австрії» від 27.02.2001 (остаточне рішення - 27.05.2001) суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою.

Адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, згідно статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, серед іншого, належать: власні (самоврядні) повноваження, зокрема, управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм. Згідно пункту 20 частини першої статті 43 вказаного Закону виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання: вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників.

Судом встановлено, що згідно пунктів 1.4, 1.5, 7.2 Статуту Комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня» Бобровицької районної ради Чернігівської області КНП «Бобровицька ЦРЛ» створене на базі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, міста Бобровицького району. Засновником є територіальна громада Бобровицького району в особі Бобровицької районної ради. (а.с. 72-89).

Отже, рішення про призначення на посаду та укладення контракту з генерального директора КНП «Бобровицька центральна районна лікарня» приймається Бобровицькою районною радою, а рішення Конкурсної комісії має лише рекомендаційний характер.

Щодо аргументів позивача щодо того, що відповідачем не забезпечено ведення відеозапису проведення конкурсу суд зазначає наступне.

Згідно пункту 37 Порядку орган управління забезпечує ведення відеозапису засідання конкурсної комісії під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників. Водночас, ведення відеозапису не впливає на результати розгляду конкурсних пропозицій та прийняте конкурсною комісією рішення.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного правового аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться у матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відмови у задоволенні позову повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області, Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Бобровицька центральна районна лікарня», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у строк, встановлений статтею 295, пунктом 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлено 01 жовтня 2020 року.

Суддя Д.В. Лобан