про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
01 жовтня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/1599/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради (вул. Героїв Майдану, 176, м.Чернівці, 58029) про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду, в якому просить:
- визнати дії Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради щодо відмови у донарахуванні та доплаті їй щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік - неправомірними;
- зобов'язати Департамент праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради здійснити перерахунок щорічної разової грошової допомоги до 5 травня їй як особі зі статусом "Учасник бойових дій", у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, встановленого ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та провести відповідні виплати, з урахуванням виплаченої суми, за 2020рік у розмірі 6800 грн.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами, суд вважає, що вона подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 КАС України. Даний спір виник із публічно-правових відносин, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та згідно ч.2 ст.20 КАС України належить до юрисдикції Чернівецького окружного адміністративного суду.
Судом з'ясовано, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За таких обставин, суд доходить висновку, що наявні правові підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Беручи до уваги склад учасників справи, характер спірних правовідносин, а також враховуючи інші критерії, визначені статтями 12, 257-263 КАС України, суд вважає за можливе розглянути вказану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі
2. Справа буде розглядатись суддею Кушнір В.О. одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частиною другою та частиною четвертою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України). При цьому, згідно з ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
4. Відповідачу, у строк для подання відзиву на позов надати докази, які стали підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
5. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
6. Повідомити відповідача, що відповідно до вимог п.12 ч.9 ст.171 КАС України він як суб'єкт владних повноважень, який знаходиться за місцезнаходженням розгляду справи, може отримати копію позовної заяви з додатками (матеріалів справи) лише безпосередньо в суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Кушнір