Рішення від 01.10.2020 по справі 400/4196/20

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 р. № 400/4196/20

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О.М., за участю секретаря судового засідання Шакіної А.В.,

представника позивача: ОСОБА_1, посвідчення НОМЕР_1, від 16.09.20;

представника відповідача: не з'явився;

від третьої особи: Мішанов С.В., посвідчення №452, від 28.09.17

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:Офіційного спостерігача від громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001

треті особи: Обласна організація Політичної партії "Миколаївці" в

Миколаївській області, вул. Декабристів, 43/21, корпус А,

м. Миколаїв, 54020

ОСОБА_2 ,

АДРЕСА_2

про:визнання протиправною та скасування постанови від 27.09.2020 № 46,

ВСТАНОВИВ:

29.09.2020 року до Миколаївського окружного адміністративного суду звернувся Офіційний спостерігач від громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області з вимогою про визнання протиправною та скасування постанови Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області «Про реєстрацію кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 , висунутого Обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» № 46 від 27.09.2020 року.

Ухвалою від 29.09.2020 судом відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду з особливостями розгляду окремих категорій термінових справ, визначених 273-277 КАС України.

29.09.2020 ухвалою суду залучено до участі в справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні Відповідача Обласну організацію Політичної партії "Миколаївці" в Миколаївській області та ОСОБА_2 .

В обґрунтування вказаного позову позивач вказав, що з постанови виборчої комісії вбачається, що кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області висунуто 20 вересня 2020 року на конференції цієї партії. При цьому, обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області була створена лише 22 вересня 2020 року. Проте, Миколаївська міська територіальна виборча комісія Миколаївського району Миколаївської області, не пересвідчившись щодо дотримання суб'єктом порядку висування, ухвалила незаконне рішення про реєстрацію кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 , висунутого обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області.

Відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, відзив не подав.

Представник третьої особи обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області надав пояснення, які підтримав в судовому засіданні та згідно яких зазначив, що обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області не подавала повідомлення відповідно до ч.2 ст.218 Виборчого кодексу України, однак його було подано безпосередньої політичною партією та повідомлено Відповідача про те, що 20.09.2020 року відбудеться конференція. Повідомлення місцевими організаціями партій про проведення зборів, конференцій організацій партій з метою висування кандидатів, стосуються більше інформаційного забезпечення виборчого процесу місцевих виборів, а не безпосередньо висування кандидатів на місцевих виборах. Тому недотримання цих вимог не може слугувати безумовною підставою для відмови в реєстрації кандидатів через порушення встановленого Кодексом порядку висування кандидатів. Станом на 20 вересня 2020 року обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області набула статусу організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МИКОЛАЇВЦІ" та мала право проводити конференції, збори. Рішення про утворення обласної організації приймалось в межах внутрішньо-організаційної діяльності партії 15.09.2020 року. Рішенням Президії Вищої ради ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МИКОЛАЇВЦІ" від 16 вересня 2020 року затверджено рішення Установчої Конференції Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області. Тому Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області набула статусу організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МИКОЛАЇВЦІ" з 16 вересня 2020 року. Про утворення Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області, в десятиденний строк було повідомлено суб'єкт державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Отже, станом на 20 вересня 2020 року, Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області набула статусу організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "МИКОЛАЇВЦІ" та мала право проводити конференції, збори.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник третьої особи - обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області, просив відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, пояснення учасників процесу, які з'явились у судове засідання, перевіривши доводи позовної заяви та пояснень на неї, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення спору, суд встановив таке.

Постановою Верховної Ради України від 15.07.2020 № 795-IX призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25.10.2020.

Центральна виборча комісія постановою від 08 серпня 2020 року № 160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

30 серпня 2020 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 208 «Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25 жовтня 2020 року», якою оголошено з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

19 вересня 2020 року до Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області надійшло повідомлення від політичної партії «Миколаївці» за вхідним № 98, з якого вбачається, що політична партія «Миколаївці» повідомляє про проведення 20 вересня 2020 року о 08.00 годині, Конференції з метою висування кандидатів у депутати в Миколаївську міську раду Миколаївського району Миколаївської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Миколаївської міської ради.

З постанови виборчої комісії вбачається, що кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області висунуто 20 вересня 2020 року на конференції цієї партії.

Позивач не погоджуючись з такими діями відповідача звернувся до суду.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 63 Виборчого кодексу України, рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, можуть бути оскаржені до суду або до виборчої комісії.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, до суду, а також розгляд та вирішення справ судом здійснюються в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Частиною 1 ст. 64 Виборчого кодексу України встановлено, що суб'єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст. 273 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Таким чином, правом щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій наділені суб'єкти виборчого процесу, якими відповідно до ст. 22 Виборчого кодексу України є: виборець, який має право голосу на відповідних виборах; виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів; партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах; кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом; офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) - суб'єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому таке право на оскарження стосується рішення, дії чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу.

У розумінні ч.1 ст. 20 Виборчого кодексу України, виборчий процес - це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб'єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов'язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.

Відповідно до ч.1 ст. 196 Виборчого кодексу України виборчий процес місцевих виборів включає такі етапи: 1) утворення виборчих округів; 2) утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Згідно з ч. 8 ст. 195 Виборчого кодексу України, Центральна виборча комісія шляхом прийняття відповідного рішення оголошує про початок виборчого процесу чергових місцевих виборів, перших виборів депутатів місцевої ради, сільського, селищного, міського голови, додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад, а територіальна виборча комісія - про початок виборчого процесу позачергових, повторних, проміжних місцевих виборів на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Офіційним оголошенням є прийняття відповідною виборчою комісією рішення про початок виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів. Рішення відповідної виборчої комісії про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється не пізніше ніж на третій день після його прийняття у визначений нею спосіб.

Постановою Центральної виборчої комісії від 30.08.2020 р. №208 «Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25 жовтня 2020 року» оголошено з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 221 Виборчого кодексу України право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, реалізується виборцями через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 221 Виборчого кодексу України висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі організацією партії відбувається на її конференції, зборах у порядку, встановленому статутом партії та цією статтею.

Відповідно до ч. 4 ст. 221 Виборчого кодексу України висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від організації партії здійснюється рішенням конференції, зборів організації партії. У разі висування на конференції, зборах організації партії кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів більше ніж однієї сільської, селищної, міської територіальної громади рішення щодо кожного кандидата приймається окремо.

Рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови підписується керівником організації партії і скріплюється печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня або печаткою партії.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 224 Виборчого кодексу України відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, за умови отримання нею таких документів: 2) рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яке має бути підписане керівником організації партії та засвідчене печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня, а І у разі висування місцевою організацією партії кандидата на посаду міського голови - також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчуються печаткою цієї партії.

Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 216 Виборчого кодексу України право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій (далі - організація партії) у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови | реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом. Організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що відповідна організація партії зареєстрована в установленому законом порядку.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про політичні партії в Україні" передбачено, що політичні партії мають право: брати участь у виборах Президента України, до Верховної Ради України, до інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у порядку, встановленому відповідними законами України.

Відповідно до ч. 8, 9 ст.11 Закону України "Про політичні партії в Україні" обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, утворюються в порядку, визначеному статутом партії. Рішення про утворення обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії та іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії, приймається на установчих зборах (конференції) обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії, оформляється протоколом, який підписують головуючий та секретар.

Рішення про утворення Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області було прийнято на установчій конференції, яка оформлена протоколом від 15 вересня 2020 року.

Пунктом 5.2.2. Статуту політичної партії «Миколаївці» (затвердженого протоколом № 1 від 16 серпня 2020 року) встановлено, що обласна, республіканська в Автономній Республіці Крим, Київська та Севастопольська міські організації Партії набувають статусу організації Партії після затвердження рішення її установчої Конференції і взяття її на облік Президією Вищої ради Партії. Обласна, республіканська в Автономній Республіці Крим, Київська та Севастопольська міські організації Партії реєструються у встановленому законодавством порядку.

Рішенням Президії Вищої ради політичної партії «Миколаївці» від 16 вересня 2020 року затверджено рішення Установчої Конференції Обласної організації політичної партії "Миколаївці" в Миколаївській області.

Отже, Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області набула статусу організації політичної партії «Миколаївці» з 16 вересня 2020 року.

Відповідно до ч. 3, 9 ст.11 Закону України «Про політичні партії в Україні» про утворення обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень політичної партії, передбачених статутом партії, повідомляється суб'єкт державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у 10- денний строк з дня їх утворення. Політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію, її обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", у 10- денний строк після прийняття рішень з цих питань.

Закон України «Про політичні партії в Україні» є спеціальним законом у сфері створення та діяльності політичних партій, яким передбачено саме повідомлення суб'єкта державної реєстрації про утворення обласних організацій політичних партій протягом 10- ти днів з дня їх утворення.

Про утворення обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області в десятиденний строк було повідомлено суб'єкт державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Таким чином, станом на 20 вересня 2020 року Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області набула статусу організації політичної партії «Миколаївці» та мала право висувати кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, з якого вбачається, що державну реєстрацію створення обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області було проведено 22 вересня 2020 року, тобто після проведення Конференції з метою висування кандидатів у депутати в Миколаївську міську раду Миколаївського району Миколаївської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Миколаївської міської ради, свідчить про дотримання обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області порядку, визначеного Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», щодо повідомлення у 10- денний строк.

Відповідно до ч. 2 ст. 230 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у разі: 11) порушення порядку висування окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого статтями 216-221 цього Кодексу, в тому числі щодо заборони одночасного висування.

Частиною 3 статті 4 Закону України «Про політичні партії в Україні» встановлено, що, втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх структурних утворень забороняється, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

Представником третьої особи було наголошено, що рішення про утворення обласної організації приймалось в межах внутрішньо-організаційної діяльності партії 15.09.2020 року.

Таким чином, третьою особою було дотримано вимоги Виборчого кодексу України щодо порядку висунення кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 .

На підставі ч.4 ст.12 Виборчого кодексу України усі партії (організації партій), які набули статусу суб'єкта виборчого процесу відповідно до цього Кодексу, мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі відповідних загальнодержавних (відповідних місцевих) виборів у порядку та в межах, встановлених цим Кодексом.

На момент закінчення строку встановленого ч.1 ст.216 Виборчого кодексу України, а також на момент реєстрації кандидата на місцевих виборах Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області була зареєстрована відповідно до вимог діючого законодавства та набула статусу суб'єкта виборчого процесу.

Таким чином, у Відповідача-виборчої комісії, були відсутні підстави для відмови в реєстрації кандидата Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області на посаду міського голови на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Принцип загального виборчого права сьогодні передбачений також основними міжнародними документами (наприклад, ст. 21 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року, ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права від 16 грудня 1966 року) та визнається одним з базових, без гарантування якого вибори не можуть вважатися демократичними. Відповідно до Керівних принципів щодо виборів Кодексу належної практики у виборчих справах, ухвалених Венеційською Комісією на 51 пленарній сесії (Венеція, 5-6 липня 2002 року), загальне виборче право означає, що кожна людина має право обирати й бути обраною. Згідно зі ст. 38 Конституції України громадяни мають право

брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

У рішенні в справі "Ляшко проти України" від 10 серпня 2006 року ЄСПЛ зазначив про те, що суд повинен перевірити, чи було втручання виправданим та необхідним у демократичному суспільстві, та, зокрема, чи було воно пропорційним, і чи були причини, надані національними органами влади на його виправдання, важливими та достатніми.

Згідно із ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням вищевикладеного, територіальна виборча комісія Миколаївського району Миколаївської області діяла правомірно та в межах наданих повноважень, з дотримання принципу пропорційності, виправданості та необхідності втручання органів державної влади у виборчий процес, тому постанова Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області «Про реєстрацію кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 , висунутого Обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» № 46 від 27.09.2020 року є правомірною та не підлягає скасуванню, а позовні вимоги задоволенню не підлягають.

В силу вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру фізичною особою передбачено сплату судового збору за ставкою, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року становив 2102 грн.

Таким чином, судовий збір за подання адміністративного позову складає 840,80 грн.

Частиною 9 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи, що при поданні адміністративного позову судовий збір позивачем сплачено не було, а доказів щодо наявності у позивача пільг щодо сплати судового збору матеріали справи не містять, суд, відповідно до приписів статті 139 КАС України, дійшов висновку про необхідність стягнення з позивача судового збору за подання позовної заяви у розмірі 840,80 грн.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову офіційного спостерігача від громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" ОСОБА_1 до територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області з вимогою про визнання протиправною та скасування постанови Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Миколаївського району Миколаївської області «Про реєстрацію кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_2 , висунутого Обласною організацією політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» № 46 від 27.09.2020 року-відмовити.

2. Стягнути з Офіційного спостерігача від громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків) на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок) .

Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 272 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими частиною 2 статті 278 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом двох днів з дня його проголошення.

Суддя О.М. Мельник