Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про відмову в задоволенні клопотання
"01" жовтня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/2563/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Бринцева О.В.
розглянувши клопотання АМКУ про проведення судового засідання в режимі відеоконференції (вх. №3636 від 29.09.2020) по справі
за позовом Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЙСЬКТОРГ" (61013, м. Харків, вул. Шевченка, 32)
про стягнення 727.675.114,00грн.
29.09.2020 Антимонопольний комітет України звернувся до Господарського суду Харківської області з клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції (вх. №3636), в якому просить суд забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 06.10.2020 об 11:00 год. у режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду міста Києва, Північного апеляційного господарського суду, Київського апеляційноого суду, Господарського суду Київської області, Верховноого Суду (Касаційний господарський суд) або Солом'янського районного суду міста Києва.
Розглянувши подане клопотання позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до частини восьмої статті 197 ГПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Згідно з даними веб-сайта "Бронювання систем відеоконференцзв'язку", приміщення Господарського суду міста Києва, Північного апеляційного господарського суду, Київського апеляційноого суду, Господарського суду Київської області, Верховноого Суду (Касаційний господарський суд) та Солом'янського районного суду міста Києва, які обладнані технічними засобами для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, на дату та час проведення підготовчого засідання у справі №922/2563/20, а саме: 06.10.2020 об 11:00 год. заброньовані іншими судами.
За таких обставин, враховуючи відсутність технічної можливості для забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції у зв'язку із зайнятістю приміщень, суд дійшов висновку, що клопотання позивача не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В задоволенні клопотання АМКУ відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.
Суддя О.В. Бринцев