вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"01" жовтня 2020 р. м. Київ Справа № 911/1141/20
За позовом Заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп"
про стягнення 4027,58 грн.
Суддя Чонгова С.І.
Без виклику представників сторін
Заступник керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області звернувся до Господарського суду Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп" про стягнення 4027,58грн
В обґрунтування заявлених вимог, прокурор посилається на те, що 09.10.2019 під час здійснення габаритно-вагового контролю посадовими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки виявлено перевищення навантаження на транспортному засобі "VOLVO FMX", д.н.з. НОМЕР_1 , що належить на праві приватної власності відповідачу, про що складено акти №0006474, №187870 від 09.10.2019.
Ухвалою Господарського суду від 07.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами у справі без проведення судового засідання.
Як встановлено судом, згідно з офіційно опублікованим відомостям з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 07.11.2019 було прийнято до розгляду справу № 912/2385/18 та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників на 24.03.2020. Велика Палата Верховного Суду приймаючи до розгляду справу №912/2385/18 погодилась з висновками колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду про наявність виключної правової проблеми, необхідність забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики у питаннях щодо здійснення представництва інтересів держави в суді прокурором. Відсутність єдиної правозастосовчої практики у питаннях механізму реалізації прокурором права подавати позови до суду в інтересах держави може становити порушення принципу юридичної визначеності, який є складовою конституційного принципу верховенства права, що вимагає чіткості, зрозумілості й однозначності правових норм, зокрема їх передбачуваності (прогнозованості) та стабільності.
У зв'язку з тим, що справа №911/1141/20 та справа №912/2385/18 пов'язані між собою, позаяк в останніх представництво інтересів держави здійснює прокурор, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №911/1141/20 до закінчення перегляду у касаційному порядку судового рішення у справі №912/2385/18 та вирішення питання про усунення неоднозначного застосування норм права у подібних правовідносинах.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 07.05.2020 провадження у справі №911/1141/20 зупинено до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи №912/2385/18.
27.07.2020 від Заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області надійшло клопотання про поновлення провадження у справі №911/1141/20.
Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень 26.05.2020 Великою Палатою Верховного Суду було винесено постанову, якою касаційну скаргу заступника прокурора Дніпропетровської області задоволено, постанову Центрального апеляційного господарського суду від 21.05.2019 у справі №912/2385/18 скасовано та справу №912/2385/18 направлено до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою господарського суду Київської області від 31.07.2020 провадження у справі №911/1141/20 поновлено. Розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами без проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи та докази, суд
09.10.2019 під час здійснення габаритно-вагового контролю, посадовими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, відповідно Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС Пром Груп» складено акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0006474 та №187870, а також довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю у зв'язку з виявленням на транспортному засобі VOLVO FMX (реєстраційний номер НОМЕР_1 ) перевищення навантаження на строєну вісь на 6 770 тонн.
Транспортний засіб VOLVO FMX (реєстраційний номер НОМЕР_1 ) належить на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю «ДСП ром Груп», що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, копія якого міститься в матеріалах справи.
Прокурор вказує, що під час перевірки був присутній водій ОСОБА_1 . Зазначена перевірка здійснювалась згідно направлення на рейдову перевірку №000147 від 04.10.2019, наданого начальником Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Зелінським С.А.
Прокурор зазначає, що уповноваженими посадовими особами Київського міжрегіонального управління Державної служби України з безпеки на транспорті, у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007, здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на суму 148,40 євро (4027,58) станом на момент складання розрахунку відповідно до офіційного курсу валют, встановленому Національним банком України), що підтверджується розрахунком Київського міжрегіонального управління Державної служби України з безпеки на транспорті та інформацією з веб-порталу www.bank.gov.ua (а.с.32).
Однак, відповідачем оплату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування не здійснено.
Таким чином, прокурор просить суд стягнути з відповідача плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування у розмірі 4027,58грн.
Відповідно до ст. 131-1 Конституції України прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про прокуратуру" на прокуратуру покладаються, зокрема, функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначеним цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Згідно ч. 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
У п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, зазначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 (далі - Положення), Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно з пп. 1 п. 4 Положення, основними завданнями Укртрансбезпеки є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті.
Підпунктами 15,27 пункту 5 Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Таким чином, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) під час здійснення своїх повноважень є органом, наділеним спеціальною компетенцією, якому надано повноваження щодо реалізації політики держави з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування.
В обґрунтування підстав для звернення до суду з даним позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, прокурор зазначає, що позивач з часу встановлення порушення не вжито достатніх заходів щодо стягнення з відповідача плати за проїзд великовагового транспортну автомобільними дорогами загального користування, що свідчить про неналежне здійснення нею захисту інтересів держави.
Судом встановлено, що Державна служба України з безпеки на транспорті не вчиняла дій, спрямованих на стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу з напівпричепом, вагові параметри яких перевищували нормативні, що витікає також з тексту позовної заяви та відзиву на позовну заяву.
Крім того, з листа №33828/18/24-20 від 23.04.2020 вбачається, що Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки просить прокуратуру розглянути можливість щодо представництва інтересів держави в особі Укртрансбезпеки в суді з питань стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування.
Прокуратурою було направлено лист до Державної служби України з безпеки на транспорті та Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки лист-повідомлення №35-1554вих.20 від 28.04.2020 щодо представництва прокурором в суді інтересів держави в особі відповідних суб'єктів владних повноважень, в якому зазначено, що з метою належного виконання функцій представництва інтересів держави в суді, в порядку ч.4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» Заступник керівника Броварської місцевої прокуратури повідомляє про те, що прокуратура має намір звернутися до господарського суду Київської області з позовом в інтересах держави в особі Державною службою України з безпеки на транспорті в особі Київського міжрегіонального управлінням Укртансбезпеки до ТОВ «ДСП ром Груп» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами у розмірі 4 027,58грн
Таким чином, суд дійшов висновку, що прокурором було доведено нездійснення позивачем захисту інтересів держави у спірних правовідносинах.
Як зазначено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.06.2018 у справі № 820/1203/17 за своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування.
Відповідно до ч.1 ст. 224 ГК України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Частинами 1 та 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
У статті 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частина 2 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» встановлює, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 , за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Відповідно до ч. 3 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом (окрім зазначених у ч.2 даної статті) є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.
Згідно п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Згідно з п. 30 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів тв. Інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету міністрі України № 879 від 27.06.2007 (далі - Порядку №879), плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг)хВ, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Відповідно п. 31-1 Порядку № 879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Розмір плати за проїзд визначено прокурором у відповідності до вимог зазначених вище норм Порядку № 879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879).
Крім того п. 27 Порядку № 879 передбачено, що плата за проїзд справляється національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України, одним з джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Уповноваженими посадовими особами Київського міжрегіонального управління Державної служби України з безпеки на транспорті здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на суму 92,55 євро (2868,12) станом на момент складання розрахунку відповідно до офіційного курсу валют, встановленому Національним банком України.
Відповідно до п. 41 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, Київським міжрегіональним управлінням Державної служби України з безпеки на транспорті було акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0006474 та №187870, в яких місцем розташування пункту проведення габаритно-вагового контролю є автомобільна дорога: село Велика Димерка. У довідці про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 09.10.2019 місцем розташування пункту проведення габаритно-вагового контролю є автомобільна дорога: Р-03 під'їзд до М-03км 4+100.
Прокурором надано до матеріалів справи щотижневий графік рейдових перевірок Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у період з 07.10.2019 по 13.10.2019 затвердженого заступником начальника управління С. Зелінським, графік щоденної роботи пересувного пункту вагового та габаритного контролю на жовтень 2019 року, направлення на рейдову перевірку №000147 від 04.10.2019.
В акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідці про результати здійснення габаритно-вагового контролю вказані дата в місце проведення габаритно-вагового контролю, отже суд не приймає до уваги заперечення відповідача щодо відсутності визначення місця проведення габаритно-вагового контролю.
Прокурором також надано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №35-02/5338 від 31.01.2020, сертифікат перевірки типу №UA.TR.002.СТ.0115-17Rev.0 від 27.11.2017, сертифікат відповідності UA.TR.002СВ.0300-17 від 27.11.2017 та додаток до нього, декларація відповідності від 27.11.2017 №2.
Заперечуючи проти позову відповідач вказує, що в акті №187870 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 09.10.2019 не зазначено на підставі якого документу було встановлено, що саме відповідач здійснював зазначене в акті перевезення.
Відповідач зазначає, що ТОВ «ДС Пром Груп» є власником вантажного автомобіля зазначеного в акті, але відповідно до договору оренди №369 від 01.009.2019 передали вказаний автомобіль у тимчасове користування іншому товариству. На підтвердження вказаних обставин відповідачем надано: договір оренди №369 (транспортних засобів спецтехніки) від 01.09.2019; акт прийому-передачі транспортних засобів.
Однак, в матеріалах справи міститься товарно-транспортна накладна №А091019-1 від 09.10.2019, відповідно до якої зазначено автомобіль «VOLVO 07-82», автомобіль перевізник «ТОВ «ДС Пром Груп»», замовник «ТОВ «ДС Пром Груп»», вантажовідправник «ТОВ «ДС Пром Груп»», вантажоодержувач «ТОВ «ДС Пром Груп»», пункт навантаження с. Рожни, пункт розвантаження м. Бровари АБЗ, найменування вантажу пісок 23,10 тонн, яка підписана посадовою особою позивача і містить його печатку та водія.
Тобто, відповідно до вказаної товарно-транспортної накладної саме відповідач є перевізником.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню на суму 4027,58грн.
В силу ст. 129 ГПК України, судові витрати, понесені позивачем у зв'язку з оплатою позову судовим збором, підлягають відшкодуванню позивачу за рахунок відповідача, у розмірі 2102,00грн.
Керуючись ст. ст. 129, 233, 236-238, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС Пром Груп» (07400, Київська область, м. Бровари, вул. Олега Онікієнка, 2/1; ідентифікаційний код 39810010) на користь Державного бюджету України (отримувач УК у Шевченківському район м. Києва, р/р 398999980000031216026011 в ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37995466) 4027,58грн плату за проїзд дорогами великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС Пром Груп» (07400, Київська область, м. Бровари, вул. Олега Онікієнка, 2/1; ідентифікаційний код 39810010) на користь прокуратури Київської області (01601, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 27/2, ідентифікаційний код 02909996) 2102,00грн в рахунок відшкодування витрат, понесених на оплату позову судовим збором.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 01.10.2020
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.І. Чонгова