Постанова від 29.09.2020 по справі 120/1146/20-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/1146/20-а

Головуючий у 1-й інстанції: Поліщук І.М.

Суддя-доповідач: Франовська К.С.

29 вересня 2020 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Франовської К.С.

суддів: Кузьменко Л.В. Совгири Д. І.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2020 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому просив :

- визнати протиправним рішення Головного управління ПФУ у Вінницькій області, оформлене листом №714-559/Б-02/8-0200/20 від 19.02.20 року про відмову у перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року, виданої Головним управлінням Національної гвардії України № 27/32/5-1106 від 03.01.2020 року ;

- зобов'язати Головне управління ПФУ у Вінницькій області перерахувати призначену йому пенсію з 01.03.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року, виданої Головним управлінням Національної гвардії України № 27/32/5-1106 від 03.01.2020 року з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, вказаних у довідці.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Головного управління Національної гвардії України від 03.01.2020 №27/32/5-1106.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2018 у відповідності до довідки Головного управління Національної гвардії України від 03.01.2020 №27/32/5-1106.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, вважаючи його безпідставним, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оскаржило його, подавши апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 Національної гвардії України (особистий номер НОМЕР_2 ) м. Винниця на посаді начальника варти відділення начальників варт стрілецького батальйону в/ч НОМЕР_1 Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, прапорщик.

13.12.2017 наказом (по стройовій частині) № 328 Т.в.о. командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 позивач був виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення на підставі наказу № 73 від 07.12.2017 начальника Західного ТУ НГУ Про звільнення прапорщика ОСОБА_1 начальника варти відділення начальників варт стрілецького батальйону відповідно до п.п. "Б" п. 1 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у запас ЗС України за станом здоров'я.

Відповідно до матеріалів пенсійної справи позивача, з 14.12.2017 йому призначено пенсію на підставі Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення, з урахуванням наступного грошового забезпечення:

- посадовий оклад - 760.00 грн.;

- підвищення посадового окладу (особливі умови служби) - 114.00 грн.;

- оклад за військове звання - 60.00 грн.;

- процентна надбавка за вислугу років 40% - 373.60 грн.;

- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 5 240.48 грн., у т.ч.:

- надбавка за кваліфікацію в/сл 2 клас - 5%;

- надбавка за особливо важливі завдання - 50%;

- премія - 575%.

Всього: 6 548.08 грн., основний розмір пенсії (70% грошового забезпечення): 4 583.66 грн.;

та з урахуванням збільшення пенсії за:

- учасник АТО бойових дій (ст. 6) - 363.00 грн.;

- Учасник бойових дій - 40.00 грн.

Усього пенсія склала: 4 986.66 грн.

Відповідно до Довідки ГУ НГУ від 21.03.2018 № 27/33/5-72 грошове забезпечення станом на 01.03.2018, за посадою яку обіймав позивач на день звільнення зі служби, становило:

- посадовий оклад : 3 170.00 грн.;

- оклад за військове звання: 950.00 грн.;

- надбавка за вислугу років - 50%: 2 060.00 грн.;

Всього: 6 180.00 грн.

З 01.04.2018 позивачу було проведено перерахунок пенсії на підставі вказаної Довідки, з урахуванням наступного грошового забезпечення:

- посадовий оклад : 3 170.00 грн.;

- оклад за військове звання: 950.00 грн.;

- надбавка за вислугу років - 50%: 2 060.00 грн.;

Всього: 6 180.00 грн., основний розмір пенсії (70% грошового забезпечення): 4 326.00 грн.

та з урахуванням підвищень або надбавок до пенсії:

- учасник АТО бойових дій (ст. 6) - 363.00 грн.;

- Учасник бойових дій - 40.00 грн.;

- доплата до попереднього розміру пенсії (пост. КМУ 103 від 21.02.2018) - 257.66 грн.

Усього пенсія склала: 4 986.66 грн.

Не погоджуючись з вказаними довідкою та перерахунком пенсії, позивач звернувся до відповідача та третьої особи з відповідними заявами, а оскільки у перерахунку йому було відмовлено, позивач звернувся в Окружний адміністративний суд м.Києва з позовом (справа №320/2399/19) до Головного управління Національної гвардії України в якому просив зобов'язати відповідача видати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, до якої включити окрім посадового окладу, окладу за військове (спеціальне) звання, та процентної надбавки за вислугу років, ще й середньомісячні суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у т. ч. надбавки за кваліфікацію в/сл 2 клас 5%, надбавки за особливо важливі завдання 50% та премії - 575%, які позивач отримував під час проходження служби, із яких було сплачено Єдиний соціальний внесок та які були враховані при призначенні позивачу пенсії за вислугу років.

Рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 29.11.2019 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано частково протиправним рішення Головного управління Національної гвардії України , оформлене листом №27/33/5-Б648, зокрема в частині відмови включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії середньомісячних сум додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у т.ч., надбавки за кваліфікацію в/сл 2 клас 5%, та премії - 575%.

Зобов'язано Головне управління Національної гвардії України скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.03.2018, до якої включити окрім посадового окладу, окладу за військове (спеціальне) звання, та процентної надбавки за вислугу років, ще й середньомісячні суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у т. ч. надбавки за кваліфікацію в/сл 2 клас 5% та премії - 575%, які ОСОБА_1 отримував під час проходження служби, із яких було сплачено єдиний соціальний внесок та які були враховані при призначенні позивачу пенсії за вислугу років.

В іншій частині позову відмовлено.

На виконання зазначеного судового рішення, Головне управління Національної гвардії України склало нову довідку від 03.01.2020 №27/32/5-1106 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу.

Дана довідка від 03.01.2020 №27/32/5-1106 направлена до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, однак, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі цієї довідки, із посиланням на те, що рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.11.2019 у справі №320/2399/19 не містить зобов'язань до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, апеляційний суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Статтею 9 Закону № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Колегія суддів зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

При цьому колегія суддів зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна з а я в а пенсіонера та д о д а н і до неї д о к у м е н т и, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

До того ж рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Аналогічна правова позиція з подібних правовідносин висловлена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у справі № 160/8324/19, якою апеляційні скарги Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України і Пенсійного фонду України залишено без задоволення, рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі залишено без змін.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

З огляду на викладене, рішення суду першої інстанції в частині визначення дати перерахунку пенсії позивачу підлягає зміні.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 317 КАС України, зміна судового рішення може полягати в доповненні або зміні його мотивувальної та (або) резолютивної частини.

З урахуванням наведеного, апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвалене судом першої інстанції рішення в частині визначення дати перерахунку пенсії - зміні з наведених підстав.

В решті рішення є законним, обґрунтованим, підстав для його скасування не встановлено.

Відповідно до ст.139 КАС України, судові витрати розподілу не підлягають.

Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.6 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому відповідно до п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу судове рішення за результатами її розгляду судом апеляційної інстанції в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області задовольнити частково.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17 квітня 2020 року в частині визначення дати перерахунку пенсії ОСОБА_1 змінити, зазначивши такою 01 квітня 2019 року.

В решті рішення залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Постанова суду складена в повному обсязі 29 вересня 2020 року.

Головуючий Франовська К.С.

Судді Кузьменко Л.В. Совгира Д. І.