Ухвала від 28.09.2020 по справі 910/13550/17

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

"28" вересня 2020 р. Справа№ 910/13550/17

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Кравчука Г.А.

суддів: Тарасенко К.В.

Коробенка Г.П.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані", м. Київ (вхід.№09.1-04.1/2580/20)

на рішення Господарського суду міста Києва від 14.02.2019 (повний текст складено 25.02.19)

у справі №910/13550/17 (суддя Привалов А.І.)

за позовом Національного банку України, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія", м. Київ

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Фінансова ініціатива", м. Київ

про звернення стягнення на предмет іпотеки,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 14.02.2019 у справі №910/13550/17 позовні вимоги задоволено частково.

Звернуто стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором від 29.12.2009, що укладений між Національним банком України та Відкритим акціонерним товариством "Залізничник", посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуд Л.М., і зареєстрованим в реєстрі за №2368, а саме: торгово-адміністративні приміщення, загальною площею 1542,1 кв.м, що знаходяться за адресою: Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, будинок 19а, в рахунок погашення заборгованості публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Фінансова ініціатива" перед Національним банком України за кредитним договором № 61/09 від 29.12.2009 у загальному розмірі 877 654794,51 грн., яка складається з: залишоку заборгованості за кредитом - 800 000 000,00 грн.; заборгованості за процентами - 77 654 794,51 грн.; штрафу за неналежне виконання зобов'язань за Кредитним договором - 30 000,00 грн.

Встановлено спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом України "Про виконавче провадження".

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" на користь Національного банку України витрати по сплаті судового збору в сумі 240 000,00 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані", звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 14.02.2019 скасувати та постановити нове, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №910/13550/17 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді Кравчука Г.А.(доповідач у справі), суддів Тарасенко К.В. та Коробенка Г.П.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 13.04.2020 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані" залишено без руху на підставі ч. 3 ст. 260 ГПК України та надано апелянту строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання даної ухвали, а саме надавши суду апеляційної інстанції докази сплати судового збору в сумі 360 000,00 грн. та заяву, в якій зазначити підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, шляхом подання до суду відповідної заяви про усунення недоліків.

Як вбачається з матеріалів справи ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 13.04.2020 скаржник отримав 28.04.2020, що підтверджується поштовим повідомленням № 0411630842573, яке міститься в матеріалах справи, тобто перебіг строку встановленого судом для усунення недоліків починається з 14.04.2020 та закінчується 23.04.2020.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 пербіг процесуальнрого строку починається з настуного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою повязано його початок.

Згідно п.4 ч. 1 ст. 261 ГПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Враховуючи, що скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд на підставі п.4 ч. 1 та ч. 4 ст. 261 ГПК України відмовляє Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані" у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані" на рішення Господарського суду міста Києва від 14.02.2019 у справі №910/13550/17 та повертає йому апеляційну скаргу та додані до скарги матеріали.

Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260, 261 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті апеляційного провадження за його апеляційною скаргою на рішення Господарського суду міста Києва від 14.02.2019 у справі №910/13550/17. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія з управляння активами" ГРУ Компані" апеляційну скаргу та додані до скарги матеріали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку, передбаченому ст.ст. 286 - 291 ГПК України.

Головуючий суддя Г.А. Кравчук

Судді К.В. Тарасенко

Г.П. Коробенко

Попередній документ
91872368
Наступний документ
91872370
Інформація про рішення:
№ рішення: 91872369
№ справи: 910/13550/17
Дата рішення: 28.09.2020
Дата публікації: 01.10.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; банківської діяльності; кредитування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (22.07.2020)
Дата надходження: 02.07.2020
Предмет позову: звернення стягнення на предмет іпотеки
Розклад засідань:
05.02.2020 10:30 Північний апеляційний господарський суд
26.05.2020 15:00 Північний апеляційний господарський суд
01.10.2020 15:20 Північний апеляційний господарський суд
21.01.2021 15:40 Північний апеляційний господарський суд
12.04.2021 12:00 Північний апеляційний господарський суд
23.09.2021 12:30 Господарський суд міста Києва
28.10.2021 12:45 Господарський суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРАВЧУК Г А
КРАСНОВ Є В
суддя-доповідач:
КРАВЧУК Г А
КРАСНОВ Є В
ПРИВАЛОВ А І
ПРИВАЛОВ А І
3-я особа:
ТОВ "Компанія з управління активами "Гру Форс Компані"
GRESLY HOLDINGS LIMITED (Грізлі Холдінг Лімітед)
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
ПАТ "Комерційний банк "Фінансова ініціатива"
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Фінансова ініціатива"
3-я особа відповідача:
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Фінансова ініціатива"
відповідач (боржник):
ТОВ "Станіславська торгова компанія"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія"
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія"
Державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України Берегових В.С.
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "ГРУ ФОРС КОМПАНІ"
GRESLY HOLDING LIMITED (ГРІЗЛІ ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД)
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Компанія з управління активами "Гру Форс Компані"
ТОВ "Станіславська торгова компанія"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія"
GRESLY HOLDINGS LIMITED (Грізлі Холдінг Лімітед)
GRESLY HOLDINGS LIMITED (ГРІЗЛІ ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД)
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія"
позивач (заявник):
Національний банк України
суддя-учасник колегії:
КОЗИР Т П
КОРОБЕНКО Г П
КУШНІР І В
КУШНІР І В (ЗВІЛЬНЕНИЙ)
МАЧУЛЬСЬКИЙ Г М
МОГИЛ С К
ПІЛЬКОВ К М
ТАРАСЕНКО К В
ЧОРНОГУЗ М Г
ШАПТАЛА Є Ю
третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору:
ТОВ "Компанія з управління активами "Гру Форс Компані"
GRESLY HOLDINGS LIMITED (ГРІЗЛІ ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД)