Справа № 357/9702/20
1-в/357/515/20
Категорія
29.09.2020 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючий суддя - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №7 в м. Біла Церква справу за поданням начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 30 травня 2019 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.15 ч.2 ст.185 ч.1 КК України у виді арешту на строк 3 (три) місяці;
- 30 травня 2019 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.15 ч.2 ст.185 ч.2 КК України у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік,
про встановлення адміністративного нагляду, -
29 вересня 2020 року за підписом начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який перебуває під профілактичним наглядом.
Подання обґрунтоване тим, що 13 березня 2020 року ОСОБА_4 звільнився з державної установи «Київський слідчий ізолятор» та враховуючи, що він був засуджений за вчинення тяжкого злочину, за що відповідно до ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачається встановлення адміністративного нагляду, він був поставлений на профілактичний облік, як особа формально підпадаюча під адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 звільнившись з місць позбавлення волі прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 де на даний час і проживає.
Незважаючи на неодноразові попередження працівників поліції, які здійснювали за ним нагляд, ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, неодноразово допускав вчинення адміністративних правопорушень, за що притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 05 травня 2020 року близько 12:00 год., ОСОБА_4 пив пиво на території БЗШ №11 по вул. Східна 20, м. Біла Церква в невстановленому для цього громадському місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді попередження; 05 травня 2020 року близько 13:00 год., ОСОБА_4 по вул. Східна в м. Біла Церква здійснив прохід через залізничні колії в забороненому законом місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.109 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження; 06 травня 2020 року близько 08:00 год., ОСОБА_4 палив цигарки на території БЗШ №11 по вул. Східна 20, м. Біла Церква в забороненому для цього законом місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження; 16 травня 2020 року близько 12:30 год., ОСОБА_4 перебуваючи поруч з буд. 53 по вул. Леваневського м. Біла Церква придбав у невідомої особи пляшку з самогоном, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 17 (сімнадцять) грн.; 17 травня 2020 року близько 11:20 год., ОСОБА_4 перебуваючи поруч з буд. 53 по вул. Леваневського м. Біла Церква придбав у невідомої особи пляшку з самогоном, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 17 (сімнадцять) грн.; 18 травня 2020 року близько 09:00 год., ОСОБА_4 перебуваючи поруч з буд. 53 по вул. Леваневського, м. Біла Церква придбав у невідомої особи пляшку з самогоном, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 17 (сімнадцять) грн.; 11 вересня 2020 року близько 15:00 год., ОСОБА_4 перебуваючи поруч БК «Росава» по вул. Леваневського 53 м. Біла Церква виражався нецензурною лайкою в громадському місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП та матеріали направлені до Білоцерківського міськрайонного суду для прийняття остаточного рішення, на даний час рішення не прийнято; 25 вересня 2020 року близько 15:00 год., ОСОБА_4 перебуваючи по АДРЕСА_1 зберігав при собі пляшку з самогоном, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.176 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 51 (п'ятдесят одна) грн.; 26 вересня 2020 року близько 13:20 год., ОСОБА_4 пив пиво на зупинці громадського транспорту по вул. Грибоєдова, м. Біла Церква в невстановленому для цього громадському місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу 102 (сто дві) грн.; 26 вересня 2020 року близько 13:00 год., ОСОБА_4 палив цигарки на зупинці громадського транспорту по вул. Грибоєдова, м. Біла Церква в забороненому для цього законом місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 170 (сто сімдесят) грн.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, схильний до зловживання алкогольних напоїв та вчинення адміністративних правопорушень, веде антигромадський спосіб життя та підтримує стосунки з особами, що схильні до порушень громадського порядку та вчинення злочинів.
Аналізуючи вищевикладене можна зробити висновок, що ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, а тому він залишається небезпечним для суспільства та потребує постійного контролю з боку працівників Національної поліції.
Представник Білоцерківського ВП ГУНП дільничний в Київській області в судовому засіданні подання підтримав, наполягав на його задоволенні.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував протии задоволення клопотання.
Вивчивши надане подання, документи та докази додані до нього, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд вважає, що подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області підлягає задоволенню часткове як обґрунтоване з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N264/94-ВР (надалі Закон) із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції (ст.1 Закону).
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст.2 Закону).
Згідно п. "в" ст.3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст.4 Закону є: матеріали органів Національної поліції щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, … адміністративний нагляд щодо осіб, вказаних у п. "в" ст. 3 Закону, встановлюється на той же строк після того як вони звільнились з виправно-трудової установи. Строк адміністративного нагляду не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (п.3).
Згідно ст.10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ст.6 Закону).
Як вбачається з матеріалів доданих до подання, ОСОБА_4 був неодноразово засуджений. Після звільнення з місць позбавлення волі по відбуттю строку, неодноразово порушував громадський порядок за що притягувався до адміністративної відповідальності Білоцерківським ВП ГУНП в Київській області за що отримувала попередження, штраф.
ОСОБА_4 характеризується негативно, схильний до зловживання алкогольних напоїв та вчинення адміністративних правопорушень, веде антигромадський спосіб життя та підтримує стосунки з особами, що схильні до порушень громадського порядку та вчинення злочинів.
Такі дії ОСОБА_4 свідчать, що він не бажає стати на шлях виправлення, але добровільно погодився на встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_4 будучи неодноразово засудженим, на шлях виправлення не встав, а продовжує систематично здійснювати адміністративні правопорушення, вчиняти нові злочини, що свідчить про те, що він залишається небезпечним для суспільства, а тому подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП України в Київської області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково з одночасним встановленням обмежень відносно поведінки ОСОБА_4 .
Керуючись ст.ст.3 п."в", 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" N 264/94-ВР, Постановою Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28.03.86 року N 3 з послідуючими змінами, ст.ст.369-372, 539 КПК України, суд,-
Подання начальника Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, адміністративний нагляд строком шість місяців та встановити наступні обмеження:
- заборонити виходити з кв. АДРЕСА_2 з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня;
-заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Біла Церква, без дозволу органів Національної поліції;
-1 (першу), 3 (трет'ю) суботу кожного місяця з'являтися на реєстраційну відмітку з 09.00 год. до 11.00 год. до Білоцерківського ВП ГУНП за адресою: Київські області, м. Біла Церква, вул. Привокзальна 3;
-заборонити відвідувати місця де дозволено торгівлю спиртними напоями на розлив.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанову суду надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд - Білоцерківського ВП ГУНП України в Київській області.
Контроль за поведінкою піднаглядного ОСОБА_4 покласти на Білоцерківський ВП ГУНП України в Київській області.
Роз'яснити ОСОБА_4 , що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду може ставиться питання про притягнення до відповідальності згідно з законодавством.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1