Справа №295/11497/20
1-кс/295/4738/20
Іменем України
24.09.2020 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні №12018060000000068 прокурором Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Прокурор звернувся до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, посилаючись на те, що слідчим СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018060000000068 від 13.03.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 15.03.2017 на підставі розпорядження міського голови №196 між Житомирським міським головою та ОСОБА_4 укладено контракт про призначення останнього на посаду начальника комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради в термін з 17 березня 2017 року по 17 березня 2021 року.
Відповідно до обов'язків, визначених контрактом, керівник зобов'язується здійснювати поточне управління оперативно-господарською, правовою, кадровою та фінансовою роботою підприємства, забезпечувати виконання його статутних цілей і фінансової дисципліни, діяльності, направленої на отримання прибутку, та інвестиційної привабливості підприємства, ефективного використання майна, та інших об'єктів власності підприємства. Керівник зобов'язаний неухильно дотримуватись положень чинного законодавства України, забезпечувати виконання фінансових планів підприємства, виробничих програм, договірних та інших зобов'язань, які прийняло на себе підприємство на виконання розпоряджень міського голови, рішень власника та органу управління майном, забезпечувати цільове використання бюджетних, позабюджетних та спеціальних коштів, забезпечити виконання додаткових угод, якщо такі угоди уклались до контракту, ін.
За змістом клопотання, 12 квітня 2017 року тендерним комітетом Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за наслідками відкритих торгів визначено ФОП ОСОБА_5 переможцем відкритих торгів закупівлі бензину та дизельного палива на загальну суму 2 720 000 грн. з подальшим укладанням договору на закупівлю.
Як наслідок, між комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі начальника ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5 укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти за №59 від 24.04.2017, за умовами якого ФОП ОСОБА_5 зобов'язався поставити комунальному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_1 » бензин А92 в кількості 74 140 літрів на суму 800 000 грн. та дизельне паливо в кількості 120 000 літрів на суму 1 920 000 грн. згідно специфікації, що є невід'ємною частиною договору.
Згідно специфікації №1, що є невід'ємною частиною Договору №59 від 24.04.2017, вартість бензину А92 становила 10 грн. 79 коп. за літр, а вартість дизельного палива становила 16 грн. за літр.
У відповідності до пункту 5.1 зазначеного Договору поставка товару здійснюється на підставі заявок Замовника, викладених у письмовому вигляді, та переданих поштою, або особисто, або на електронну адресу Продавця. При цьому заявка вважається погодженою з Продавцем на весь товар, що містився в заявці, або на частину товару, який містився в заявці та який продавець зобов'язується відвантажити, з моменту її отримання продавцем. Згідно пункту 11.1 Договору його істотні умови не можуть змінюватися після його підписання до виконання сторонами зобов'язань у повному обсязі, крім випадків, передбачених ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
Прокурор у клопотанні вказує, що всупереч вищезазначеному, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №1 від 03.05.2017 та Специфікацію №2 від 03.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 договору №59 від 24.04.2017 в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 67396,80 л., вартістю 11 грн. 87 коп. за один літр, Дизельне паливо - 109090 л., вартістю 17 грн. 60 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №2 від 04.05.2017 та Специфікацію №3 від 03.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017 в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 67396,80 л., вартістю 11 грн. 87 коп. за один літр, Дизельне паливо - 109090 л., вартістю 17 грн. 60 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №3 від 05.05.2017 та Специфікацію №4 від 05.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017 в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 55671,5379 л., вартістю 14 грн. 37 коп. за один літр, Дизельне паливо - 90140, 845 л., вартістю 21 грн. 30 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №4 від 12.05.2017 та Специфікацію №5 від 12.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017, в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 50664,9778 л., вартістю 15 грн. 79 коп. за один літр, Дизельне паливо - 84358,5237 л., вартістю 22 грн. 76 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №5 від 13.05.2017 та Специфікацію №6 від 13.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017, в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості від товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 46109,51 л., вартістю.. 17 грн. 35 коп. за один літр, Дизельне з додатками та додатковим паливом - 84358, 5237 л., вартістю 22 грн. 76 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №6 від 15.05.2017 та Специфікацію №7 від 15.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017 в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 41950,7079 л., вартістю 19 грн. 07 коп. за один літр, Дизельне паливо - 84358, 5237 л., вартістю 22 грн. 76 коп. за один літр.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно, в інтересах ФОП ОСОБА_5 уклав з останнім додаткову угоду №7 від 16.05.2017 та Специфікацію №8 від 16.05.2017, якими внесено зміни до п.п. 1.2, 2 Договору №59 від 24.04.2017 в частині збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості товару, що підлягав поставці, а саме: Бензин А92 - 38167,9389 л., вартістю 20 грн. 96 коп. за один літр, Дизельне паливо - 84358,5237 л., вартістю 22 грн. 76 коп. за один літр.
В рамках кримінального провадження призначено та на даний час триває проведення судово-економічної експертизи.
Зі змісту клопотання вбачається, що під час проведення судово-економічної експертизи експертом ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою повного та всебічного дослідження заявлено клопотання про надання додаткових документів, а саме:
1. Оригіналу договору №59 від 24.04.2017 з додатками та додатковими угодами до нього.
2. Первинних та інших облікових документів (накладні, акти, тощо), підтверджуючих отримання КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від ФОП ОСОБА_5 матеріальних цінностей згідно договору №59 від 24.04.2017 та додаткових угод до нього.
3. Документів (платіжні доручення, виписки з бюджетних рахунків тощо - з відмітками (штампами) казначейства, підтверджуючих оплату КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » матеріальних цінностей, отриманих від ФОП ОСОБА_5 згідно договору №59 від 24.04.2017 та додаткових угод до нього.
З огляду на викладене у клопотанні, прокурор просить надати тимчасовий доступ до документів в ІНФОРМАЦІЯ_4 з можливістю вилучення оригіналів документів щодо наявних договірних відносин між комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради та ФОП ОСОБА_5 за договором №59 від 24.04.2017 на поставку пального, в тому числі документів, щодо реєстрації та обліку бюджетних (фінансових) зобов'язань в ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Прокурор в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно до положень п.п. 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З огляду на те, що вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а довести обставини, викладені у клопотанні, іншим способом не представляється можливим, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
З огляду на наведені у клопотанні обставини розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають речі чи документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.132, 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Надати прокурорам Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , слідчому СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів в ІНФОРМАЦІЯ_4 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , фактична адреса: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення оригіналів документів щодо наявних договірних відносин між комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради та ФОП ОСОБА_5 за договором №59 від 24.04.2017 на поставку пального, в тому числі документів щодо реєстрації та обліку бюджетних (фінансових) зобов'язань в ІНФОРМАЦІЯ_4 (реєстрів бюджетних, фінансових зобов'язань розпорядників; реєстрів-розпоряджень на виділення коштів з бюджетів місцевого самоврядування на оплату зобов'язання; поданих розпорядником документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань; підтверджуючі документи на уточнення реквізитів чи інших даних бюджетних зобов'язань; заявки на видачу готівки; договорів, угод, додатків до них поданих для підтвердження факту взяття чи зняття зобов'язання; товарно-транспортних, податкових, видаткових накладних; платіжних доручень; рахунків; актів виконаних робіт, ін.), що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12018060000000068.
Встановити строк дії ухвали до 24.10.2020 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1