Справа № 143/1109/20
Іменем України
28.09.2020 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУ НП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Встановив:
На розгляд до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 394834, згідно із яким 26.08.2020 року о 23 год. 45 хв. громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження встановлені постановою про встановлення адміністративного нагляду.
Дослідивши вказаний протокол та додані до нього матеріали, суддя приходить до висновку, що його слід повернути до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУ НП у Вінницькій області на доопрацювання з наступних підстав.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 394834 від 27.08.2020 року, зазначено, що ОСОБА_1 порушив обмеження встановлені постановою про встановлення адміністративного нагляду.
Проте, в порушення вимог ст. 251 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення не додано копії постанови про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність вищезазначеного недоліку унеможливлює розгляд адміністративного матеріалу.
За таких обставин адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає поверненню до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУ НП у Вінницькій області для доопрацювання та усунення недоліків, оскільки вищезазначене порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлює розгляд по суті протоколу в судовому засіданні.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 7, 245, 251, 278, 280 КУпАП, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП повернути до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУ НП у Вінницькій області для доопрацювання відповідно до вимог закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя