справа№1.380.2019.006114
з питань заміни сторони виконавчого провадження
22 вересня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Карп'як О.О. секретар судового засідання Лубоцька Н.І., за участю: представника позивача Яценко С.А., представника відповідача Добровольскої Ю.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові заяву представника відповідача про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення середнього заробітку у зв'язку з невиплатою належних сум грошового забезпечення при звільненні,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду 09 вересня 2020 року надійшла заява представника відповідача про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення середнього заробітку у зв'язку з невиплатою належних сум грошового забезпечення при звільненні, у якій заявник (відповідач) просить замінити сторону виконавчого провадження у справі з Головного управління ДПС у Львівській області на Головне управління ДФС у Львівській області.
Вказане клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_1 звільнений з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Львівській області. Станом на день подання заяви в організаційній структурі Головного управління ДПС у Львівській області відсутній підрозділ податкової міліції та відповідно кошторисні призначення по КЕКВ 2112 «Грошове забезпечення» не затверджено. Відповідно до Додатку № 2 постанови КМ України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС у Львівській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Львівській області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 року № 846 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» зазначено, що пункт 2 постанови КМУ від 18.12.2018 року № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Однак, відповідно до організаційної структури Головного управління ДФС у Львівській області на 2020 рік з урахуванням переліку змін № 1 від 21.05.2020 року, затвердженої 06.02.2020 року, відділ протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління входить до складу Головного управління ДФС у Львівській області. Кінцевим етапом в процедурі ліквідації є внесення державним реєстратором до Реєстру даних про проведення реєстрації припинення юридичної особи. Згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діяльність Головного управління ДФС у Львівській області ще не припинено.
Таким чином, Головне управління ДПС у Львівській області не може бути боржником у даному виконавчому провадженні, оскільки оперативне управління у якому працював Позивач залишилось у складі Головного управління ДФС у Львівській області та не було включено до структури Головного управління ДПС у Львівській області. З огляду на наведене, просить суд замінити сторону виконавчого провадження.
Представник відповідача в судовому засіданні вказану заяву підтримав, просив суд замінити сторону виконавчого провадження з Головного управління ДПС у Львівській області на Головне управління ДФС у Львівській області.
Представник відповідача заперечив щодо замінити сторони виконавчого провадження на Головне управління ДФС у Львівській області.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що така підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2020 року, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2020 року, позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення середнього заробітку у зв'язку з невиплатою належних сум грошового забезпечення при звільненні задоволено частково - стягнуто з Головного управління ДПС у Львівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток у зв'язку з невиплатою належних сум грошового забезпечення при звільненні за період з 26.01.2019 по 18.11.2019 в сумі 316253,22 грн.; в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
На виконання судового рішення Львівським окружним адміністративним судом 17.07.2020 року видано виконавчий лист № 1.380.2019.006114, боржником у якому зазначено - Головне управління ДПС у Львівській області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 створено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу та установлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступником прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби відповідних сферах діяльності.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» від 19.06.2019 № 537 створено як юридичні особи публічного права територіальні органи державної податкової служби, в тому числі ГУ ДПС у Львівській області.
31.07.2019 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань внесено запис про створення юридичної особи - ГУ ДПС у Львівській області (ЄДРПОУ 43143039).
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
Відповідно до пункту 5 вказаного Порядку орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Пунктом 6 зазначеного Порядку передбачено, що права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі припинення одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у графі дані про перебування юридичної особи в процесі припинення зазначено, що з 02.08.2019 ГУ ДФС у Львівській області (код ЄДРПОУ 39462700) перебуває в стані припинення.
Позивач, ОСОБА_1 , звільнений з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Львівській області (наказ від 23.01.2019 №42-о, а.с.9).
Таким чином, оперативне управління, у якому працював позивач, залишилось у складі Головного управління ДФС у Львівській області та не було включено до структури Головного управління ДПС у Львівській області.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону рішення підлягають примусовому виконанню, зокрема, на підставі таких виконавчих документів, як виконавчі листи та накази, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
01.01.2013 набрав чинності Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (редакція від 05.06.2016 року), відповідно до ч. 1 ст. 3 якого Державною казначейською службою України здійснюється виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу.
Згідно ч. 1,5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Відповідачем подано до заяви лист ГУ ДКС України у Львівській області від 03.09.2020 з переліком виконавчих документів про стягнення коштів, серед яких зазначено №1.380.2019.006114, стягувач ОСОБА_1 , боржник ГУ ДПС у Львівській області.
За приписами статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.
Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13 грудня 2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт З мотивувальної частини Рішення від 25 квітня 2012 року № 11-рп/2012).
Оскільки Головне управління ДФС у Львівській області не є таким, що припинилось, суд дійшов висновку, про заміну боржника з Головного управління ДПС у Львівській області на Головне управління ДФС у Львівській області.
Розглянувши заяву представника відповідача про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення середнього заробітку у зв'язку з невиплатою належних сум грошового забезпечення при звільненні, суд приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення та заміни сторони у виконавчому провадженні.
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
Заяву Головного управління ДПС у Львівській області про заміну боржника у виконавчому провадженні - задоволити.
Замінити сторону (боржника) виконавчого провадження у справі № 1.380.2019.006114 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення середнього заробітку, з Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська,35; код ЄДРПОУ 43143039) на Головне управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 39462700).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський оружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення (проголошення).
Повне судове рішення складено 28.09.2020 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна