28 вересня 2020 року м. Дніпросправа № 324/180/20(2-а/324/6/2020)
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач),
суддів: Баранник Н.П., Щербака А.А.,
перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на рішення Пологівського районного суду Запорізької області від 16.06.2020 року в адміністративній справі № 324/180/20(2-а/324/6/2020) за позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області капрала поліції Яковенка Владислава Валентиновича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
Рішенням Пологівського районного суду Запорізької області від 16.06.2020 року в адміністративній справі № 324/180/20(2-а/324/6/2020) адміністративний позов задоволено частково.
Департамент патрульної поліції Національної поліції України на зазначене рішення суду першої інстанції подав апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.07.2020 року апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на рішення Пологівського районного суду Запорізької області від 16.06.2020 року в адміністративній справі № 324/180/20(2-а/324/6/2020) залишено без руху та надано десятиденний строк з дати отримання цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до Третього апеляційного адміністративного суду: документу про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Копія ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 27.07.2020 року про залишення без руху апеляційної скарги отримана скаржником 03.08.2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Станом на 28.09.2020 року (з урахуванням терміну більшого ніж необхідно на поштовий перебіг) недоліки апеляційної скарги не були усунуті.
Крім того, повідомлень щодо неможливості виконати ухвалу суду або заяви про продовження строку для усунення вказаних недоліків на адресу суду теж не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути заявнику.
Згідно з ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись 169, ч. 2, 6, 7 ст. 298, КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на рішення Пологівського районного суду Запорізької області від 16.06.2020 року в адміністративній справі № 324/180/20(2-а/324/6/2020) за позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області капрала поліції Яковенка Владислава Валентиновича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - повернути.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання відповідно до ч. 2 ст. 325 КАС України та може бути оскаржена у касаційному порядку в строк, визначений ст. 329 КАС України.
Головуючий - суддя Н.І. Малиш
суддя Н.П. Баранник
суддя А.А. Щербак