вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
24.09.2020м. ДніпроСправа № 904/4154/15
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Примак С.А.
розглянувши заяву Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а; ідентифікаційний код 43145015)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" (49112, м. Дніпро, вул. Гаванська, 4; ідентифікаційний код 20239861)
визнання грошових вимог на суму 2 031 325,44 грн та 3 842,00 грн судового збору
Суддя Примак С.А.
Представники:
від кредитора: Коваленко Д.В.,
від боржника: не з'явився,
від ліквідатора: не з'явився.
Справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" (49112, м.Дніпро, вул. Гаванська, 4; ідентифікаційний код 20239861) перебуває на стадії ліквідації.
19.12.2019 до господарського суду надійшла заява Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання грошових вимог на суму 2 031 325,44 грн та 3 842,00 грн судового збору.
20.12.2019 ухвалою господарського суду прийнято заяву Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до розгляду. Призначено розгляд заяви у судовому засіданні на 06.02.2020 о 11:10. Зобов'язано ліквідатора Дерябкіна Олександра Едуардовича повідомити господарський суд про результати розгляду грошових вимог щодо включення до реєстру/відхилення грошових вимог.
06.02.2020 від ліквідатора надійшло повідомлення (вх. суду № 6099/20 від 06.02.2020) про розгляд грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, в якому ліквідатором прийнято рішення відхилити грошові вимоги на загальну суму 2 035 167,44 грн.
06.02.2020 ухвалою господарського суду відкладено розгляд грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на 26.03.2020 на 10:40. Зобов'язано кредитора та ліквідатора надати до суду до 26.03.2020 обґрунтований розрахунок заборгованості Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" перед Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області.
23.06.2020 від Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області надійшло клопотання (вх. суду № 14589/20 від 23.03.2020), в якому він просить перенести слухання на іншу дату.
26.03.2020 від ліквідатора засобами електронного поштового зв'язку надійшло клопотання (вх. суду № 15179/20 від 26.03.2020), в якому він просить відкласти судове засідання по справі №904/4154/15 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон", яке призначено на 26.03.2020 о 10:30 на іншу дату.
26.03.2020 ухвалою господарського суду відкладено розгляд грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на 05.05.2020 на 10:40. Зобов'язано кредитора та ліквідатора надати до суду до 05.05.2020 обґрунтований розрахунок заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" перед Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області.
05.05.2020 ухвалою господарського суду відкладено розгляд грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на 11.06.2020 на 10:40. Зобов'язано кредитора та ліквідатора надати до суду до 11.06.2020 обґрунтований розрахунок заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" перед Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області.
11.06.2020 від ліквідатора засобами електронного поштового зв'язку надійшло клопотання (вх. суду № 25608/20 від 11.06.2020), в якому він просить відкласти розгляд судового засідання з розгляду грошових вимог Головного Управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, що призначено на 11.06.2020 о 10:40 на іншу дату.
11.06.2020 від Головного управління Державної податкової служби Дніпропетровській області надійшло клопотання (вх. суду № 25632/20 від 11.06.2020), в якому кредитор зазначає, що грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області складають у загальній сумі 2 031 325,44 грн, а саме по:
- податку на додану вартість 1 348 434,75 грн з них: 1 341 551,03 - основний платіж та 6 883,72 грн - штрафні санкції;
- орендній платі юридичних осіб 18 886,52 грн з них: 18 886,52 грн - основний платіж;
- єдиному внеску на загальнообов'язкове страхування у сумі 664 004,17 грн, з них: 357 383,64 грн - основний платіж, 54 025,31 грн - штрафні санкції та 252 595,22 грн - пеня.
Також до вказаного клопотання кредитором додано розрахунок податкового боргу, який він просить долучити до матеріалів справи № 904/4154/15.
11.06.2020 ухвалою господарського суду відкладено розгляд грошових вимог Головного Управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на 24.09.2020 о 12:30. Зобов'язано кредитора та ліквідатора надати до суду до 15.09.2020 обґрунтований розрахунок заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" перед Головним Управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області з урахуванням дат порушення справи та дати визнання боржника банкрутом.
24.06.2020 від Приватного акціонерного товариства "Судноплавна компанія "Укррічфлот" надійшла заява (вх. суду № 44459/20 від 24.02.2020) про відкладення розгляду справи, в якій останній просить суд визнати причини неявки представника кредитора - Публічного акціонерного товариства "Судноплавна компанія "Укррічфлот" у судове засідання 24.09.2020 поважними та відкласти розгляд справи на іншу дату про що завчасно повідомити кредитора.
Розглянувши у судовому засіданні заяву Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон", господарський суд встановив.
Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області обґрунтовані наявністю у Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпробетон" податкового боргу у сумі 2 031 325,44 грн.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.4 статті 41 Податкового кодексу України).
Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України (пункт 41.5. статті 41 Податкового кодексу України).
Підпунктом 191.1.45 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу зокрема звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до абзацу 4 частини 6 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов до висновку визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області в розмірі 3 842,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, 357 383,62 - 2 черга задоволення вимог кредиторів, 1 360 437,55 - 3 черга задоволення вимог кредиторів та 313 504,25 - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Керуючись статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтями 59, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
Визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області в розмірі 3 842,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, 357 383,62 - 2 черга задоволення вимог кредиторів, 1 360 437,55 - 3 черга задоволення вимог кредиторів та 313 504,25 - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у 10-ти денний строк до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області
Суддя С.А. Примак