Постанова від 22.09.2020 по справі 910/2098/20

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" вересня 2020 р. Справа№ 910/2098/20

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Владимиренко С.В.

суддів: Демидової А.М.

Ходаківської І.П.

при секретарі Островерха В.Л.

за участю представників зазначених в протоколі від 22.09.2020

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу»

на рішення господарського суду міста Києва від 01.06.2020 (повний текст складено 09.06.2020)

у справі № 910/2098/20 (суддя О.А. Грєхова)

за позовом Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу»

до Державного підприємства «Адміністрація морських портів України»

про визнання незаконним та скасування рішення про відміну торгів та визнання укладеним з дня набрання законної сили рішенням договору закупівлі

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» про визнання незаконним та скасування рішення про відміну торгів, оформлене протоколом засідання тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770) від 28.12.2019 про відміну конкурсних торгів на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги і визнання укладеним з дня набрання законної сили рішенням договір, укладений між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та Приватним акціонерним товариством Аудиторська фірма «Де Візу» на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські послуги та аудиторські послуги, на умовах визначених результатами процедури закупівлі та тендерною документацією, наведений у позові і стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати на суму 2 102 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані прийняттям відповідачем рішення, оформленого протоколом засідання тендерного комітету відповідача від 28.12.2019 з недотриманням порядку відміни торгів щодо закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги, відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки з моменту визначення переможця торгів неможливо відмінити процедуру закупівлі, в тому числі в порядку, передбаченому ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Рішенням Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі № 910/2098/20 у задоволені позову відмовлено повністю.

Приймаючи вказане рішення місцевий господарський суд дійшов висновку про те, що відсутнє погодження з Міністерством фінансів України щодо призначення ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» суб'єктом аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності.

Крім того, місцевий господарський суд зазначив, що Закон України «Про публічні торги» не містить заборони відміни замовником торгів після оголошення переможця процедури закупівлі.

Вимога про визнання укладеним з дня набрання законної сили рішенням договору закупівлі між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України», як замовником, та Приватним акціонерним товариством Аудиторська фірма «Де Візу», як виконавцем, на умовах, визначених результатами процедури закупівлі та тендерною документацією, задоволенню не підлягає як похідна вимога.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де візу» звернулася до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі №910/2098/20 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Визнати незаконним та скасувати рішення про відміну торгів, оформлене протоколом засідання тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770) від 28.12.2019 про відміну конкурсних торгів на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги та визнати укладеним договір про надання аудиторських послуг між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та Приватним акціонерним товариством Аудиторська фірма «Де Візу» на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські послуги та аудиторські послуги, на умовах визначених результатами процедури закупівлі та тендерною документацією, наведений у позові.

Обґрунтовуючи апеляційну скаргу, позивач посилається на те, що рішення суду першої інстанції містить взаємосуперечливі та взаємовиключні висновки.

Як зазначає позивач, суд вибірково з'ясував обставини справи, не надав належної оцінки ухиленню відповідача від укладення договору. Ухилення від укладення договору за державним замовленням є порушенням господарського законодавства. (ч. 4 ст. 183 Господарського кодексу України).

Щодо погодження з Міністерством фінансів України на укладення договору про надання аудиторських послуг, то зазначене не є порушенням законодавства з питань закупівель, які регулюються Законом України «Про державні закупівлі» та Законом України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони».

Позивач, як переможець торгів, виконав усі умови тендерної документації, надав відповідачу підписані примірники договору та всі необхідні документи, а тому, як зазначив позивач, були відсутні у відповідача (після визначення переможця та прийняття рішення про намір укласти договір на закупівлю послуг з даним учасником) підстави для відміни закупівлі за номером: UA-2019-09-06-000537-c на підставі абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель), тому рішення тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 28.12.2019 щодо відміни закупівлі за номером: UA-2019-09-06-000537-c є незаконним та підлягає скасуванню, у відповідача відсутні будь-які законні підстави для не підписання договору, надісланого позивачем відповідачу у строки, визначені Законом України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 15.07.2020 апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу» у справі №910/2098/19 передано на розгляд колегії суддів у складі: Владимиренко С.В. (головуючий суддя (суддя-доповідач)), судді: Демидова А.М., Ходаківська І.П.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 20.07.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу» на рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі №910/2098/20. Справу призначено до розгляду на 01.09.2020. Надано учасникам справи право подати відзив на апеляційну скаргу, заяви, клопотання, заперечення, скарги до 05.08.2020.

06.08.2020 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшов письмовий відзив відповідача на апеляційну скаргу, який надісланий поштою 05.08.2020, за яким відповідач просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі №910/2098/20 без змін.

Заперечуючи проти задоволення апеляційної скарги, відповідач зазначив, що процедура погодження договору про надання аудиторських послуг з Міністерством фінансів України не була завершена у встановлений на укладення договору строк, а тому було прийнято рішення про відміну процедури закупівлі послуг на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» через неможливість усунення порушень, що виникли через виявленні порушення законодавства з питань публічних закупівель.

01.09.2020 та 15.09.2020 у судових засіданнях оголошувалась перерва.

Представник позивача підтримав доводи, наведені в апеляційні скарзі, та просив її задовольнити, а рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі №910/2098/20 скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача заперечив проти задоволення апеляційної скарги, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі №910/2098/20 - без змін.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, відзиву на неї, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального, колегія суддів встановила наступне.

06.09.2019 на сайті Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі - відповідач) на офіційному порталі про публічні закупівлі України «Prozorro» було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-09-06-000537-с на предмет закупівлі: послуги за кодом ДК 021:2015 79210000-9 Бухгалтерські та аудиторські послуги (аудиторські послуги).

Рішенням тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» від 06.09.2019, було затверджено Тендерну документацію щодо закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9 Бухгалтерські та аудиторські послуги (аудиторські послуги), яку замовником торгів оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - Тендерна документація). (т.1, а.с. 25-65).

За результатом розгляду найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції по процедурі закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, Бухгалтерські та аудиторські послуги (Аудиторські послуги), рішенням тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» оформленого протоколом засідання тендерного комітету від 05.12.2019, визнано переможцем процедури закупівлі Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу» (далі - позивач), ідентифікаційний код: 22917414 та прийнято рішення про намір укласти договір на закупівлю послуг з даним учасником. (т.1, а.с. 63-65).

Листом №296 від 16.12.2019 позивач надіслав на адресу відповідача Договір про надання аудиторських послуг для підписання. (т.1, а.с. 66-79).

Листом №298 від 24.12.2019 позивач просив відповідача повідомити про стан розгляду проекту договору, надісланий 16.12.2019. (т.1, а.с. 128).

Рішенням тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», оформленого протоколом засідання тендерного комітету від 28.12.2019 відмінено процедуру закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, Бухгалтерські та аудиторські послуги (Аудиторські послуги), згідно оголошення, оприлюдненого в електронній системі закупівель за номером: UA-2019-09-06-000537-c на підставі абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель). (т.1, а.с. 135-137).

29.12.2019 позивач надіслав на адресу відповідача лист №299 від 28.12.201 «щодо скасування закупівлі за номером: UA-2019-09-06-000537-c». (т.1, а.с. 130-133), в якому вказав про відсутність підстав для скасування закупівлі за номером: UA-2019-09-06-000537-c після визначення переможця на підставі абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель) з проханням переглянути рішення тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», оформленого протоколом засідання тендерного комітету від 28.12.2019 щодо скасування закупівлі за номером: UA-2019-09-06-000537-c.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII, в ред. чинній на момент проведення відкритих торгів, (далі - Закон №922-VIII) замовники - суб'єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону; переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі; тендерний комітет - службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом; учасник процедури закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Відповідно до ст. 2 Закону №922-VIII органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. До замовників також належать юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування належить частка у статутному капіталі суб'єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб'єкта господарювання; наявність спеціальних або ексклюзивних прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону №922-VIII замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 12 Закону №922-VIII закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель.

06.09.2019 на сайті Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» на офіційному порталі про публічні закупівлі України «Prozorro» було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-09-06-000537-с на предмет закупівлі: послуги за кодом ДК 021:2015 79210000-9 Бухгалтерські та аудиторські послуги (аудиторські послуги).

Відповідно до ст. 21 Закону №922-VIII оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначаються: найменування та місцезнаходження замовника; назва предмета закупівлі; кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; кінцевий строк подання тендерних пропозицій; розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати); дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону; розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки.

В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.

Дата і час розкриття тендерних пропозицій, крім випадку, встановленого в абзаці десятому цієї частини, та дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично в день оприлюднення замовником оголошення на веб-порталі Уповноваженого органу.

Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу.

У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 30 днів з дня його оприлюднення.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону №922-VIII тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону №922-VIII розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни /приведені ціни тендерних пропозицій/.

Відповідно до ст. 28 Закону №922-VIII оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників. У разі якщо крім ціни установлені інші критерії оцінки до початку електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично, відповідно до методики оцінки, установленої замовником в тендерній документації, визначаються показники інших критеріїв оцінки та приведена ціна, після чого розкривається інформація про приведену ціну та перелік усіх приведених цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників.

Під час проведення електронного аукціону в електронній системі відображаються значення ціни пропозиції учасника та приведеної ціни.

Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною.

За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Судом встановлено, що за результатом розгляду найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції по процедурі закупівлі послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, Бухгалтерські та аудиторські послуги (Аудиторські послуги), рішенням тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», оформленого протоколом засідання тендерного комітету від 05.12.2019, визнано переможцем процедури закупівлі Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу», ідентифікаційний код: 22917414 та прийнято рішення про намір укласти договір на закупівлю послуг з даним учасником.

Позивач відповідно до додатку 9 тендерної документації 06.12.2019 надав замовнику шляхом завантаження в електронну систему закупівель всю необхідну документацію, яка вимагалась від переможця, а також договір з додатками.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 32 Закону №922-VIII рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону №922-VIII замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації.

Розділом V Технічної документації передбачено, що торги можна відмінити з підстав, які є аналогічними з положеннями ст. 31 Закону №922-VIII.

Отже, однією із підстав відміни торгів є неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Відповідно до преамбули до Закону №922-VIII цей Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Відповідно до преамбули Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» цей Закон визначає особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення операції об'єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану.

Отже, основними законодавчими актами у сфері публічних закупівель є Закон України «Про публічні закупівлі» та Закон України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони».

В той же час, у п. 1.1 Статуту Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», затвердженого Наказом Міністерства інфраструктури № 149 від 02.04.2018, визначено, що Державне підприємство «Адміністрації морських портів України» є державним унітарним підприємством і діє, як державне комерційне підприємство, створене відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження пропозиції щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту» № 133 від 04.03.2013 та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Згідно з п. 8.1 Статуту, наглядова рада підприємства є органом управління підприємства, яка в межах компетенції, визначеної законодавством України та цим Статутом контролює і регулює діяльність Голови підприємства. Наглядова рада підприємства діє відповідно до законодавства України та на підставі цього Статуту та/або положення про наглядову раду підприємства.

У п. 8.24 Статуту передбачено, що до виключної компетенції наглядової ради підприємства належить, зокрема обрання незалежного аудитора підприємства та визначення умов договору, що укладається з ним, встановлення розміру оплати його послуг.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» суб'єкт аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності призначається загальними зборами акціонерного товариства, загальними зборами учасників, засновником у недержавних унітарних підприємствах, органом управління за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики державних (комунальних) підприємств та господарських товариств, у яких державі належить 100 відсотків акцій (часток, паїв) статутного капіталу, іншим вищим органом управління відповідно до законодавства та установчих документів. Призначеним для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності може бути суб'єкт аудиторської діяльності, який відповідає вимогам, встановленим цим Законом, та включений до відповідного розділу Реєстру.

Згідно листа Міністерства фінансів України № 35240-07-10/3365 від 06.02.2019 «Про призначення та погодження суб'єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової діяльності» суб'єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності державних (комунальних) підприємств та господарських товариств, у яких державі належить 100 відсотків акцій (часток, паїв_ статутного капіталу, призначає орган управління такими підприємствами (господарськими товариствами) відповідно до законодавства та установчих документів за погодженням з Міністерством фінансів України.

Листом № 4456/10-04-01 від 09.12.2019 В.о. голови Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» звернувся до Голови Наглядової ради ДП «АМПУ», у якому на виконання ст. 29 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» просив в найкоротші строки розглянути та за результатами розгляду сформувати пропозиції щодо призначення ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» суб'єктом аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності та направити їх на погодження з Міністерством фінансів України.

В обґрунтування відміни торгів тендерний комітет відповідача послався на відсутність інформації щодо обрання (призначення) Наглядовою радою ДП «АМПУ» суб'єкта аудиторської діяльності для надання послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги (аудиторські послуги). Проте вказана відмова не містить посилань на порушення вимог законодавства з питань публічних закупівель, що є підставою для відміни торгів.

Слід зазначити, що ані законодавство в сфері публічних закупівель, ані Технічна документація не містить вимогу щодо призначення ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» суб'єктом аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності та погодження з Міністерством фінансів України в рамках проведення відкритих торгів на закупівлю послуг.

Згідно ч.4 ст.236 Господарського процесуального кодексу України при виборі та застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосуванні норм права, викладені в постановах Верховного суду.

При здійсненні апеляційного розгляду у даній справі, суд апеляційної інстанції враховує правовий висновок щодо застосування ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі", викладений в постанові Верховного суду від 03.04.2018 у справі № 910/5798/17, за яким з моменту визначення переможця торгів та встановлення відповідності пропозиції позивача вимогам тендерної документації та вимогам Закону України "Про публічні закупівлі" неможливо відмінити процедуру закупівлі, у порядку, передбаченому статтею 31 Закону України "Про публічні закупівлі".

Враховуючи вищевикладене, вимога позивача про визнання незаконним та скасування рішення про відміну торгів, оформленого протоколом засідання тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770) від 28.12.2019 про відміну конкурсних торгів на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги, після прийняття рішення тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», оформленого протоколом засідання тендерного комітету відповідача від 05.12.2019, яким встановлена відповідності пропозиції позивача вимогам тендерної документації та вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", визнано переможцем процедури закупівлі Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу» (далі - позивач), ідентифікаційний код: 22917414 та прийнято рішення про намір укласти договір на закупівлю послуг з даним учасником, - є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України) майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Згідно до ч.ч. 2, 3 ст. 180 ГК України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 183 ГК України договори за державним замовленням укладаються між визначеними законом суб'єктами господарювання - виконавцями державного замовлення та державними замовниками, що уповноважені від імені держави укладати договори (державні контракти), в яких визначаються господарські зобов'язання сторін та регулюються відносини замовника з виконавцем щодо виконання державного замовлення. Ухилення від укладення договору за державним замовленням є порушенням господарського законодавства і тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами. Спори, пов'язані з укладенням договору за державним замовленням, в тому числі при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ст. 184 ГК України при укладенні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін проект договору може бути розроблений за ініціативою будь-якої із сторін у строки, погоджені самими сторонами. Укладення договору на основі вільного волевиявлення сторін може відбуватися у спрощений спосіб або у формі єдиного документа, з додержанням загального порядку укладення договорів, встановленого статтею 181 цього Кодексу.

За приписами ст. 185 ГК України до укладення господарських договорів на біржах, оптових ярмарках, публічних торгах застосовуються загальні правила укладення договорів на основі вільного волевиявлення, з урахуванням нормативно-правових актів, якими регулюється діяльність відповідних бірж, ярмарків та публічних торгів.

Згідно ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону №922-VIII договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Згідно з п. 2 розділу «Результати торгів на укладання договору про закупівлю» замовник укладає договір про закупівлю з учасником, якого визнано переможцем торгів, протягом строку дії його пропозиції не пізніше ніж через двадцять днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через десять днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Конструкція «замовник укладає», а не «замовник має право укласти» свідчить, що дана норма покладає саме обов'язок і саме на замовника укласти договір з переможцем торгів, проект та істотні умови якого вже узгоджені сторонами. Вказаний правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 06.02.2020 у справі №904/4036/18.

Водночас, у постановах Верховного Суду від 06.02.2020 у справі №904/4036/18, від 01.02.2018 у справі №922/1999/17, від 13.03.2018 у справі №910/11239/17 зазначено, що єдиними підставами не підписання договору є дії або бездіяльність саме учасника торгів, а не замовника: відмова переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, не укладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або не надання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.

Разом з тим, судом апеляційної інстанції встановлено, що підставою не підписання договору, який відповідає тендерній документації, в даному випадку, було незаконне рішення замовника (відповідача), оформлене протоколом від 28.12.2019 про відміну конкурсних торгів на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги, яке в подальшому визнано незаконним та скасоване судом апеляційної інстанції у даній справі.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про обґрунтованість вимоги позивача про визнання укладеним з дня набрання законної сили судового рішення у даній справі договору між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та Приватним акціонерним товариством Аудиторська фірма «Де Візу» на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські послуги та аудиторські послуги, на умовах визначених результатами процедури закупівлі та тендерною документацією, наведеного у позові.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч. 4 ст. 11 ГПК України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 у справі «Серявін та інші проти України» зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною, залежно від характеру рішення.

У справі «Трофимчук проти України» Європейський суд з прав людини також зазначив, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довод.

В п. 53 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Федорченко та Лозенко проти України» від 20.09.2012 зазначено, що при оцінці доказів суд керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Тобто, аргументи сторони мають бути достатньо вагомими, чіткими та узгодженими.

Відповідно до ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Згідно зі ч. 1 ст. 277 ГПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є: 1) нез'ясування обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи; 4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

Зважаючи на вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку про невідповідність висновків, викладених у рішенні Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі № 910/2098/20 встановленим обставинам справи, внаслідок чого апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню, а рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі № 910/2098/20 слід скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.

Згідно ст. 129 ГПК України судові витрати за розгляд апеляційної скарги покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 270, 275, 277, 281 - 284 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу» задовольнити. Рішення Господарського суду міста Києва від 01.06.2020 у справі № 910/2098/20 скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.

2. Визнати незаконним та скасувати рішення, оформлене протоколом засідання тендерного комітету Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770) від 28.12.2019 про відміну конкурсних торгів на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги.

3. Визнати укладеним, з моменту набрання судовим рішенням законної сили, між Державним підприємством «Адміністрація морських торгів України» (код ЄДРПОУ 38727770, юридична адреса: 01135, м. Київ, пр.-т Перемоги, 14, фактична адреса: 65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 1), та Приватним акціонерним товариством Аудиторська фірма «Де Візу» (код ЄДРПОУ 22917414, 01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 10, офіс 11) договір на закупівлю послуг за кодом ДК 021:2015 79210000-9, бухгалтерські та аудиторські послуги, на визначених результатами процедури закупівлі та тендерною документацією, на наступних умовах:

Договір №___

про надання аудиторських послуг

м. Київ «__» _______2020 року

Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу», (надалі - Виконавець), в особі В.о. Генерального директора Іващенка Віктора Петровича, який (яка) діє на підставі Статуту, з однієї сторони і

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України», (надалі - Замовник), в

особі , який діє на підставі

, з іншої сторони,

разом іменовані Сторони, а кожна окремо Сторона, уклали цей договір (надалі - Договір) про наступне:

1. Предмет Договору.

Згідно умов цього Договору Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується надати Замовнику послуги за кодом ДК 021:2015 79210000-9 Бухгалтерські та аудиторські послуги (Аудиторські послуги), а саме здійснити аудит фінансової звітності Замовника станом на 31.12.2019, 31.12.2020, 31.12.2021 та за роки, які закінчуються зазначеними датами, на відповідність до Міжнародних стандартів фінансової звітності (надалі - МСФЗ) (надалі - Послуги та/або Аудит).

2. Обсяг Послуг та їх якісні і кількісні характеристики.

2.1. Послуги включають в себе:

2.1.1. Аудит фінансової звітності Замовника.

2.2. Аудит, передбачений цим Договором, повинен проводитись у відповідності до вимог Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі - МСА), законодавчих і нормативних вимог, що регулюють аудиторську діяльність, та відповідно до власної практики Виконавця, що не суперечить МСА.

2.3. Виконавець повинен спланувати та провести аудит таким чином, щоб отримати достатню впевненість у тому, що фінансова звітність Замовника складена відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та в цілому не містить суттєвого викривлення. Термін «достатня впевненість» допускає деякий ризик наявності суттєвих невідповідностей грошового характеру, які можуть залишитися невиявленими; також допускається, що Виконавець не може надати абсолютної гарантії точності та повноти Фінансової звітності. Аудит включає вибіркову перевірку підтвердження чисел та пояснень, що наводяться у Фінансовій звітності. Проведений аудит повинен надати достатні підстави для висловлення Виконавцем думки щодо Фінансової звітності Замовника та надання рекомендацій щодо стану внутрішнього контролю, а також інших питань, про які Виконавець вважає за необхідне повідомити Замовника.

Виконавець повинен передбачити виконання процедур, необхідних для отримання достатніх доказів, що підтверджують суми та розкриття інформації у Фінансовій звітності. Аудит повинен включати оцінку ризиків суттєвого викривлення у Фінансовій звітності внаслідок шахрайства або помилок, оцінку прийнятності використаних облікових політик та достатності облікових оцінок, здійснених управлінським персоналом Замовника, а також оцінку загального подання Фінансової звітності. З метою розробки аудиторських процедур щодо визначення та оцінки ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилок Виконавець повинен розглянути систему внутрішнього контролю Замовника, що стосується підготовки та достовірного представлення цієї звітності, у тому числі Виконавець повинен розглянути питання, пов'язані з організацією та функціонуванням системи внутрішнього контролю Замовника, які можуть негативно вплинути на здатність Замовника вводити, обліковувати, обробляти та представляти інформацію у Фінансовій звітності.

2.5. Сторони погоджуються з тим, що внаслідок застосування підходу, зазначеного в пунктах 2.2 - 2.4 цього Договору, під час проведення Аудиту можуть мати місце невиявлені помилки та випадки невідповідності законодавству України, які суттєво не впливають на Фінансову звітність. Проте Виконавець повинен планувати свою роботу таким чином, щоб отримати достатню ймовірність виявлення суттєвих викривлень у Фінансовій звітності, що є результатом зловживань, помилок та порушень законодавства.

2.6. Виконавець після завершення надання Послуг за кожним етапом передає Замовнику Аудиторський звіт, Звіт керівництву, що містить інформацію з питань аудиту, яка має значення для керівництва Замовника й отримана в процесі аудиторської перевірки фінансової звітності (далі-Звіт керівництву), Додатковий звіт для комітету з аудиту наглядової ради замовника з супровідним листом до нього на адресу Голови Наглядової ради ДП «АМПУ», оформленні належним чином разом із актом приймання-передачі наданих Послуг.

2.7. Якщо Замовник має обґрунтовані зауваження щодо змісту Звіту керівництву, Виконавець зобов'язаний усунути такі зауваження протягом трьох робочих днів з моменту отримання зауважень в межах строку надання Послуг і надати Замовнику відкоригований Звіт керівництву.

3. Строк надання Послуг.

3.1. Послуги надаються поетапно.

3.2. Початок та строки надання Послуг за відповідним етапом, визначені у Додатку № 1, який є невід'ємною частиною Договору.

3.3. Сторони письмово, протягом 5 (п'яти) робочих днів з дати підписання цього Договору, повідомляють одна одну про уповноважених осіб, що будуть забезпечувати взаємодію Сторін щодо виконання Договору.

3.4. Всі повідомлення, якими обмінюються Сторони, вважаються належним чином доставленими, якщо отримано відповідне документальне підтвердження за адресою Замовника/Виконавця, вказаною у розділі реквізитів цього Договору (цінний лист з описом вкладення тощо).

Будь-які повідомлення, які направляються факсом та/або електронною поштою Замовником та/або Виконавцем, мають юридичну силу. Належним підтвердженням направлення документу та його отримання будь-якою із Сторін є звичайне технічне підтвердження відповідного обладнання Замовника чи Виконавця про відправлення документу: звіт факсимільного апарату, звіт серверу про відправлення електронного повідомлення тощо.

3.5. Місця надання Послуг визначаються згідно з Додатком № 2 до цього договору, який є його невід'ємною частиною.

4. Ціна Договору і порядок оплати Послуг.

4.1. Ціна цього Договору становить 7 380 000,00 (сім мільйонів триста вісімдесят тисяч) грн. без ПДВ, крім того ПДВ 1 476 000,00 (один мільйон чотириста сімдесят шість тисяч) грн., разом ціна цього Договору становить 8 856 000,00 (вісім мільйонів вісімсот п'ятдесят шість тисяч) грн. з ПДВ.

4.2. Розрахунки за надані Послуги проводяться шляхом здійснення авансу у розмірі 30% вартості кожного етапу договору протягом 5 банківських днів з дня отримання від Виконавця оригіналу належним чином оформленого рахунку, який надається протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності цього Договору або закінчення надання Послуг за відповідним етапом договору відповідно до Додатку № 1.

4.3. Остаточні розрахунки за відповідним етапом здійснюються після надання Виконавцем належним чином оформлених документів, зазначених у пункті 2.6. цього Договору, протягом 10 (десяти) банківських днів на підставі оригіналу належним чином оформленого рахунку за умови підписання Сторонами Акту приймання-передачі наданих Послуг.

4.4. Акти приймання-передачі наданих Послуг підписуються Сторонами за умови надання Виконавцем документів, передбачених п. 2.6. цього Договору.

4.5. Усі розрахунки між Сторонами здійснюються в національній валюті України у

безготівковій формі.

5. Права та обов'язки Сторін

5.1. Замовник зобов'язаний:

5.1.1. Своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату за надані Виконавцем Послуги відповідно до умов цього Договору.

5.1.2. Приймати надані Послуги згідно з розділом 4 цього Договору.

5.1.3. Підготувати на місцях надання Послуг всі необхідні документи (або їх копії), інформацію та пояснення (письмовій формі) не пізніше 10 (десяти) робочих днів з дати отримання письмового запиту Виконавця, або в інші строки, погоджені Сторонами. Про неможливість підготовки повного обсягу запитуваної Виконавцем інформації не з вини Замовника, останній повідомляє про це Виконавця у письмовій формі, а Виконавець зобов'язується вжити заходів щодо застосування альтернативних аудиторських процедур для збирання необхідних аудиторських доказів. Зазначені дії Замовника не впливають на строк надання Послуг.

5.1.4. Усувати протягом десятиденного строку обставини, що ускладнюють надання Виконавцем Послуг, з моменту отримання від Виконавця повідомлення про них. Якщо такі обставини не будуть усунуті Замовником, Виконавець має право зупинити надання Послуг до моменту усунення Замовником таких обставин. У випадку такого зупинення до Виконавця не застосовуватимуться штрафні санкції, передбачені цим Договором та законодавством України, якщо про таке призупинення Замовнику було повідомлено рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Не вчиняти будь-які дії, що направлені на звуження кола питань, що підлягають висвітленню у ході надання Послуг, а також на укриття (обмеження доступу до) інформації та документації, що є предметом запиту Виконавця для цілей надання Послуг згідно з цим Договором.

5.1.5. Надати Виконавцю письмове підтвердження (Виконавець надає форму такого листа) щодо повноти і достовірності бухгалтерських записів та пояснень різних обставин, що мали місце безпосередньо після завершення року, а також усіх інших важливих подій, які могли вплинути на правильність та повноту Фінансової звітності та записів, які не можуть бути виявлені Виконавцем під час надання Послуг за цим Договором.

5.1.6. Забезпечувати доступ працівників Виконавця до місць надання Послуг згідно з установленими на об'єкті Замовника графіком роботи та режимними обмеженнями.

5.1.7. Забезпечити працівників Виконавця офісним приміщенням за місцем надання Послуг, яке відповідає необхідним вимогам Виконавця для надання Послуг за цим Договором.

5.1.8. У разі використання Замовником програмного забезпечення, як облікової системи: надати доступ та створити обліковий запис(и) з відповідними правами до інформаційної системи, необхідний Виконавцю для проведення аудиторських процедур, та надати Інформаційну базу у форматі резервної копії, підготовленої штатними засобами програмного забезпечення.

5.1.9. Перед початком надання Послуг за цим Договором забезпечити проведення працівникам Виконавця інструктажів з питань дотримання правил поведінки на об'єкті, пожежної безпеки та охорони праці.

5.1.10. Контролювати дотримання працівниками Виконавця, встановлених на об'єкті Замовника, режимних обмежень та правил пожежної безпеки.

5.1.11. Забезпечити всебічне сприяння персоналу Виконавця з боку всіх працівників Замовника. Замовник відповідає за належне ведення бухгалтерського обліку, підготовку і достовірне надання Фінансової звітності, відповідно до законодавства України, включаючи відповідне розкриття інформації, відповідно до МСФЗ. Керівництво Замовника відповідає за розробку й підтримку ефективних процедур внутрішнього контролю, за достовірне відображення операцій у бухгалтерському обліку, за відповідні припущення в бухгалтерському обліку, за вибір і дотримання облікової політики, за збереження активів та за точність інформації, яка міститься у Фінансовій звітності, які необхідні для підготовки Фінансової звітності, яка не містить істотних викривлень внаслідок недобросовісних дій чи помилок.

5.2. Замовник має право:

5.2.1. Контролювати строки надання Послуг Виконавцем.

5.2.2. Не здійснювати оплату Послуг Виконавця у разі неналежного оформлення документів, зазначених у пункті 2.6. Договору (відсутність обов'язкових реквізитів, неналежні виправлення, відсутня логічна ув'язка окремих показників тощо).

5.2.3. У разі невиконання або неналежного виконання Виконавцем умов Договору достроково в односторонньому порядку розірвати Договір, письмово повідомивши про це Виконавця за 10 календарних днів до дати такого розірвання із зазначенням причин, та вимагати від Виконавця повернення попередньої оплати (авансу), здійсненої Замовником згідно з п. 4.2. цього Договору.

5.3. Виконавець зобов'язаний:

5.3.1. Забезпечити надання Послуг у строки, встановлені умовами Договору.

5.3.2. На підставі отриманих у Замовника необхідних документів (або їх копій), інформації та пояснень забезпечити надання Послуг, передбачених цим Договором, якісні та кількісні характеристики яких відповідають умовам, установленим розділом 2 цього Договору.

5.3.3. Забезпечити збереження оригіналів документів, справ та інших матеріальних носіїв інформації, що надаються Замовником під час проведення Аудиту згідно з цим Договором, та повернути їх Замовнику після завершення Аудиту, за винятком оригіналів документів, які повинні зберігатися у Виконавця згідно з вимогами MCA.

5.3.4. Повернути за письмовим зверненням Замовника оригінали отриманих від нього документів протягом одного робочого дня з моменту надходження відповідного звернення, у випадку виникнення необхідності у їх використанні.

5.3.5. Не розголошувати зміст та не надавати третім особам документи та інформацію, що надає Замовник згідно з цим Договором, без його письмової згоди на те, за виключенням випадків, безпосередньо передбачених цим Договором та законодавством України, та надання Виконавцем зазначеної інформації третім особам, залученим ним, за письмовою згодою Замовника, у зв'язку з виконанням цього Договору.

5.3.6. Формувати робочі групи для надання Послуг із обов'язковим включенням до них сертифікованих аудиторів та інших працівників Виконавця, які мають документ про проходження повної програми сертифікації, виданий однією з організацій, що є членом Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC), а саме Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА), Американським інститутом сертифікованих громадських бухгалтерів (АІСРА), Інститутом присяжних бухгалтерів Англії і Уельсу (ICAEW), або диплом по міжнародної фінансової звітності DipIFR (АССА) та які визначені (запропоновані) Виконавцем до залучення в проведенні Аудиту згідно з тендерною пропозицією.

5.3.7. Не пізніше 1 квітня до закінчення строку проведення Аудиту за відповідним етапом, визначеним в Додатку № 1, надавати Замовнику проект Звіту керівництву через уповноваженого представника Замовника, але після обговорення з відокремленими підрозділами Замовника виключно в частині питань, що стосуються таких підрозділів.

5.3.8. Не пізніше 5 (п'яти) робочих днів з дати підписання Договору надати Замовникові списки працівників, які залучаються до Аудиту, з визначенням місця надання Послуг відповідно до - Додатку № 2 до цього Договору, зазначенням паспортних даних (прізвище, ім'я та по батькові, серія, номер паспорта, ким і коли виданий, номер мобільного телефону та e-mail), засвідчені керівником та печаткою (у разі її наявності, у випадках, передбачених чинним законодавством України) Виконавця, та наданням письмової згоди таких працівників на обробку їх персональних даних та згоди щодо дотримання ними режимних обмежень та правил пожежної безпеки, що діють на об'єктах Замовника.

5.3.9. Забезпечувати дотримання працівниками Виконавця установлених на об'єкті режимних обмежень та правил пожежної безпеки, визначених Замовником.

5.3.10. У разі дострокового розірвання Замовником Договору в односторонньому порядку, через невиконання або неналежного виконання Виконавцем зобов'язань (п. 5.2.3 цього Договору), Виконавець повертає Замовнику суму сплаченої ним попередньої оплати (авансу) протягом 10 банківських днів з дня наступного за днем отримання відповідної вимоги Замовника.

5.3.11. Виконувати належним чином інші зобов'язання, передбачені цим Договором, законодавством України та MCA.

5.3.12. Здійснювати листування з питань виконання Договору виключно в письмовій формі.

5.3.13. У випадку дострокового припинення Аудиту без надання Аудиторського звіту та Звіту

керівництву, Виконавець зобов'язаний повернути отримані від Замовника згідно з п. 4.2. Договору кошти не пізніше 3 (трьох) банківських днів з дня виставлення Замовником вимоги про повернення попередньої оплати (авансу).

5.3.14. Виконавець надає до комітету з питань аудиту Наглядової ради Замовника додатковий звіт не пізніше дати подання аудиторського звіту та обговорює основні питання, що виникають у зв'язку з виконанням аудиту.

5.3.15. Надати Замовнику належним чином оформлену податкову накладну/розрахунок коригування податкової накладної, складену(і) в електронній формі та зареєстровану(і) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) в порядку та строки, визначені законодавством України.

5.4. Виконавець має право:

5.4.1. Своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за надані Послуги у строки, передбачені цим Договором.

5.4.2. Самостійно визначати обсяги та методи процедури щодо проведення Аудиту.

5.4.3. Перевіряти документацію Замовника, пов'язану з його фінансовою та господарською діяльністю, наявністю грошових коштів, цінних паперів, матеріальних цінностей, виконувати необхідні процедури, отримувати від осіб керівного складу Замовника роз'яснення, пояснення та додаткову інформацію, необхідну для належного надання Виконавцем Послуг за цим Договором, у тому числі в письмовій формі, а також засобами електронної пошти відповідальних осіб Сторін, визначених відповідно до п. 3.3. цього Договору. Виконавець має право вважати такі відповіді та інформацію достовірними. Замовник надає Виконавцеві право на вивчення оригіналів і, при необхідності, копіювання регістрів бухгалтерського й податкового обліку, внутрішніх та зовнішніх управлінських звітів, Фінансової звітності й інших документів Замовника, необхідних Виконавцеві для надання Послуг. Замовник також надає Виконавцю право на перевірку фактичної наявності будь- якого майна, відображеного у фінансово-економічній документації Замовника. Замовник не має права відмовити Виконавцю в наданні запитуваної останнім інформації та документів посилаючись на те, що ці документи та інформація містять комерційну таємницю.

5.4.4. Отримувати від третіх осіб інформацію, необхідну для надання Послуг згідно з Договором, за письмовою згодою Замовника.

5.4.5. Залишати у своїх робочих матеріалах (файлах) копіїдокументівта/або іншої інформації наданих Замовником, які використовувались Виконавцем для підготовки Аудиторського звіту та Звіту керівництву цього Договору.

5.5. У випадку невиконання Замовником своїх зобов'язань, які унеможливлюють належне надання Послуг Виконавцем, останній має право в односторонньому порядку призупинити виконання зобов'язань, надіславши при цьому відповідне письмове повідомлення Замовнику із зазначенням у ньому усунення наявних недоліків протягом 10 робочих днів.

6. Відповідальність Сторін.

6.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України та цим Договором.

6.2. У разі порушення строків надання Послуг обумовлених в п. 3.2. Договору, Виконавець повинен сплатити Замовнику пеню у розмірі 0,1 відсотка від вартості Послуг за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів з Виконавця додатково стягується штраф у розмірі 7 (семи) відсотків вказаної вартості.

6.3. У разі порушення умов зобов'язання щодо якісних та кількісних характеристик Послуг, передбачених розділом 2 цього Договору, утому числі надання недостовірного Аудиторського звіту та Звіту керівництву, Виконавець повинен сплатити Замовнику штраф у розмірі 20 (двадцяти) відсотків вартості неякісних Послуг.

6.4. У разі розголошення та/або передавання третім особам документів та інформації, які надаються Замовником, за відсутності відповідної письмової згоди останнього (окрім випадків, передбачених цим Договором), Виконавець повинен сплатити штраф у розмірі 10 (десяти) відсотків від ціни Договору (з урахуванням вимог ст. 21 Закону України «Про аудиторську діяльність» від 22.04.1993 № 3125-ХІІ) за кожен такий випадок, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

6.5. За порушення строку повернення сплаченої Замовником суми попередньої оплати (авансу), визначених у п.п. 5.3.10 та 5.3.13 цього Договору, Виконавець сплачує Замовнику пеню у розмірі 0,1 % від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

6.6. Замовник не відшкодовує Виконавцю його витрати у випадку розірвання Договору внаслідок невиконання або неналежного виконання Виконавцем своїх зобов'язань, передбачених Договором.

6.7. У разі реєстрації Виконавцем податкової накладної/розрахунку коригування податкової накладної в ЄРПН у строки, що перевищують строки, визначені Податковим кодексом України, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування податкової накладної, у зв'язку з чим Замовник втрачає право на нарахування податкового кредиту за відповідною сумою податку, Виконавець за першою вимогою Замовника протягом 7 (семи) календарних днів з дня отримання такої вимоги сплачує на користь Замовника штраф у розмірі такого податкового кредиту.

6.8. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

6.9. Сплата штрафних санкцій (штрафу, пені, неустойки) не звільняє Сторони від виконання взятих на себе зобов'язань за Договором.

7. Обставини непереборної сили

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували підчас укладання цього Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо).

7.2. Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі. Неповідомлення або невчасне повідомлення позбавляє Сторону права посилатися на будь-яке вищезгадане як на підставу, звільнення від відповідальності за невиконання зобов'язань.

7.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються Торгово-промисловою палатою України (її регіональною палатою) або документами інших компетентних органів, що уповноважені посвідчувати обставини непереборної сили відповідно до чинного законодавства України.

7.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж ЗО (тридцяти) календарних днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір шляхом письмового повідомлення іншої Сторони за 20 календарних днів до припинення Договору.

7.5. У випадку, якщо Замовником перераховано попередню оплату (аванс) і наступили обставини непереборної сили, Виконавець зобов'язаний протягом 5 календарних днів з моменту розірвання цього Договору повернути Замовнику перераховану попередню оплату (аванс).

8. Вирішення спорів

8.1. Сторони вирішують усі спори, що виникають з цього Договору або мають відношення до нього, шляхом переговорів.

8.2. Якщо Сторони неспроможні вирішити спори або суперечності, що виникають з цього Договору або мають відношення до нього, шляхом переговорів та консультацій, то такі спори або суперечності вирішуються у судовому порядку.

8.3. Усі спори між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, розв'язуються відповідно до чинного законодавства України.

9. Строк дії Договору

9.1. Договір набирає чинності з моменту підписання його представниками Сторін, скріплення його відбитками печаток Сторін, якщо такі є, у випадках передбачених чинним законодавством України, і діє до 30.05.2022 року включно, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань в частині розрахунків.

9.2. Цей Договір може бути достроково розірваний за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору.

9.3. Замовник має право відмовитись від Договору в односторонньому порядку, що має наслідком розірвання Договору, надіславши повідомлення Виконавцю, у разі:

- прийняття судом постанови про визнання Виконавця банкрутом;

- застосування щодо Виконавця санкцій відповідно до Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 №1644-УІІ, Указів Президента України, якими вводяться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій);

- порушення Виконавцем антикорупційного застереження;

- у випадку, визначеному у п. 5.2.3. цього Договору;

- в інших випадках, передбачених Договором.

Договір вважається розірваним в день отримання відповідного повідомлення Виконавцем, і оформлення додаткової угоди про розірвання договору не вимагається.

9.4. Виконавець має право ініціювати розірвання Договору, якщо Замовник зі своєї вини:

- не забезпечує виконання своїх договірних зобов'язань, і це не дозволяє Виконавцю виконувати свої зобов'язання за цим Договором;

- не приймає рішення щодо усунення залежних від нього обставин, які не дозволяють Виконавцю виконувати свої зобов'язання за цим Договором.

9.5. Цей Договір може бути припинено або розірвано в інших випадках, передбачених цим Договором та/або чинним законодавством України.

9.6. Дострокове розірвання та/або припинення дії цього Договору, в тому числі внаслідок спливу строку його дії, якщо про інше не буде досягнуто домовленостей між Сторонами або не буде прямо випливати з дій Сторін, має наслідком припинення зобов'язань Виконавця з надання Послуг, а також зобов'язань Замовника з прийняття Послуг, наданих Замовнику після припинення, розірвання, закінчення строку дії Договору та оплати за такі Послуги (крім оплати Послуг, які було надано до дати припинення, розірвання, закінчення строку дії Договору).

10. Забезпечення прав власності і конфіденційність

10.1 Замовник є одноосібним власником результатів Послуг, наданих за цим Договором.

10.2 Результати Послуг, наданих за цим Договором, можуть використовуватись Замовником на його власний розсуд без будь-яких обмежень.

10.3 Протягом строку дії Договору жодна зі Сторін не може з будь-яких причин без письмової згоди іншої Сторони розголошувати третім особам та/або публікувати, та/або дозволяти публікацію будь-якої інформації, що була надана однією зі Сторін у зв'язку з виконанням Договору або стала відомою одній зі Сторін під час виконання нею своїх зобов'язань згідно з Договором, за виключенням випадків, передбачених цим Договором.

10.4 Під терміном «інформація» за цим Договором слід розуміти таке:

- інформація про форми і методи виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором;

- інформація про стан справ, обліку або про майно будь-якої зі Сторін;

- інша інформація, що стала відомою будь-якій зі Сторін під час виконання Договору.

Зобов'язання щодо конфіденційності, передбачені Договором, не поширюються на випадки

надання інформації державним органам відповідно з вимогами законодавства України.

11. Антикорупційні застереження.

11.1. Сторони підтверджують, що при виконанні цього Договору Сторони, а також їх афілійовані особи, та працівники зобов'язуються:

- дотримуватись чинного законодавства України та відповідних міжнародно-правових актів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції, а також запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;

- вживати всіх можливих заходів, які є необхідними та достатніми для запобігання і протидії корупції у своїй діяльності;

- не пропонувати, не обіцяти, не надавати, не приймати пропозицій, обіцянок чи надання неправомірної вигоди (грошових коштів або іншого майна, переваг, пільг, послуг, нематеріальних активів, будь-якої іншої вигоди нематеріального чи негрошового характеру без законних на те підстав) прямо або опосередковано будь-яким особам/від будь-яких осіб за вчинення чи не вчинення

такою особою будь-яких дій з метою отримання неправомірної вигоди (обіцянки неправомірної вигоди) від таких осіб.

11.2. У разі отримання однією зі Сторін відомостей про вчинення особою/особами, визначеними у цьому розділі, заборонених до вчинення у цьому розділі дій, та/або відомостей, що відбулося або може відбутися корупційне правопорушення за участю вказаної особи/осіб, така Сторона має право направити іншій Стороні вимогу надати пояснення з цього приводу.

12. інші умови

12.1 Цей Договір укладається при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою і підписується у двох автентичних примірниках, що мають однакову юридичну силу - по одному для кожної із Сторін.

12.2 Жодна з Сторін не має права передавати свої права та обов'язки за цим Договором третій стороні без письмової згоди другої Сторони.

12.3 Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються даного Договору, втрачають юридичну силу.

12.4 Будь-які усні домовленості щодо цього Договору виключаються.

12.5 Умови цього Договору мають однакову зобов'язальну силу для Сторін і можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін з обов'язковим укладанням Додаткової угоди, протягом строку дії Договору

12.6 Істотні умови цього Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань Сторонами у повному обсязі, крім випадків, передбачених чиним законодавством України, зокрема, Законом України «Про публічні закупівлі».

12.7 Сторони зобов'язуються протягом 2 (двох) робочих днів письмово повідомляти одна одну у випадках зміни відомостей, вказаних в розділі 13 цього Договору, а у разі неповідомлення несуть ризик настання пов'язаних із цим несприятливих наслідків.

12.8 Замовник має статус платника податку на прибуток та ПДВ на загальних підставах, Виконавець має статус платника податку на прибуток та ПДВ на загальних підставах.

12.9 Представники Сторін, уповноважені на укладення цього Договору, погодились, що їх персональні дані, які стали відомі Сторонам у зв'язку з укладенням цього Договору включаються до баз персональних даних Сторін.

12.10 Підписуючи цей Договір уповноважені представники Сторін дають згоду (дозвіл) на обробку їх персональних даних, з метою підтвердження повноважень суб'єкта - представника Виконавця на укладення, зміну та розірвання цього Договору, забезпечення реалізації адміністративно-правових і податкових відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку та статистики, а також для забезпечення реалізації інших відносин, передбачених законодавством України.

12.11 Представники Сторін підписанням цього Договору підтверджують, що вони повідомлені про свої права відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних».

13. Додатки

13.1 Невід'ємною частиною цього Договору є:

13.1.1 Додаток № 1 - Етапи надання послуг.

13.1.2 Додаток № 2 - Місця надання послуг.

14. Місце знаходження та реквізити Сторін.

Виконавець Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу» 01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, буд. 10, офіс 11 п/р № НОМЕР_1 в АТ «ПроКредитБанк» м. Києва, МФО 320984 IBAN: НОМЕР_2 Код ЄДРПОУ 22917414 ІПН 229174126591 Телефон: (044) 279-40-00 e-mail info@devisu.ua В.о. генерального директора ________________________В.П. Іващенко М.П. Замовник ДП «Адміністрація морських портів України» 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14 Код ЄДРПОУ 38727770 ІПН 387277726597 п/р № НОМЕР_3 в ПАТ АБ «Укргазбанк» МФО 320478 Тел. 044-351-43-01 НОМЕР_4 ________________________ М.П.

Додаток №1

До Договору від _________№______

Етапи надання послуг

№ етапу Назва етапуДата початку надання послуг за етапомСтрок надання послуг Строки проведення оплати Вартість етапу

123456

1Аудит фінансової звітності станом на 31.12.2019 та за рік, що закінчується зазначеною датоюз дати набуття чинності Договором15.04.2020Аванс 30% - протягом 5 банківських днів з дня отримання оригіналу рахунку35% ціни Договору

Остаточні розрахунки - протягом 10 банківських дня з дати підписання Акту приймання-передачі наданих Послуг за етапом 1

2Аудит фінансової звітності станом на 31.12.2020 та за рік, що закінчується зазначеною датою16.04.202015.04.2021Аванс 30% - протягом 5 банківських днів з дня отримання оригіналу рахунку, який надається протягом 5 робочих днів з дати закінчення надання Послуг за 1 етапом30% ціни Договору

Остаточні розрахунки - протягом 10 банківських дня з дати підписання Акту приймання-передачі наданих Послуг за етапом 2

3Аудит фінансової звітності Замовника станом на 31.12.2021 та за рік, що закінчується зазначеною датою16.04.202115.04.2022Аванс 30% - протягом 5 банківських днів з дня отримання оригіналу рахунку, який надається протягом 5 робочих днів з дати закінчення надання Послуг за 2 етапом35% ціни Договору

Остаточні розрахунки - протягом 10 банківських дня з дати підписання Акту приймання-передачі наданих Послуг за етапом 3

Виконавець Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу»Замовник ДП «Адміністрація морських портів України»

В.о. генерального директора ________________________В.П. Іващенко М.П. _______________________ М.П.

Додаток №2

До Договору від_______№_______

Місця надання послуг

Надання послуг здійснюється за місцем розташування ДП «АМПУ», Головного Представництва ДП «АМПУ» та філій ДП «АМПУ»:

НазваКОДАдреса

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України»38727770м. Київ, пр-т Перемоги, 14.

Філія Днопоглиблювальний флот державного підприємства «Адміністрація морських портів України»41933856м. Київ, пр-т Перемоги, 14.

Білгород-Дністровська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872837667700, Одеська обл., місто Білгород- Дністровський, ВУЛИЦЯ ШАБСЬКА, будинок 81

Ізмаїльська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872840268600, Одеська обл., місто Ізмаїл, ВУЛИЦЯ НАБЕРЕЖНА ЛУКІ КАПІКРАЯНА, будинок 4

Чорноморська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872841868001, Одеська обл., місто Чорноморськ, ВУЛИЦЯ ПРАЦІ, будинок 6

Філія Усть-Дунайськ державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872852868355, Одеська обл., Кілійський район, місто Вилкове, ВУЛИЦЯ ПРИДУНАЙСЬКА, будинок 2

Ренійська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872846568800, Одеська обл., Ренійський район, місто Рені, ВУЛИЦЯ ДУНАЙСЬКА, будинок 188

Бердянська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872836071112, Запорізька обл., місто Бердянськ, вул. Горького, будинок 6

Маріупольська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872843987510, Донецька обл., місто Маріуполь, Приморський район, проспект Адмірала Луніна, будинок 3

Одеська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»38728457 65026, Одеська обл., місто Одеса, Приморський район, площа Митна, будинок 1

Скадовська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»38728486757, Херсонська обл., Скадовський район, місто Скадовська, вулиця Мангубінська, будинок 2

Філія «Олівія» державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872851254052, Миколаївська обл.., місто Миколаїв, Корабельський район

Херсонська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»287285337300, Херсонська обл.., місто Херсон, Суворовський район, проспект Ушакова, будинок 4

Миколаїська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872844454020, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Заводська, буд. 23

Філія «Дельта-Лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872850754017, Миколаївська обл., м. Миколаїв, Центральний район, вул. Лягіна, буд. 27

Південна філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872854965481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, буд. 11

Головне Представництво державного підприємства «Адміністрація морських портів України»3872838165026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 1

Виконавець Приватне акціонерне товариство Аудиторська фірма «Де Візу»Замовник ДП «Адміністрація морських портів України»

В.о. генерального директора ________________________В.П. Іващенко М.П. _______________________ М.П.

4. Стягнути з Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770, юридична адреса: 01135, м. Київ, пр.-т Перемоги, 14, фактична адреса: 65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 1) на користь Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу» (код ЄДРПОУ 22917414, 01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 10, офіс 11) 4 204,00 грн (чотири тисячі двісті чотири гривні) витрат по сплаті судового збору.

5. Стягнути з Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (код ЄДРПОУ 38727770, юридична адреса: 01135, м. Київ, пр.-т Перемоги, 14, фактична адреса: 65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 1) на користь Приватного акціонерного товариства Аудиторська фірма «Де Візу» (код ЄДРПОУ 22917414, 01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 10, офіс 11) 6 306,00 грн (шість тисяч триста шість гривень) витрат по сплаті судового збору за розгляд апеляційної скарги.

6. Видачу відповідних наказів доручити Господарському суду міста Києва.

7. Матеріали справи № 910/2098/20 повернути до Господарського суду міста Києва.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у господарських справах в порядку і строки, визначені в ст.ст. 287, 288, 289 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст постанови складено 28.09.2020.

Головуючий суддя С.В. Владимиренко

Судді А.М. Демидова

І.П. Ходаківська