441/1608/20
1-в/441/43/2020
23.09.2020 Городоцький районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городок подання начальника Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громодянина України, раніше неодноразово судимого, останній раз 13.03.2017 Городоцьким районним судом Львівської області, за ч. 3 ст. 185 КК України на три роки позбавлення волі, на підставі ст.71 КК України на три роки сім місяців позбавлення волі, звільненого 08.02.2019 умовно-достроково на 1 рік 1 місяць 21 день,
начальник Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 звернувся до Городоцького районного суду Львівської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 було засуджено вироком Городоцького районного суду Львівської області за вчинення тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Після відбуття покарання на шлях виправлення не став, підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі".
В 2020 році ОСОБА_4 неодноразово було притягнуто до адміністративної відповідальності а саме: 14.05.2020 за ч. 1 ст. 178 КУпАП (адміністративне стягнення - попередження); 18.09.2020 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (адміністративне стягнення - попередження)., 22.09.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП (адміністративний штраф - 51 гривня); також ОСОБА_4 було неодноразово винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя, в якому його було попереджено про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, однак позитивних висновків він для себе не зробив.
На основі вищевикладеного, беручи до уваги, що раніше ОСОБА_4 неодноразово скоював злочини та правопорушення у стані алкогольного сп'яніння, за що його було притягнуто до відповідальності, але він ніяких висновків для себе не зробив й на даний час продовжує вживати спиртні напої та порушувати громадський порядок, а тому існує реальна вірогідність вчинення гр. ОСОБА_4 нових злочинів та адміністративних правопорушень.
На підставі викладеного, просить суд встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 на 1 рік, та встановити наступні обмеження: заборонити вихід з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, тобто з 22.00 до 06.00 години щоденно; заборонити відвідувати заклади громадського харчування де продаються спиртні напої на розлив; заборонити виїздити за межі району (міста) без письмового дозволу ОВС; реєструватись чотири рази в місяць в Городоцькому ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області.
В судовому засіданні представник Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 подання підтримав, просив задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення адміннагляду.
Дослідивши письмові документи, додані до подання, суд доходить до наступних висновків.
За положеннями статтею 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Статтею 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачає встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 8 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі " адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції; у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні.
При цьому, завданням адміністративного нагляду, у відповідності до ст.2 згаданого Закону є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
З досліджених доказів вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі тричі притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 14.05.2020 за ч. 1 ст. 178 КУпАП (адміністративне стягнення - попередження); 18.09.2020 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (адміністративне стягнення - попередження)., 22.09.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП (адміністративний штраф - 51 гривня); йому було неодноразово винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя, в якому його було попереджено про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, однак позитивних висновків він для себе не зробив.
За такого, суд вважає за доцільне встановити над останнім адміністративний нагляд строком на один рік та покласти на нього зобов'язання.
Згідно ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
На підставі наведеного, враховуючи особу ОСОБА_4 , його спосіб життя та поведінку, суд вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
За таких обставин, суд вважає, що подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі", суд, -
Подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити над ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 1 (один ) рік.
В період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_4 такі обмеження:
1.заборонити перебувати в закладах громадського харчування де продаються спиртні напої на розлив;
2.заборонити виїжджати за межі району без дозволу ОВС;
3.заборонити виходити з місця проживання з 22.00 год. до 06.00 год.;
4.з'являтися на реєстрацію чотири рази в місяць в Городоцькому ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Городоцький районний суд Львівської області на протязі семи днів з моменту її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1