ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
24 вересня 2020 року м. Київ № 640/21087/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Служби безпеки України
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
визнати протиправними дії Служби безпеки України щодо надання Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві недостовірних даних щодо сум грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2018, а саме: посадового окладу 9020 грн, замість 9531 грн, окладу за військове звання 1340 грн, замість 1415 грн, суми процентної надбавки за вислугу років 4662 грн, замість 4926 грн для здійснення перерахунку пенсії позивачу на виконання постанови № 103 та ненадання зазначених даних Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві станом на 01.01.2019 та 01.01.2020;
зобов"язати Службу безпеки України відповідно до статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, як органу, з якого позивач був звільнений, надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві довідку за формою додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" станом на 01.01.2018 із врахуванням доплати за роботу з таємними виробами, документами, носіями, надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за спеціальні завдання чи державну охорону, премії, та посадового окладу та окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років позивача, розрахованих (посадовий оклад та оклад за військове звання), виходячи з методик, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017, - станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1, 4 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та надати/надавати Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві дані щодо посадового окладу та окладу позивача станом на 1 січня 2019, 2020 та 1 січня наступних років;
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 01.01.2018 у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2019 - у розмірі 75 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2020 у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення, виходячи з основного розміру пенсії 65 відсотків грошового забезпечення, без врахування доплати за роботу з таємними виробами, документами, носіями, надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за спеціальні завдання чи державну охорону, премії, замість 100 відсоткової виплати підвищеної пенсії одномоментно з 01.01.2018, виходячи з основного розміру пенсії 65 відсотків грошового забезпечення, та з врахуванням доплати за роботу з таємними виробами, документами, носіями, надбавками за особливо важливі завдання, надбавки за спеціальні завдання чи державну охорону, премії;
зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві задовольнити заяву ОСОБА_1 : щодо здійснення з 01.01.2018 та станом на 1 січня 2019, 1 січня 2020 та 1 січня наступних років виплати 100 відсотків, перерахованої позивачу пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", із змінами, внесеними Кабінетом Міністрів України у Постанову № 103 на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 № 826/3858/18 щодо визнання протиправними і нечинними пунктів 1, 2 та змін до пункту 5 і додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з встановленого позивачу основного розміру пенсії 65 відсотків грошового забезпечення, з врахуванням наданих Службою безпеки України на виконання пункту 2 позову даних щодо: доплати за роботу з таємними виробами, документами, носіями, надбавку за особливо важливі завдання, надбавку за спеціальні завдання чи державну охорону, премії, та сум грошового забезпечення позивача, посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, виконаних, виходячи з методики їх розрахунку, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 станом на 30.08.2017, станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1, 4 постанови № 704 станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01. 2020.
Згідно з пунктом 4 частини п"ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи захисту свого публічного права, свободи чи інтересу, а обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах, що звернулася до суду з позовом та не передбачає захист прав на майбутнє.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію № РМ-1780 від 26.08.2020 про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З урахуванням наведеного та враховуючи зміст заявлених позовних вимог, розмір судового збору за звернення до суду з даним позовом складає 2 522,40 грн.
Враховуючи сплату позивачем судового збору в розмірі 840,80 грн, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 1 681,60 грн.
Разом з тим, якщо за наслідками уточнення позовних вимог, розмір позовних вимог буде змінений, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 840,80 грн. за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Проте, позивачем до позову не додано копії позовної заяви з доданими до неї матеріалами для відповідачів.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом уточнення позовних вимог, подання квитанції про доплату судового збору з розрахунку 840,80 грн за кожну вимогу немайнового характеру, копій позовної заяви з доданими до неї матеріалами для відповідачів.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 КАСУ.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя М.А. Бояринцева