465/3792/20
3/465/2307/20
Іменем України
23.09.2020 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючу водієм "Львівелектротранс", проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 44-3 КУпАП -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №199300 від 27.06.2020, ОСОБА_1 27.06.2020 року о 09:40 год. по вул. Коновальця, 111А у м.Львові керуючи транспортним засобом трамвай 1108 здійснювала регулярні перевезення пасажирів по маршруту №32 сполучення "Коновальця-Личаківська", які знаходилися в салоні транспортного засобу будучи при цьому без засобів індивідуального захисту(захисної маски), чим порушила правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, передбачені ЗУ " Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими законодавчими актами, а саме порушила підпункт 7 пункту 3 постанови КабінетуМіністрів України №392 від 20.05.2020 року "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID 19, спричинену коронавірусом SARS-COV-2" із врахуванням постанови КМ №500 від 17.06.2020, за що передбачена відповідальність за ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала, та пояснила, що в момент, коли інспектори зайшли в трамвай, вона перебувала сама в кабіні водія, пасажирів в трамваї не було, трамваєм вона в цей момент не керувала, так як це була його кінцева зупинка.
Суд, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, приходить до переконання, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 44-3 КУпАП, тому провадження по справі слід закрити з наступних підстав.
За змістом ст. ст.245,251,252,280 КпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.251КпАП України одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.7,254,279 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Положеннями ч.1ст.256 КпАП України визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Вищевказані докази суддя оцінює з урахуванням положення ст.252 КУпАП, де, зокрема, зазначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
У відповідності до підпункт 7 пункту 3постанови КабінетуМіністрів України№392від 20.05.2020 року на період дії карантину забороняється здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення.
Крім цього, матеріали адміністративної справи не містять доказів, а саме здійснення ОСОБА_1 перевезення пасажирів по маршруту №32, 27.06.2020 року о 09:40 год. по вул. Коновальця,11А у м.Львові. Натомість відеозапис з нагрудного відеореєстратора інспектора свідчить, що на кінцевій зупинці транспортний засіб-трамвай 1108 був у нерухомому стані. ОСОБА_1 знаходилась сама в кабіні водія, жодних пасажирів в цей момент в трамваї не було.
Згідно статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
У відповідності до положень п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. 7, 9, 247, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 44-3 КУпАП про адміністративні правопорушення закрити в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова.
Суддя Марків Ю.С.