Справа № 442/5211/20
Провадження № 2/442/1271/2020
21 вересня 2020 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Грицай М.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Дрогобицької міської ради про зобов'язання вчинити дії,-
Позивачі звернулись до суду з позовною заявою до Дрогобицької міської ради, в якій просять зобов'язати відповідача до вчинення дій.
Відповідно до ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
З позовної заяви вбачається, що позивачі просять зобов'язати Дрогобицьку міську раду у передбачений законом спосіб затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів.
Частиною першою статті 19 КАС України визначено юрисдикцію адміністративних судів, яка поширюється на справи у публічно-правових спорах.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 01.04.2010 р. N 10-рп/2010 положення п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України (в ред. від 06.07.2005 № 2747-IV) стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до роз'яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 р N 7 (із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 19.03.2010 року N 2) "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ", за загальним правилом розмежування компетенції судів з розгляду земельних та пов'язаних із земельними відносинами майнових спорів відбувається залежно від суб'єктивного складу їх учасників. Ті земельні та пов'язані із земельними майнові спори, сторонами в яких є юридичні особи, розглядаються господарськими судами, а всі інші - в порядку цивільного судочинства, крім спорів, зокрема, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, вирішення яких згідно з п. п. 1, 3 ст. 17 КАС (в ред. від 06.07.2005 № 2747-IV) віднесено до компетенції адміністративних судів.
Згідно з п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Беручи до уваги вищенаведене, приходжу висновку, що у даній справі слід відмовити у відкритті провадження, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Водночас, позивачам слід роз'яснити, що вирішення вказаного спору відноситься до юрисдикції адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 4, 19, 186 ЦПК України, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Дрогобицької міської ради про зобов'язання вчинити дії, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачам право звернення, щодо вирішення даного спору, з позовом до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Грицай М.М.