Ухвала від 22.09.2020 по справі 127/20522/20

Справа №127/20522/20

Провадження №1-кс/127/9216/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_3 21.09.2020 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів. Клопотання мотивовано тим, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), достовірно знаючи про те, що згідно рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 30 вересня 2015 року товариству відмовлено у задоволенні позову до ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, а також про те, що відсутні буть-які правові підстави для звернення стягнення на предмет іпотеки, звернулись до державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_6 , який зловживаючи своїми повноваженнями, з метою отримання неправомірної вигоди, діючи в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », 23.04.2018 зареєстрував за вказаним товариством право власності на об'єкт нерухомості, за адресою: АДРЕСА_2 , власником якого є ОСОБА_5 , чим останньому заподіяно матеріальної шкоди.

У подальшому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » згідно договору купівлі - продажу від 11.06.2018 продало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) нежитлові приміщення що знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: приміщення літ. А: підвал - приміщення №1 - №11, №1-№7, №10-№13, №19-№20, №27-№39, 1 поверх - приміщення №IV - №VI.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є потреба у вилученні документів, які стосуються державної реєстрації за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » права власності на нерухоме майно, подальшого його продажу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та внесення відомостей про вищевказані об'єкти нерухомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.

Держателем Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є Міністерство юстиції України. Технічним адміністратором Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є державне унітарне підприємство, визначене Міністерством юстиції України та віднесене до сфери його управління, що здійснює заходи із створення, впровадження та супроводження його програмного забезпечення, відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних цього реєстру.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 25.06.2015 № 1059/5 «Деякі питання щодо визначення адміністратора Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.06.2015 за № 754/27199, адміністратором Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Враховуючи, що зазначені вище документи мають важливе значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідні при проведенні ряду почеркознавчих та криміналістичних експертиз, а також те що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

Слідчий в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути за його відсутності. Вищевказане клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про розгляд був повідомлений завчасно та належним чином. Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з'явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 ч. 1, 2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12018020000000206 від 06.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365-2 КК України.

З доказів наданих до матеріалів клопотання вбачається, що скановані копії документів, завантажені державними реєстраторами (іншими суб'єктами державної реєстрації речових прав) у період з 23.04.2018 по 18.09.2020 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, при проведенні реєстраційних дій, пов'язаних із реєстрацією прав власності на нерухоме майно (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 920542505101) щодо нежитлових приміщень які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: приміщення літ. А: підвал - приміщення №1 - №11, №1-№7, №10-№13, №19-№20, №27-№39, 1 поверх - приміщення №IV - №VI; документи, які містять відомості щодо назви організації де працює реєстратор; прізвища, імені та по - батькові державного реєстратора; назви, дати та часу дії; ІР - адрес, з яких у період з 23.04.2020 по 18.09.2020 уповноважені особи здійснювали вхід до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта для проведення дій, пов'язаних із внесенням відомостей щодо нежитлових приміщень які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: приміщення літ. А: підвал - приміщення №1 - №11, №1-№7, №10-№13, №19-№20, №27-№39, 1 поверх - приміщення №IV - №VI (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 920542505101).

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що на час розгляду вищевказаного клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, оскільки слідчим було доведено, що вказані документи перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та самі по собі або в сукупності із іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, вказані документи можуть допомогти в розкритті даного злочину.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_7 , старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_9 , старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_11 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх завірені копії (провести виїмку), а саме:

сканованих копій документів, завантажених державними реєстраторами (іншими суб'єктами державної реєстрації речових прав) у період з 23.04.2018 по 18.09.2020 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, при проведенні реєстраційних дій, пов'язаних із реєстрацією прав власності на нерухоме майно (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 920542505101) щодо нежитлових приміщень які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: приміщення літ. А: підвал - приміщення №1 - №11, №1-№7, №10-№13, №19-№20, №27-№39, 1 поверх - приміщення №IV - №VI;

документів, які містять відомості щодо назви організації де працює реєстратор; прізвища, імені та по - батькові державного реєстратора; назви, дати та часу дії; ІР - адрес, з яких у період з 23.04.2020 по 18.09.2020 уповноважені особи здійснювали вхід до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта для проведення дій, пов'язаних із внесенням відомостей щодо нежитлових приміщень які знаходяться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: приміщення літ. А: підвал - приміщення №1 - №11, №1-№7, №10-№13, №19-№20, №27-№39, 1 поверх - приміщення №IV - №VI (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 920542505101).

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.

Слідчий суддя:

Попередній документ
91733291
Наступний документ
91733293
Інформація про рішення:
№ рішення: 91733292
№ справи: 127/20522/20
Дата рішення: 22.09.2020
Дата публікації: 03.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (21.09.2020)
Дата надходження: 21.09.2020
Предмет позову: -
Розклад засідань:
22.09.2020 09:30 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧЕРНЮК ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЧЕРНЮК ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ