Справа № 930/2002/20
Провадження №3/930/1143/20
08.09.2020 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жительку АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ст. 44-3 КУпАП,
04.09.2020 року до Немирівського районного суду Вінницької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, підлягають поверненню на доопрацювання до Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області з наступних підстав.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 301174 від 08.08. 2020 року ОСОБА_1 знаходячись в приміщенні магазину АТБ в м. Немирові по вул.Горького, перебувала без засобів індивідуального захисту, а саме без одягненого распіратора, (захисної маски), чим порушила вимоги постанови Кабінету Міністрів України .
Відповідно дост. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно дост. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогамст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАПпередбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбаченихЗаконом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті адміністративного правопорушення, обов'язковим є зазначення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Таким чином, для того, щоб повністю розкрити суть адміністративного правопорушення, передбаченогост. 44-3 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушеннямає бути чітко визначено нормативно правовий акт та здійснено посилання на його конкретні норми, порушення яких було допущено особою.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 1ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Вимогами статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-III від 06.04.2000 р. визначено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» встановлено з 12 березня 2020 р. до 22 травня 2020 р. на всій території України карантин.
Дію карантину продовжено на всій території України згідно з Постановами КабінетуМіністрів України№ 392від 20.05.2020 (з 22 травня по 22 червня 2020р.), № 500 від 17.06.2020 ( з 22 червня по 31 липня 2020 р.).
З фабули адміністративного правопорушення, яка викладена в протоколі про адміністративне правопорушення Серія ВАБ № 301174 від 08.08. 2020 року, неможливо встановити, які саме правила було порушено ОСОБА_1 та яким нормативно-правовим актом ці правила встановлено, із урахуванням внесення постійних змін постановами Кабінету Міністрів України, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення наявні виправланення при викладенні суті адміністративного правопорушення, що перешкоджає його вивченю, тобто протокол про адміністративне правопорушення є нечитаємий у цій частині.
Враховуючи те, що матеріали справи не містять всіх необхідних відомостей, які необхідні для забезпечення правильного розгляду справи, суд, не має можливості в повному обсязі з'ясувати обставини правопорушення та забезпечити своєчасне виконання постанови, тому адміністративний матеріал слід направити на доопрацювання органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
При цьому суд керується положеннями п. 24 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №14від 23.12.2005року зі змінами, внесеними Постановою Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19.12.2008 року, де зазначено - «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 44-3, 256,278 КУпАП, пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного СудуУкраїни №14від 23.12.2005року зі змінами від 19.12.2008 року, суддя, -
Матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути на доопрацювання до Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: О.П. Царапора