Рішення від 21.09.2020 по справі 460/891/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2020 року м. Рівне №460/891/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гудими Н.С. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доДепартаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області,

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України (далі по тексту - відповідач, Департамент МВС) про:

- визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиготовлення позивачу довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.09.2019;

- зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області для перерахунку пенсії з 01.09.2019 довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою посаді, яку він обіймав на день звільнення, відповідно до його грошового атестата №58 від 06.11.2015, постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, наказу МВС України від 06.04.2016 №260, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у наступних розмірах: посадовий оклад - 2 950,00 грн; оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2 200,00 грн; надбавка за стаж служби (45%) - 2 317,50 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) - 7 467,50 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби (60%) - 4 480,50 грн; премія (44,64%) - 3 333,49 грн; всього - 22 748,99 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що з 04.11.2015 звільнений з посади заступника начальника відділу дільничних інспекторів міліції Рівненського МВ УМВС України у Рівненській області в запас, у зв'язку з чим набув статусу пенсіонера органів внутрішніх справ України. З 05.11.2015 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII. Повідомив, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 та частковим рішенням цього ж суду від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45. У зв'язку з цим, позивач звернувся до Департаменту МВС з письмовою заявою, в якій просив скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області оновлену довідку станом на 01.09.2019 щодо розміру грошового забезпечення для перерахунку його пенсії відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Проте, відповідач відмовив у наданні зазначеної довідки, про що відповідним листом повідомив позивача. Вважаючи відмову відповідача протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист та пенсійне забезпечення, просив суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 24.02.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Цією ж ухвалою суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

11.03.2020 до суду надійшли пояснення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі по тексту - ГУ ПФУ, пенсійний орган) на позовну заяву, за змістом яких пенсійний орган не визнав позовні вимоги у повному обсязі з огляду на їх безпідставність. В обґрунтування своїх пояснень вказав, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ та отримує пенсію за вислугу років, що призначена за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XI. Зазначив, що починаючи з 28.03.2018, на виконання вимог вказаного Закону та з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області від 19.03.2018, що була видана відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", ГУ ПФУ вже було проведено перерахунок пенсії позивача з розрахунку таких складових грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за стаж служби (45%), премія (0,85%). Відтак, на переконання пенсійного органу, у відповідача відсутні законні підстави для повторної видачі довідки із наступним визначенням і ній будь-яких додаткових видів грошового забезпечення позивача. З огляду на наведене, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області просило суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Ухвалою суду від 18.03.2020 провадження у адміністративній справі №460/891/20 зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 (адміністративне провадження №Пз/9901/20/19).

Ухвалою суду від 02.07.2020 провадження у справі поновлено.

17.07.2020 на адресу суду надійшло клопотання відповідача, за змістом якого Департамент МВС просив суд замінити неналежного відповідача у справі на належного - Міністерство внутрішніх справ України як суб'єкта владних повноважень, позаяк Департамент МВС не є самостійною юридичною особою, не має власного ідентифікаційного номера юридичної особи, у зв'язку з чим не може бути відповідачем у даній адміністративній справі.

22.07.2020 відповідач надав суду відзив на позовну заяву, за змістом якого вважає адміністративний позов необґрунтованим та безпідставним. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що після проведення перерахунку пенсії позивача відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", окремі положення якої визнано протиправними та нечинними у судовому порядку, Кабінетом Міністрів України не приймалось інших рішень щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям, а інформація про інші підстави для проведення перерахунку пенсій та списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, до МВС України не надходили. Крім того пояснив, що з моменту останнього перерахунку пенсії позивача будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення для не вводилися, а порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським визначається постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка є чинною. За таких обставин, посилаючись на відсутність правових підстав для видачі нової довідки про грошове забезпечення позивача для перерахунку розміру його пенсії, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.

В період з 13 липня по 01 вересня 2020 року головуючий суддя Гудима Н.С. перебувала у щорічній відпустці, в період з 14 по 18 вересня 2020 року - суддя брала участь в підготовці суддів окружних адміністративних судів для підвищення кваліфікації, у зв'язку з чим її увільнено від виконання обов'язків судді на зазначений період, що підтверджується копіями наказів Рівненського окружного адміністративного суду (а.с.85, 86, 87), а відтак судовий розгляд даної адміністративної справи здійснено 22 вересня 2020 року.

При цьому, в силу приписів частини четвертої статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши клопотання відповідача про заміну неналежного відповідача у справі на належного, суд вважає його безпідставним і таким, що задоволенню не підлягає, з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з підпунктом 7 частини першої статті 4 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Положенням про Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, затвердженим наказом МВС України від 24.05.2018 №440, визначено, що Департамент є структурним підрозділом апарату МВС України. До основних завдань та функцій Департаменту належить, зокрема: організація та координація роботи в апараті МВС, територіальний органах і підрозділах системи МВС з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; оформлення та подання до територіальних органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; спільно з Департаментом фінансово-облікової політики МВС готує довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII.

Крім того, відповідно до пункту 1 наказу МВС України від 25.02.2019 №129, Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України визначено уповноваженим структурним підрозділом МВС України з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що саме Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України є належним відповідачем при розгляді даної адміністративної справи, а тому, підстави для задоволення клопотання відповідача відсутні.

Розглянувши заяви по суті справи, з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є військовим пенсіонером органів внутрішніх справи України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та з 05.11.2015 отримує пенсію за вислугу років (31 рік, календарних 23), призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (а.с.13, 73-77)

Згідно із Протоколом за пенсійною справою №1703005292 (МВС) від 05.11.2015 пенсія позивача була обрахована в основному розмірі 70% грошового забезпечення, із загальним її розміром в сумі 2 723,81 грн, з розрахунку наступних складових:

- посадовий оклад - 970,00 грн;

- оклад за військове звання - 130,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 35% - 385,00 грн;

- середньомісячні суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі премія - 1 639,01 грн.

Вид підвищення або надбавка до пенсії: непрацездатна дитина віком до 18 років - 537,00 грн. (а.с. 77 зв. бік).

11.11.2015 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10; пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (набрала чинності 24.02.2018), пунктом 3 початкової редакції якої було встановлено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII., особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

На виконання вимог зазначених вище актів Уряду, Ліквідаційною комісією УМВС України у Рівненській області 20.03.2018 надано до ГУ ПФУ довідку №5/451 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), згідно з якою розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського - заступник начальника відділу складали: посадовий оклад - 2 950,00 грн; підвищення посадового окладу (0 %) - 0 грн; оклад за звання (підполковник міліції) - 2200,00 грн; надбавка за стаж служби (45 %) - 2317,50 грн; інші надбавки, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (0 %) - 0 грн; премія (0,85%) - 63,47 грн. Всього - 7 530,97 грн.

Згодом, а саме: 14.05.2019 частковим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яким встановлювалися обмеження складових грошового забезпечення, що підлягають врахуванню при обрахунку пенсії. В подальшому вказаний пункт було виключено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1088.

04.10.2019 року позивач звернувся до Головного управління Національної поліції у Рівненській області (далі по тексту - ГУНП) із запитом про надання йому інформації щодо розміру та складових грошового забезпечення поліцейського станом на 01.09.2019 за посадою, відповідною (рівнозначною) посаді, з якої позивача було звільнено на пенсію.

Головне управління Національної поліції у Рівненській області листом від 11.10.2019 №11/127зі.128зі. повідомило позивача про те, що під час виготовлення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, посада, яку перед звільненням обіймав підполковник міліції ОСОБА_1 , була прирівняна до посади заступника начальника відділу поліції. До структури грошового забезпечення поліцейського, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, починаючи з 01.01.2018 по 31.07.2019, зокрема за посадою заступника начальника відділу відділу поліції ГУНП в Рівненській області, зі спеціальним званням підполковник поліції, було включено: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за стаж служби та щомісячна премія. Починаючи з 01.08.2019, на підставі наказу Національної поліції України від 26.07.2019 №8714/09/29-2019 «Про грошове забезпечення», до структури грошового забезпечення за вказаною вище посадою включено також надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 60% від посадового окладу такого поліцейського (а.с.20).

Враховуючи надані ГУНП відомості, 11.01.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про виготовлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.09.2019, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із зазначенням основних й додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку його пенсії починаючи з 01.09.2019 (а.с.23-24)..

Листом від 06.02.2020 за №Ш-1303/22 Департамент МВС повідомив позивача про відсутність підстав для виготовлення нової довідки про розмір його грошового забезпечення із урахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.09.2019, з огляду на те, що Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсій не приймалося та до Міністерства внутрішніх справ України списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходили. Також вказав, що порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", станом на теперішній час не змінювалися. Будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (да по тексту - Закон №2262-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Процитована норма статті 43 вказаного Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Наведене узгоджується з висновками Верховного Суду у постанові від 12.11.2019 по справі №826/3858/18.

В силу положень частин другої та третьої статті 51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Суд враховує, що питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано також статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських (частина третя статті 63 Закону №2262-ХІІ).

Згідно з частиною четвертою статті 63 згаданого Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Суд зауважує, що у зв'язку з набранням чинності Законом України від 23.12.2015 №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (набрав чинності 29.12.2015), статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною третьою, якою встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських; пункт 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (далі по тексту - Закон №580-VIII), доповнено абзацом другим наступного змісту: "За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, з метою забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей на них поширено пільги, компенсації і гарантії, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" і законодавцем запроваджено механізм перерахунку пенсій в залежності від грошового забезпечення поліцейських.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі по тексту - Порядок №45).

Так, згідно з пунктом 1 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Як було зазначено раніше, 21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі по тексту - Постанова №103), пунктом 3 початкової редакції якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Постановою №103 також внесено зміни до пункту 5 Порядку №45, згідно з якими під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абз. 1). Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту."

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Отже, зміни, внесені Постановою 103, до пункту 5 Порядку № 45, що стосувалися обмеження складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), втратили чинність з 05.03.2019.

У свою чергу, частковим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 та 3 Постанови №103 та змінами до пункту 5 і додатку 2 до Порядку №45, не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення, пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України від 17.09.2018 №760 (далі по тексту - Інструкція №760).

Згідно з абзацом 4 пункту 3 розділу І, пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №760, визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів, зокрема:

- організовують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства;

- готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760, при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.

Наказом МВС України від 25.02.2019 №129 «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» визначено, що в МВС України уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання (перерахунку) пенсій є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту (а.с.63), що не заперечується й відповідачем.

Тобто, на Департамент МВС покладено функції по складанню довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, що не заперечується й самим відповідачем.

При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі по тексту - Порядок №3-1).

Так, відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 вказаного Порядку, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а.

Схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі по тексту - Постанова №988).

Так, відповідно до положень пункту 4 Постанови №988, надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення:

1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ;

2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Таким чином, вказаною постановою Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Відповідно до статті 94 Закону №580-VIII, Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).

Так, пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Отже, Порядком №260 установлено, зокрема такий додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 розділу ІІ Порядку).

Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку №260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Тобто, Постановою №988 та Порядком №260 для відповідної категорії осіб передбачено такий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, а також премії.

Суд враховує, що спір у даній адміністративній справі виник з приводу включення до довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019 таких складових, як надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) у розмірі 7 467,50 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби (60%) у розмірі 4 480,50 грн та премія (44,64%) у розмірі 3 333,49 грн.

Із системного аналізу положень статей 43, 51 та 63 Закону №2262-ХІІ, суд дійшов висновку, що підставою для перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських, або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Як було зазначено вище, частковим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, яким встановлювалися обмеження складових грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії.

З таких обставин, визначення розміру премії для грошового забезпечення не обмежено середнім розміром, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

З огляду на зазначене, судом встановлено достатні підстави для задоволення позовних вимог в частині визначення у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019 таких додаткових видів грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби (60%) та премія (44,64%).

Щодо позовної вимоги в частині включення до довідки про грошове забезпечення позивача станом на 01.09.2019 надбавки за виконання особливо важливих завдань (100%) у розмірі 7 467,50 грн, суд зазначає таке.

Абзацом сьомим пункту 5 Порядку №45 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених Постановою №988 та Порядком №260, чинним тоді законодавством України, зокрема постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №1294 (далі по тексту - Постанова №1294) та наказом МВС України «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» від 31.12.2007 №499 (далі по тексту - Наказ №499), було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.

Судом встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100%, яку отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії, не встановлена законодавством для поліцейських та не виплачується. Відтак, в цій частині позовних вимог позов до задоволення не підлягає.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 збільшився за рахунок надбавки за специфічні умови проходження служби (60%) у розмірі 4 480,50 грн, та премії (44,64%) у розмірі 3333,49 грн, що є підставою для складання та надання відповідачем до ГУ ПФУ нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019, із включенням до неї надбавки за специфічні умови проходження служби (60%) у розмірі 4 480,50 грн та премії (44,64%) у розмірі 3 333,49 грн для подальшого перерахунку пенсії.

При цьому, суд зазначає, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють територіальні управління Пенсійного фонду України. Отже, доводи Департаменту МВС щодо відсутності рішення Кабінету Міністрів України про підвищення грошового забезпечення та списків від органів Пенсійного фонду України, не заслуговують на увагу суду.

Зважаючи на встановлені в ході розгляду справи обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що порушене відповідачем право позивача підлягає захисту шляхом визнання протиправними дій (а не бездіяльності) відповідача щодо відмови скласти та надати до Головного управління ПФУ в Рівненській області довідку про грошове забезпечення позивача станом на 01.09.2019, що враховується для перерахунку його пенсії з 01.09.2019, з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за рівнозначною посадою, яку обіймав ОСОБА_1 на день звільнення, та відновленню - шляхом зобов'язання Департаменту МВС скласти та надати до ГУ ПФУ в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019 для перерахунку основного розміру його пенсії починаючи з 01.09.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та з врахуванням положень Постанови №988, Порядку №260, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 950,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2 200,00 грн, надбавка за вислугу років (45 %) - 2 317,50 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (60%) - 4 480,50 грн; премія (44,64%) - 3 333,49 грн, а всього - 15 281,49 грн.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень суд може під час прийняття рішення у справі.

При цьому, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов'язком.

В даному ж випадку, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням зазначеного рішення, наголошуючи при цьому, що, відповідно до частин другої, третьої статті 14, статті 370 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною другою вказаної статті визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наведених обставин, позовні вимоги позивача підлягають до задоволення частково.

Підстави для вирішення судом питання про розподіл між сторонами судових витрат у відповідності до статті 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України (вул. Академіка Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ: 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, буд. 7, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ: 21084076), про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України щодо відмови скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019, для перерахунку його пенсії починаючи з 01.09.2019.

Зобов'язати Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою посаді, яку він обіймав на день звільнення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справи від 06.04.2016 №260, для перерахунку з 01.09.2019 основного розміру його пенсії із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

- посадовий оклад - 2 950,00 грн;

- оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2 200,00 грн;

- надбавка за вислугу років (45 %) - 2 317,50 грн;

- надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (60 %) - 4 480,50 грн;

- премія (44,64%) - 3 333,49 грн. Всього - 15 281,49 грн.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 22 вересня 2020 року.

Суддя Н.С. Гудима